Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Trzecia lampa do oświetlenia tła.

    Zanim napiszę o co chodzi, napiszę najpierw co mam.

    1 - Lampa studyjna quantuum up 300
    2 - Lampa studyjna quantuum up 200


    Chciałabym zrobić sesję, gdzie lampa nr1 będzie świeciła z przodu, a druga na modelkę od tyłu (rim light). I teraz tak: potrzebuję TRZECIEJ małej lampy, którą postawię za modelką, i oświecę tylko tło.

    Czy myślicie, że lampa błyskowa 45ws / 28lp da radę? Czy przy takiej różnicy w mocy (quantuumy) w ogóle będzie coś widać?

    Ta - właściwie żarówka błyskowa którą chcę kupić - ma mocowanie na e27 więc by mi to pasowało, bo jest bardzo mała. Chciałabym też zakładać na nią kolorowe żele.
    I czy myślcie, że fotocela w takiej lampie będzie działać bez problemów? Nigdy nie korzstałam z fotoceli, a moje quantumy wyzwalam bezprzewodowo.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Screenshot_2020-04-17 LAMPA BŁYSKOWA 45Ws STUDYJNA fotocela gwint E27.png  

    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  2. #2

    Domyślnie

    To się nazywa pytanie!

    Nie wiemy z jaką mocą pracują Quantumy (czyli z jaką przysłoną robisz), nie znamy odległości od tła i nie wiemy co chcesz na tym tle osiągnąć (np przepalić do bieli). Czyli nic nie wiadomo.

    Ale najogólniej to jest zły pomysł, chyba, że nic innego się nie zmieści. Ale raczej zawsze da się schować małą lampę 200 Ws za modelką.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    To się nazywa pytanie!

    Nie wiemy z jaką mocą pracują Quantumy (czyli z jaką przysłoną robisz), nie znamy odległości od tła i nie wiemy co chcesz na tym tle osiągnąć (np przepalić do bieli). Czyli nic nie wiadomo.

    Ale najogólniej to jest zły pomysł, chyba, że nic innego się nie zmieści. Ale raczej zawsze da się schować małą lampę 200 Ws za modelką.

    Pozdro
    Wiesiek
    Sprzęt:
    Obiektyw nikkor 35mm 1.8.
    Aparat Nikon d5200
    Z przodu lampa quantum 300 + softbox 60x60
    Z tyłu (rim light) lampa quantum 200 + strip 30x60

    Do tego chciałabym coś żeby oświetlić tło na różne kolory, i trochę pobawić się cieniami itd.

    Ustawienia aparatu:
    Czas 1/160, przysłona na 13, iso 100, z przodu lampa na max, z tyłu lampa ma max.
    Ogległość modelki od tła: około 1-2metry (mam nie za duże mieszkanie).
    Pozostałych odległości nie liczyłam, po prostu wszystko stoi tak, że przy tych parametrach wychodzi zdjęcie 3/4 o poprawnej ekspozycji.

    I dlatego zastanawiam się, czy jeśli taką żarówkę błyskową postawię bardzo blisko tła, czy w ogóle rozjaśni mi się to tło. Przysłona jest tak wysoko, ponieważ zaczynam się bawić w autoportrety, więc autofocus nie zawsze trafia tak jak potrzebuję (migawkę wyzwalam z pilota), a i tak pozowanie w ciemno to nie lada wyzwanie. Po prostu przy takiej przysłonie mam wszystko idealnie ostre.

    To czym najlepiej oświetlić to tło? Taka żarówka serio nie da rady? Nie stać mnie obecnie na lampę za 300zł .
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    Sprzęt:
    Obiektyw nikkor 35mm 1.8.
    Aparat Nikon d5200
    Z przodu lampa quantum 300 + softbox 60x60
    Z tyłu (rim light) lampa quantum 200 + strip 30x60

    Do tego chciałabym coś żeby oświetlić tło na różne kolory, i trochę pobawić się cieniami itd.

    Ustawienia aparatu:
    Czas 1/160, przysłona na 13, iso 100, z przodu lampa na max, z tyłu lampa ma max.
    Ogległość modelki od tła: około 1-2metry (mam nie za duże mieszkanie).
    Pozostałych odległości nie liczyłam, po prostu wszystko stoi tak, że przy tych parametrach wychodzi zdjęcie 3/4 o poprawnej ekspozycji.

    I dlatego zastanawiam się, czy jeśli taką żarówkę błyskową postawię bardzo blisko tła, czy w ogóle rozjaśni mi się to tło. Przysłona jest tak wysoko, ponieważ zaczynam się bawić w autoportrety, więc autofocus nie zawsze trafia tak jak potrzebuję (migawkę wyzwalam z pilota), a i tak pozowanie w ciemno to nie lada wyzwanie. Po prostu przy takiej przysłonie mam wszystko idealnie ostre.

    To czym najlepiej oświetlić to tło? Taka żarówka serio nie da rady? Nie stać mnie obecnie na lampę za 300zł .
    No wprost nie da rady. Możesz podnieść czułość na 1600 ISO. Moc lamp zredukować do 1/16 to może styknie. Ale to słabe rozwiązanie i zapasu zero. Czyli jak założysz folię kolorową to zabraknie. Poza tym te żarówki to szajs jest. Budowałem kiedyś z tego różne dziwne źródła oświetlenia (np z 6 szt lampę pierścieniową czy długie stripy) i ciągle z tym były kłopoty z synchronizacją i pracą. Poza tym to się bardzo długo ładuje i to jest słabe.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup sobie budowlany/garażowy halogen 1000W taki za 60zł i styknie, resztę dostosuj do tego światła łącznie z odległością tła i siłą lamp.

  6. #6

    Domyślnie

    Halogen 1000W jest fajny, ale zimą, bo robi za piecyk.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki! Tak właśnie myślałam że zabraknie mocy.

    Ale wiecie co, znalazłam w internecie używaną lampę studyjną za 150zł, 200ws , trochę stara, no i wyzwalanie na fotocelę. To już ma większy sens. Robił ktoś zdjęcia z lampą wyzwalaną na fotocele? Da się tak w ogóle czy to jest pic na wodę? Wiem że to głupie pytanie, ale jeśli ta lampa będzie stała tyłem do moich lamp, to uruchomi się w ogóle? Nie mam pojęcia jak to działa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wiecie, trochę kiepsko że ja nie potrafię tego wszystkiego przeliczać, po prostu tego nie rozumiem. Wszystko czego się nauczyłam, to po prostu metodą prób i błędów. I w życiu nie pracowałam z innymi lampami niż te moje dwie.
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  8. #8

    Domyślnie

    Normalnie działa. Może być tylko problem z reakcją na przedbłysk TTL-u, ale to jest do ogarnięcia.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Halogen 1000W jest fajny, ale zimą, bo robi za piecyk.
    Coś za coś ale pstrykając na czuja takie tło na stałe dobrze doświetlone dużo pomaga.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Normalnie działa. Może być tylko problem z reakcją na przedbłysk TTL-u, ale to jest do ogarnięcia.
    Przedbłysk TTL-u? Jak robię zdjęcia to lampy błyskają tylko raz, więc chyba nie ma problemu. A raczej nie zauważyłam żeby błyskały 2 razy...
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa do oświetlenia strobistowego (D7100)
    By Bamba04 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 20:25
  2. [ Krajobraz ] Odslona trzecia...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:17
  3. Poprawa oswietlenia lampa w Postprocessie
    By Boryszuk in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 01:03
  4. Jaka trzecia lampa do strobingu ?
    By leszeg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 19:39
  5. Druga lampa do oświetlenia tła
    By Orkaniusz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •