Cześć Nikoniarze,

Naszło mnie i od 3 dni nie śpię Dzisiaj z prośbą o radę...

Chcę wrócić do fotografii - głównie hobbystycznie ale nie wykluczam drobnych zleceń (o tym niżej) w przyszłości.

Co bym chciał:
- Bezlusterkowiec - w lustro ponownie nie wejdę,
- Mniejszy rozmiar od luster FF,
- Kusi pełna klatka...
- Sprzęt którym da się pracować w studio.

W planach mam zrobienie małego studio w domu - tak, wiem, że od małego się zaczyna, a później graty trzyma się wszędzie

Co kusi:
- System Fuji - dokładnie X-T3 + 56 1.2 + 35 1.4 + jakiś jasny i uniwersalny zoom,
- System Sony - A7 II lub III + szklarnia Sigmy,

Nikon i Canon odpada - nie potrafię uargumentować stojąc przed lustrem takich wydatków jako hobby.
Obecnie posiadam Fuji X-T10 + 18 - 55, 2.8 - 4 i uważam to za bardzo fajny sprzęcik (moja spacerówka) ALE... zakładając, że być może kiedyś wejdę w jakieś zlecenia to nie wiem czy system ten ogarnie (FUJI) - praca w studiu (żona namawia na fotografię noworodkową), jakiś ślub (ciemny kościół - i co wtedy?), fotografia wnętrz...
Wybawieniem wydaje się Sony A7 (najprawdopodobniej II) - drożej niż u FUJI ale taniej niż u Nikona i do tego FF - nigdy nie miałem FF natomiast wszędzie czytam, że możliwości systemu opartego o FF "rosną" - zakładając, że kiedyś (być może) zacznę wyceniać swoją pracę...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie - jeśli ktoś miał podobne rozterki to proszę o podzielenie się