Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 223
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A tu jesxze takie ciekawe porównanie https://rafalmazur.com.pl/nikon-z6-czy-sony-a7iii/

    I opinia autora na grupie
    " dziękuje za miłe słowa. Naprawdę próbowałem pożyczyć natywne szkła do Sony i potestować jak wtedy sytuacja wygląda, niestety wirus skutecznie mi to utrudnił. Dwa powody, które "znielubiają" u mnie Nikona to obiektywy i karty. Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się przez najbliższy sezon ślubny i gdzie zostanę."

    Oraz inna
    " Przez tego jegomościa (bo tak wychwalał) kupiłem w grudniu Z6, by po dwóch miesiącach sprzedać na rzecz A73 i A7R3 🤣🤣🤣 i nie żałuję... Żałuję tylko jednego, że w grudniu nie sprzedałem całego systemu Nikona, bo teraz jest problem z tym. Ale Rafał Mazur chwała Ci za to, że Ci się chciało (y) "
    Ciekawe... Czytałem też zachwyty nad FUJI jednego z fotografów który na blogu wychwalał przejście na system FUJI (z lustra FF - nie pamiętam jaki system) aż nagle przyszedł znajomy z SONY i... Czar FUJI poszedł w...

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie chcesz DSLRów, Twoja sprawa i Twój wybór, ale nigdy nie wziąłbym Sony, jeżeli miałbym wybór między Sony a Nikonem Zet.
    Nikona wykluczyłem ze względu na cenę zestawu.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Przećwiczyłem dosyć gruntownie A7R3 z FE 85/1.8 i FE 85/1.4 (ponieważ to moja podstawowa ogniskowa) i nie byłem z efektów zachwycony.
    Miałem dylemat, Sony albo Nikon Zet i przygarnąłem Z7.
    Gdyby jednak Z7 miał być jedynym korpusem, to pewnie bym się na niego nie zdecydował.
    Z jakiego powodu nie wybrałbyś Z jako jedyny korpus?

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jak ma być mniejsze od luster FF, to poszedłbym raczej w Fuji. Pełnoklatkowe bezlustra mają tak samo wielkie i ciężki obiektywy jak lustra. W efekcie nie jest to wiele lżejsze. Chociaż jakby pójść w jakiegoś Viltroxa, Sony 85/1.8, to może by i dało radę.
    No właśnie - a mimo wszystko zależy mi aby móc zabrać aparat z trójką dzieciaków na spacer - tam już gabaryty i waga robi znaczenie, a w 2 systemy nie wejdę.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Ten fotograf do pracy w studio używa Fuji apsc.
    Teraz zapewne wszedł w gfx.
    https://instagram.com/albertobuzzanc...d=so3l92z7kyca

    https://fujifilm-x.com/pl-pl/photogr...erto-buzzanca/
    GFX wiele tłumaczy - i zapewne daje "odrobinę" lepszy obrazek czy to od X-T3 czy X-T4 Chociaż sam materiał tego fotografa uważam za BARDZO zacny. Kilku ślubniaków również znalazłem którzy FUJI ogarniają całe zlecenia - bez udziału lustra czy FF...

  2. #12

    Domyślnie Rozsterki nad wyborem systemu - FUJI vs. ...

    Miałem a7II i nie przypadł mi do gustu. Za to x-pro2 mam i nie oddam. Jakoś bardziej mi pasuje body od fuji, pokrętła itp. to jest jak najbardziej to. Różnicy w ISO nie odczułem , nie wychodzę poza 3200, a tu fuji nie ma się czego wstydzić. Do tego na lekko 18/2 i 35/1.4 i na dokładkę cały czas myśle o 56 lub 90, ale jednak bardziej skłaniam się ku 90. Sony to mi pasowało jedynie z voitkiem 40/1.4, ale jednak przy dzieciakach brak af irytował.
    Ostatnio edytowane przez leighadams ; 03-04-2020 o 21:27
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazzi Zobacz posta
    ...
    Z jakiego powodu nie wybrałbyś Z jako jedyny korpus?
    ...
    Ponieważ uważam DSLRy w pewnych zastosowaniach za niezastąpione.
    Przede wszystkim z OVF mogę pracować cały dzień, a po dwóch godzinach zaglądania w EVF, chce mi się oddać ostatnio zjedzony posiłek.
    Po drugie "śrubokręt", którego brak dyskwalifikuje Zetki, jako jedyne narzędzia.
    O kulturze pracy nie wspomnę, bo to sprawa dosyć indywidualna, ale Zetki mają budowę niewystarczająco ergonomiczną.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    D610 są teraz w bardzo dobrych cenach (używki i nowe). Do tego szkła 1.8g
    Można do 5kzl zbudować taki zestaw na używanych szkłach i body plus 3 stałki 1.8g

    Albo ...
    Tutaj pewnie mnie zjedzą , że polecam bidę aparat ale mam już 4 miesiąc i nie narzekam.
    A szkła canona pod ef tanie i do wyboru do koloru: 20,24,28,35,40,50 czy 85.
    Body również nie drogie i ma wszystko co potrzeba . Taki d610 ale w wersji bezlustra .
    Jest poza tym małe i lekkie. Matryca ff, może dr nie na poziomie nikona ale obrazek bardzo przyjemny już wyjściowo .
    Jak zaskoczy to można później zainwestować w szkła rf . W tym roku do 35mm dołączy 50 i 85 1.8.
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 03-04-2020 o 22:56
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  5. #15

    Domyślnie

    Nie jestem antropofagiem, więc bez obaw , ale RP do portretu, to raczej kiepski pomysł.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #16

    Domyślnie

    Przez internet ciężko wybrać, polecam iść do sklepu i pomacać sprzęt, mi pod pasowało Z6, stabilizacja matrycy + stałki Sigmy lub Zki 1,8.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie jestem antropofagiem, więc bez obaw , ale RP do portretu, to raczej kiepski pomysł.


    Można wiedzieć dlaczego tak uważasz ?
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazzi Zobacz posta
    Ciekawe... Czytałem też zachwyty nad FUJI jednego z fotografów który na blogu wychwalał przejście na system FUJI (z lustra FF - nie pamiętam jaki system) aż nagle przyszedł znajomy z SONY i... Czar FUJI poszedł w...



    Nikona wykluczyłem ze względu na cenę zestawu.



    Z jakiego powodu nie wybrałbyś Z jako jedyny korpus?



    No właśnie - a mimo wszystko zależy mi aby móc zabrać aparat z trójką dzieciaków na spacer - tam już gabaryty i waga robi znaczenie, a w 2 systemy nie wejdę.



    GFX wiele tłumaczy - i zapewne daje "odrobinę" lepszy obrazek czy to od X-T3 czy X-T4 Chociaż sam materiał tego fotografa uważam za BARDZO zacny. Kilku ślubniaków również znalazłem którzy FUJI ogarniają całe zlecenia - bez udziału lustra czy FF...
    Poczytaj tego gościa https://www.x-man.pl
    Ma też kanał ba yt.
    Tu jak się wdasz w długą dyskusje to powiedzą Ci że only nikon co jest nieprawdą ponieważ nikon ma najskaszą obecnie szklarnie z systemów canon Sony Fuji nikon.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak chcesz mieć dobry obraz w portret/noworodkowa i szklarnie to wybieraj w takiej kolejności canon/sony/ a niżej Fuji. Nikon ma dobre bezlusterkowe puszki ale odstaje w szklarni od pozostałych.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Weź pod uwagę że ostatecznie liczy się też wygoda i własne preferencje. Ja mam canona i Fuji. Sony też jako experyment ale obecnie juz redukuję.

    Canon ma świetny obraz do tego co chcesz. Fuji też da radę. Oba systemy mają świetną natywną szklarnie bez kombinowania z obcymi szkłami. Nikon jest tu w szklarni na przegranej trochę pozycji, trzeba posiłkować się sigmą i ew tamrobem czego nie polecam bo to udręka jak słabo trafisz. A stalki Nikona do Z nie mają takiej plastyki, zresztą o tym jest mowa w linku który dałem i w komentarzach na grupie Sony.

    A jeśli nikon to tylko dwa szkła nikory (tak nikory a nie sigmy! ) do lustra 85 1.4g i 105/1.4 do portretu. Testami się nie sugeruj bo wprowadzają w błąd nie widząc obrazu.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 04-04-2020 o 09:01
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #19

    Domyślnie

    Czy ktoś może poprawić tytuł wątku. Bo łzy lecą

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta


    Można wiedzieć dlaczego tak uważasz ?
    Pomijając kilka mniej lub bardziej istotnych uszczerbków na zdrowiu w stosunku do R, sensor RP generuje obrazy z dosyć małą rozpiętością tonalną, co bardzo trudno uznać za dobrą cechę przy portrecie.
    Zresztą nie tylko przy portrecie, jako że każdy obraz lubi mieć maksymalnie dużą DR.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dylematy z wyborem systemu
    By Bruner in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 23:51
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 12:13
  3. Rozterki z SB-900
    By remiksson in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •