Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Krajobrazowo - co oglądać?

    Cześć,

    Jest jak jest, izolacja wszystkim daje się we znaki, nie za bardzo jest jak robić nowe zdjęcia (szczególnie gdy się lubi, jak ja, fotografować architekturę), szuflada coraz bardziej pusta... Dlatego z coraz większą przyjemnością oglądam różne kanały fotograficzne na youtube, niestety od jakiegoś czasu szybciej oglądam nowe odcinki niż ich twórcy je tworzą. Dlatego zastanawiam się, czy może polecicie jakieś nowe kanały które warto śledzić?

    Czego szukam? Niczego ambitnego Nie za bardzo interesują mnie kanały stricte poświęcone obróbce, czy też zdjęciom portretowym, tudzież szeroko rozumianej Sztuce Wyższej. Chodzi raczej o takie dobrze nakręcone filmy, trochę skrzyżowanie programów podróżniczych (ładne tereny, ciekawe lokalizacje) z fotografią. Trochę filmu, trochę zdjęć, czasem jakieś zahaczenie o obróbkę czy sprzęt ale bez szczegółów, raczej jako urozmaicenie. Po prostu zobaczenie przyjemnych obrazków i wirtualną podróż/pogawędkę z takim fotografem. Trochę jak Makłowicz łączący podróże z gotowaniem, tak szukam kanałów łączących podróże z fotografowaniem.

    Sam mogę polecić takie kanały:
    Nigel Danson - jego styl narracji i tempo montażu zdecydowanie mi najbardziej odpowiadają, a że mieszka w pięknych terenach, to nawet jeśli akurat nie fotografuje Lofotów czy Islandii, i tak przyjemnie się ogląda
    First Man Photography - wolniej, naturalnie, jak dla mnie właściwa proporcja mówienia w studio / filmów z plenerów
    Mark Denney czasem przynudza, ale robi naturalne zdjęcia i słuchanie jego bardzo uspokaja

    No i oczywiście nasz @biegly Rafał - ale ostatnio za dużo o obróbce, a za mało plenerów chociaż oczywiście szacun za pasję. Btw, na dzisiejszy wieczór mam zaplanowane obejrzenie pierwszej Foto-Gadki

    Te oglądałem mniej, ale warto ocenić samemu:
    James Popsys - jak dla mnie wiecznie wygląda jakby cierpiał, ale dopiero wgryzam się w jego filmiki. Bywa zabawnie.
    Mad Peter Iversen - "gwiazda" wielu grup foto; ale jego filmy są dla mnie zbyt "wow", wszystko jest na hipersterydach, lokalizacje, obróbka, filmy dronowe. Wiem że na plaży Vestrahorn łatwo jest zrobić wypasione zdjęcie, ale czasem się zastanawiam jak by sobie poradził postawiony w takim zwykłym miejscu w jakim staje 90% z nas, fotoszaraków.
    Jamie Windsor - tu muszę nadrobić zaległości, ale przyznaję że potrafi wymyślać chwytliwe tytuły: "Why bad photographers think they're good", "Why wedding photography is boring", "How portraits lie"...

    Niestety nie znalazłem podobnych kanałów poświęconych fotografowaniu w miastach, architekturze A też z przyjemnością bym obejrzał.

    To jak, polecicie coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć
    Może Cię zainteresuje.
    Thomas Heaton - https://www.youtube.com/channel/UCfh...6gEc4hDK90rR1Q

    Pozdrawiam Mirek

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    @creep dzieki bardzo za wyroznienie, fakt ostatnio mało plenerow było i trzeba bylo troche cztery litery przychamowac! A jak slusznie zauwazyles wiecej idzie edycji i roznych filmów o mądrości fotografii Wydaje mi sie ze Foto-gadka troche odmieni to, ale nie moge sie zmiescic w ustalonym czasie max 45min. Rozmowy za dobrze ida i wszystko sie wyciaga Ale z to zdjecia gosci, wymagają
    Od siebie moge dodac , moze nie do konca z krajobrazem ale warty obserwacji https://youtu.be/XyDLTBdBejI
    Btw. Jest tu jakis student ktory ma ochote popraktykowac na edycji filmow do YT? Od razu mowie ze budżetu nie ma, bo na YT sie nie zarabia ! Ale praktyka zawsze jest, jak by ktos chcial pomóc czy tez pocwiczyc

Podobne wątki

  1. Krajobrazowo w przyspieszeniu
    By hateom in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 00:02
  2. [ Krajobraz ] Axalp krajobrazowo
    By hesja in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:49
  3. Krajobrazowo
    By clusca in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 07:22
  4. [ Krajobraz ] Uwaga! Samograj, irlandia, zamek i nie ogladac:d
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 15:51
  5. [ Krajobraz ] Chorwacja krajobrazowo
    By JacekM in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •