Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54
  1. #51

    Domyślnie

    Prawidłowo odpisali. Fuji wycofało już te obiektywy ze sprzedaży i był to ostatni rzut. Fuji zrobiło remanent w swoim portfolio i wypuści pewnie niedługo "odświeżone" wersje w 2x wyższej cenie. I pewnie dlatego kilka lat temu (nie było wówczas dostępnej optyki firm niezależnych) sprzedałem cały system.

    BTW - od czasu jak weszli w GFX to system X będzie odstawiany na boczne tory.

    Jest nawet oficjalne stanowisko Fuji w tej kwestii:
    https://www.fujirumors.com/fujifilm-...1wHzAd2bDW1dNc
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-04-2022 o 07:49
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  2. #52

    Domyślnie

    Kurde tak żle chyba nie będzie, wręcz przeciwnie się wydaje, wszedł Viltrox, Tokina a teraz Sigma. W najgorszym razie zmieni się system
    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  3. #53

    Domyślnie

    Spokojnie, prędzej Nikon z Canonem zawinie się z rynku APS-C Fuji sobie wymyśliło wypasioną niepełną klatkę i średni format. Ja tam nie widzę odstawienia na boczny tor X przez GFX. Ani w sprzęcie, ani w oficjalnych wypowiedziach. Widzę dopracowywanie oferty, czyli wymiana szkieł na uszczelnione, co jest logiczne ponieważ korpusy jednocyfrowe z linii X-T uszczelnienia posiadają. Jakby inni producenci olewali swoje systemy, jak robi to Fuji, to mielibyśmy w czym wybierać. Niech mi ktoś pokaże system, który ma zdublowane stałki. Takiej 35 mm jest obecnie 3, a jak do tego samego worka wrzucimy nową 33, to mamy 4 . Większość do wyboru. Albo małe, albo jasne. Standardy, tele, do tego producenci niezależni. Tanio i dobrze, a nawet bardzo dobrze. O manualnych nawet nie wspomnę. Zamiast biadolić nad cenami Fuji, może czas przyjrzeć się cenom nowych szkieł Nikona lub Canona? Oczywiście, zawsze można zmienić system. Co do samej zmiany... Szkoda by było. W moim przypadku, przy każdej zmianie, a było ich dwie, szkoda mi było kasy, jaką na graty wydałem. W przypadku Fuji szkoda by było mi systemu.
    Ostatnio edytowane przez Maro66. ; 06-05-2022 o 01:00
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #54

    Domyślnie

    Odpisali tak, bo producenci przekazują na promocje tylko limitowane ilości - to standardowa praktyka.
    Chodzi o indeksowanie i chwilowy rozgłos.
    To tak jak market ogłasza się, że ma superplazmę 100" UHDHDR za 999zł, a okazuje się, że jedną sztukę w sklepie w Swornychgaciach.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 356
    Ostatni post / autor: 24-03-2024, 14:24
  2. [ Sony ] Okazje zakupowe, promocje, cashback...
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 17:04
  3. [ Fujifilm ] Akumulatory i inne dodatki do aparatów - Okazje zakupowe
    By waldek in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 11:00
  4. Mam okazje wymienic D50 na 2 inne modele
    By Andi74 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •