Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Popieram, używaj "dużej" karty
    nie wiem czy aktualizacja pójdzie, ale uchronisz się przynajmniej przed problemami z odczytem/zapisem.

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak testował na dwóch to nie wina karty, użycie SD zamiast microSD magicznie nic nie zmieni, szansa że obie używane karty są uwalone jest mało prawdopodobne, aha i formatowanie karty w aparacie.

  3. #43

    Domyślnie

    Dlatego to była taka rada "na przyszłość"

  4. #44

    Domyślnie

    Autor mógł równie dobrze testować dwie karty microSD w tym samym, uwalonym adapterze Ale tego się nie dowiemy, dopóki autor się nie wypowie.

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    Przemysław
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201230_170209.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	46787

    Używam takiej karty i takiego adaptera - na razie bo planuje kupić większą. Próbowałem również z innym zestawem Kingston (karta/adapter) - w różnej konfiguracji z Samsungiem.
    Karty formatowałem na aparacie, później wkładam kartę wraz adapterem do laptopa (ma takowe wejście) i kopiuje tam odpowiedni plik.
    Później karta ląduje w Nikonie i cały czas to samo, po kliknięciu w aktualizuj cały czas to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201229_213709.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	46788

    Czyli w jakiś inny sposób mam to robić???? Bo już się pogubiłem....

  6. #46

    Domyślnie

    Twój sposób postępowania jest dobry (pomijając użycie kart microSD z adaptetem). Ale nawet jeśli to nie kwestia kart i adapterów, skoro używałeś różnych, to ja nie wiem w czym tkwi problem. Jednak na przyszłość lepiej kupić pełnowymiarowe SD. Może masz możliwość pożyczyć od kogoś taką kartę i sprawdzić czy zadziała? Jeśli nie zadziała, to chyba zostaje serwis. Tylko najpierw przetestuj z pełnowymiarową SD, bo jestem prawie pewien, że jak w zgłoszeniu do serwisu napiszesz, że nie możesz zrobić aktualizacji przy użyciu takiego zestawu, to najpierw zrzucą winę na użycie niepoprawnych kart i zalecą skorzystanie ze zwykłej SD
    Swoją drogą czy najnowsza aktualizacja wprowadza jakieś usprawnienia w działaniu aparatu, które są Ci niezbędne? Skoro aparat działa i robi zdjęcia, to może nie warto aż tak walczyć o ten najnowszy firmware? Niepokojące tylko wg mnie jest to, że po zmianie baterii zmienia się język, a skoro aparat kupiłeś używany, to nie wiadomo co się z nim wcześniej działo.

  7. #47

    Domyślnie

    Dramat na kilka stron, a microSD w adapterze. Nie zdziwię się, jeśli to przyczyna tych wszystkich problemów. Próbowałeś wgrać wersję 1.03?

    Ps. Jeśli aktualizacja nic konkretnego nie wnosi, nie warto sobie nią zawracać głowy. To nie bezlusterkowiec, że zmiany są konkretne.

  8. #48

    Domyślnie

    Tak tylko, na pocieszenie. Widziałem dokładnie takie samo pytanie na forum nikoniarzy w Niemczech. Też jak na razie nie znaleźli przyczyny. Ciekawe.

    UPDATE: w Niemczech się wyjaśniło. Człowiek kupił D5600 na Amazonie, okazało się że dostał D5500 z pozamienianymi naklejkami. Nie dał zdjęcia, więc nie wiem jak to wygląda. W każdym razie napisał dopiero, że Adobe rozpoznaje aparat jako D5500, więc najwyraźniej ktoś go zrobił w konia.
    Ostatnio edytowane przez pawl_s ; 30-12-2020 o 23:07 Powód: "rozwiązanie" problemu

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2020
    Miasto
    Przemysław
    Posty
    14

    Domyślnie

    Teraz przeprowadziłem to na takiej karcie! I oczywiście nic z tego dalej to samo - chociaż nadzieja przez chwilę była. Szukam dalej.....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201231_122409.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	46815

    A może spróbować z aktualizacją do d5500 ??? Może faktycznie jakiś kręcony?

  10. #50

    Domyślnie

    Jeśli programy wykrywają go jako D5600, to ja bym nie próbował. Może spytaj w serwisie (Nikon czy niezależny).
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d7100 po aktualizacji
    By kszysiek2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 21:16
  2. Nissin, bez aktualizacji a kabel
    By emsolo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 12:57
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 20:36
  4. gdzie moge znalezc zdjecia, ktore moge legalnie uzyc na stronie www?
    By 09071986 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 18:03
  5. firmware do D70 jak to wgrać
    By Anonymous in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2004, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •