Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    480zł - ceny retro zabawek poszły mocno w górę. 12 lat temu kupiłem Konica Auto S2 za 200 zł, sprzedałem (czego do dzisiaj żałuję, bo była w zacnym stanie) rok później za 320 zł.
    Moja wersja 35GTN to jeszcze Made in Japan.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    no to dobrze że nie wiedziałem o tym padzie, bo naście lat temu kupiłem dwie piękne 35gsn. zostawiłem jedną i nadal działa, zamiennik baterii (bez kombinowania z tulejkami) również się sprawuje.
    Mój egzemplarz był z takich co chyba więcej leżał. Po zrobieniu pierwszej rolki filmu objawy na jakiś czas ustąpiły.
    Ostatnio edytowane przez asche ; 14-04-2020 o 17:32
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ta ciecz, to stary smar, który się "rozwarstwił" z biegiem lat i zalał segmenty przysłony, oraz migawki, sklejając je na amen, albo na prawie amen. Niestety, samo wyczyszczenie listków pomoże tylko na krótko, a więc trzeba rozebrać całą migawkę na czynniki pierwsze i wszystko dokładnie wyczyścić.
    Niepokoił bym się tymi plamami na soczewce. Nie widać tego dobrze, ale to może być olej, który dostał się pomiędzy dwa, normalnie sklejone ze sobą na stałe, elementy. Jeśli jest na wierzchu, to nie ma problemu. Wyczyścić toto można spirytusem, najlepiej izopropanolem. No i takich migawek się nie smaruje. Jedynym miejscem, gdzie może być jakiekolwiek smarowidło, to gwint obiektywu. Stamtąd też się pewnie wydostało.
    Fajny aparacik, ale obiektyw ma taki se. Nie jestem też pewien, czy one nie były ładowane kasetkami typu Rapid. Wtedy normalnego filmu nie założysz.
    Generalnie, żeby sobie "przypomnieć" czasy filmu, to chyba nie jest najlepszy sprzęt.
    Podjąłem się samodzielnej naprawy. Rozebrałem obiektyw, prosta konstrukcja 4 soczewkowa. Te zacieki to tak jak pisałeś, stary smar, który po latach spłynął do wnętrza obiektywu z mechanizmu przysłony. Ściereczka bezpyłowa, izopropanol i gruszka załatwiły temat. Przysłona działa płynie, bez zastrzeżeń.
    Generalnie klękam przed robotą inżynierów z tamtych czasów. To jest tak zrobione, że wcale się nie dziwię, że po tylu latach to wszystko działa i tak wygląda. Sam metal i szkło. Korpus to wysokociśnieniowy wtrysk aluminium, pierścienie obiektywu wewnątrz z mosiądzu, zewnątrz z aluminium. Piękna robota.
    Teraz tylko film i zabawa
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #13

    Domyślnie

    A ja dzisiaj wzbogaciłem Yashicę o grip:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1435.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,37 MB
ID:	39183

    Projekt mój, wydrukowane na drukarce 3D materiałem, który zawiera w sobie drewno, zabejcowany i polakierowany klarem
    Na żywo prezentuje się dużo lepiej.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #14

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Voigtlander Bessamatic DeLuxe 2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	3,15 MB
ID:	39415
    A ja zakupiłem sobie Voigtlandera Bessamatic deLuxe II. Stan można powiedzieć sklepowy, czerwiec 1965 rok, mój rocznik
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    A ja zakupiłem sobie Voigtlandera Bessamatic deLuxe II. Stan można powiedzieć sklepowy, czerwiec 1965 rok, mój rocznik
    Ale wtedy (1965) to takie cudo trudno było kupić, no chyba że w komisie na Nowym Świecie...

  6. #16

    Domyślnie

    Świetny. Aparaty z tamtego okresu, zwłaszcza te z wyższej półki to był majstersztyk mechaniki precyzyjnej. Wykonane tak, że trzeba było naprawdę
    intensywnie je użytkować by pokazały się ślady użycia. Zresztą dawniej nikt nie robił tysięcy zdjęć by wybrać pare do albumu. Przez niektóre z takich
    zabytków nie przewinęło się więcej jak kilkanaście filmów.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. voigtlander 40/f2
    By Hird in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 15:45
  2. [ Reportaż ] Czerwone Vito i dużo innych rzeczy
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 13:16
  3. Voigtlander Ultragon 19-35
    By Sapphiron in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 11:07
  4. Voigtlander 28-210/4.2-5.6 APO
    By m_cudny in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-02-2006, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •