Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Szybkozłączka 1/4 cala ?

    Witam, niech ktoś mi jasno wytłumaczy, dlaczego sprzedający podają na szybko złączce 1/4cala ? Gwint 1/4 cala jest większy, co pokazuje foto. Mamy od prawej: gwnint niby 1/4 cala, sprawdziany 3/8 cal, 1,4 cal i 3,5 cala. Chcę sobie taką szybko złączkę zrobić, ale najbliższa temu jest śruba m6 z innym skokiem. Proszę o wyjaśnienie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sprawdziany.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	38057

  2. #2

    Domyślnie

    Mi wychodzi że 1/4 cala to 6,35mm a zmierzyłem na swoim adapterze 6,14mm czyli odrobinę mniej tak jak powinno być. A 3/8 cala to 9,525mm i u mnie zmierzone 9,32mm czyli uwzględniając luzy wszystko się zgadza. Gwinty śrub mierzy się na zewnątrz i u mnie tak jest. Natomiast to co masz na zdjęciu te dwa po lewej to gwinty rurowe gdzie wymiar to średnica rury PRZED gwintowaniem. A więc zewnętrzny wymiar takiego gwintu jest większy. Inaczej są mierzone śruby a inaczej rury. Na tym polega cała zagadka.

  3. #3

    Domyślnie

    Na obrazku na oko 1/2" jest mniejsze niż 3/8", czyli jest ok
    moim zdaniem masz sprawdziany do gwintów do pneumatyki/hydrauliki, gdzie oznaczenia iMO są porąbane
    https://www.pneumat.com.pl/tabela-gw...owych-rurowych

    A do zrobienia czegoś samemu musisz mieć narzędzia calowe.
    Gwinty metryczne i calowe nie są "kompatybilne"
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź sobie tabelę gwintów w necie. Gwinty calowe hydrauliczne i te stosowane w sprzęcie fotograficznym są z różnych grup.
    Dla foto obowiązują gwinty typu UNC.

  5. #5

    Domyślnie

    Kto by pomyślał, gwinty calowe hydrauliczne i gwinty calowe do fotografii, to skomplikowane, a sądziłem że są jedne jedyne cale i już. Ale z tego co mi się wydaje, to gwint fotograficzny 1/4 cala jest odpowiednikiem metrycznej M6 tylko skok inny. Jutro dam chłopakom do zmierzenia. A czy jest jakaś przejściówka z foto 1/4 cala na metryczny gwint ? W zasadzie tylko tego mi brakuje do szybkozłączki.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie spotkałem się z taką przejściówką.
    Jak kiedyś musiałem nagwintować pewną płytkę, aby wkręcić tam typową śrubę fotograficzną to kupiłem na allegro odpowiedni gwintownik i sprawa załatwiona. Koszt już nie pamiętam, ale może z wysyłką ze 25zł.
    Skok gwintu metrycznego i calowego UNC różni się na tyle że w praktyce uniemożliwia to połączenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    ... A czy jest jakaś przejściówka z foto 1/4 cala na metryczny gwint ? W zasadzie tylko tego mi brakuje do szybkozłączki.
    Po co robić coś, co do niczego nie będzie pasować? A oferta złączek, śrub, przejściówek fotograficznych z gwintami calowymi jest obfita.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    Kto by pomyślał, gwinty calowe hydrauliczne i gwinty calowe do fotografii, to skomplikowane, a sądziłem że są jedne jedyne cale i już.
    Lepiej usiądź

    https://www.depatie.com/thread-ident...on-types-guide
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #9

    Domyślnie

    Kojocisko, sam robię szybkozłączkę, dość mam tej plastikowej, niespasowanej chińszczyzny. Jestem ku końcowi i chcę dokończyć szybkozłączkę do własnej głowicy. Tylko nie wiem jak to ugryźć, przejściówka ma grubość całkowitą 12mm ( wiem, że to grubo ) w niej i nieco ponad muszę umieścić taki gwint. Mam dostęp do maszyn, gwintowników wszelkiej maści tylko, Merde mnie teraz dobił trochę :/

    Krzysztofh, możesz rozszerzyć temat gwintowania i podesłać fotę konkretnie Twojej śrubki ? może coś mi wpadnie do głowy.

  10. #10

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/gwintownik...-20-7530935525

    Ale wyważasz otwarte drzwi, po prostu nie kupuj najtańszego badziewia.
    Standaryzacja naprawdę jest pożyteczna, a ArcaSwiss rządzi.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 07-04-2020 o 22:17
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Cala L'Ulticeddu
    By Carax in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2019, 22:55
  2. [ Krajobraz ] Cala lo Stintino
    By Carax in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2019, 10:10
  3. D3 szybkozłączka L-plate
    By arciszz in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-06-2018, 19:41
  4. [velbone PH-368] Szybkozłączka
    By faust1985 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •