Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1

    Domyślnie Monitor do obróbki - który z modelu wybrać?

    Drodzy forumowicze,

    Wiem, że te at mielony wiele razy, natomiast nie spotkałem się z opinią o modelu, który za chwilę wymienię.

    Poszukuje monitora do obróbki do max 3 tys. zł.
    Max to znaczy max. Muszę kupić jeszcze laptopa więc nie mam dodatkowej kasy na monitor.

    Najchętniej wziąłbym BenQ SW2700PT ale jest on poza budżetem.

    Zatem zastanawiam się nad:
    1)iiyama Prolite XUB3490WQSU-B1 bo ma duża powierzchnię robocza która przyda się przy pracy nad zdjęciami i kosztuje około 2800
    2)BenQ PD3200Q cena około 1900 więc znacznie mniej

    Pytanie czy te monitory nadają się do pracy nad zdjęciami?
    Na razie bawię się amatorsko na laptopie, ale czas na zmianę, będę przygotowywał zdjęcia nie tylko do sieci ale też do wydruków.

    Doradzicie coś?
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko dwie firmy produkują wyświetlacze godne uwagi, ale ich nazw, kolega nie wymienił.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe. słyszałem, że BenQ również a tę nazwę wymieniłem.
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Ciekawe. słyszałem, że BenQ również a tę nazwę wymieniłem.
    Nazwa BenQ, kojarzy mi się co najwyżej z czkaniem.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    ...Najchętniej wziąłbym BenQ SW2700PT ale jest on poza budżetem. ...
    Czy ja wiem czy poza budżetem:
    https://www.ceneo.pl/42253461
    Kupując przez internet jest ten plus, że możesz zwrócić w przeciągu 14 dni. Mam ten monitor i sobie chwalę. Spokojnie można polegać na kalibracji fabrycznej tryb Adobe RGB, bądź sRGB.
    Jedna z ważniejszych rzeczy, to aby nie miał przebarwień przy wyświetlaniu jednolitego białego obrazka. U mnie tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biel_P1140165.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	453,2 KB
ID:	37933

    Za chwilę pojawi się Tom01 i zacznie psy wieszać na benku
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 03-04-2020 o 16:31

  6. #6

    Domyślnie

    Czasem warto przypomnieć:https://mva.pl/viewtopic.php?t=3979
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    A co z tą iiyamą? Czy ona w ogóle nadaje się do pracy ze zdjęciami?
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    A co z tą iiyamą? Czy ona w ogóle nadaje się do pracy ze zdjęciami?
    Jak ktoś się uprze to i na laptopie z matrycą TN będzie obrabiał zdjęcia. Tym bardziej tu też się da (matryca AH IPS od LG) i będzie lepiej.

    W jednym z testów tej iiyamy błąd odwzorowania barw (delta E) podają na poziomie od 4,3 do 10.
    Chyba, że to błędy maksymalne na jakimś jednym kolorze, to byłoby jeszcze powiedzmy do przyjęcia dla amatora.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dane z testu.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	37955

    Do zdjęć wskazane by było, aby ten błąd delta E był mniejszy od 3 lub lepiej mniejszy od 2.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-04-2020 o 00:51

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Zatem zastanawiam się nad:
    1)iiyama Prolite XUB3490WQSU-B1 bo ma duża powierzchnię robocza która przyda się przy pracy nad zdjęciami i kosztuje około 2800
    2)BenQ PD3200Q cena około 1900 więc znacznie mniej

    Pytanie czy te monitory nadają się do pracy nad zdjęciami?
    Na razie bawię się amatorsko na laptopie, ale czas na zmianę, będę przygotowywał zdjęcia nie tylko do sieci ale też do wydruków.

    Doradzicie coś?

    1. Benq 32" jest większy od Iiyamy 34" a to przez lepszą proporcję boków. W Iiyama 79,9 x 33,4 cm daje 2669 cm^2 kontra 70,8 x 39x5 cm czyli 2797 cm^2 w BenQ. Tak naprawdę, z reguły "ultrapanoramy" są to monitory "ucięte" od góry i dołu, wcale nie większe. Tu akuratnie ma czystego porównania przez różną rozdzielczość z poziomie, ale radzę zwrócić uwagę, że najczęściej "ultrapanorama" ma 3840x1440px, kiedy pozornie mniejszy typowy UHD ma 3840x2160. Dodatkowo proponuję zwrócić uwagę na rozmiar w pionie, nie przekątną. Wysokość ekranu jest najważniejszym parametrem odpowiedzialnym za postrzeganą wielkość.

    2. Oczywiście oba nadają się do pracy ze zdjęciami, o ile nie zależy nam na ich dobrym podglądzie. Benq nie ma w ofercie monitorów fotograficznych ani graficznych, choć oczywiście marketing wciska co innego. To są monitory o niemal identycznej konstrukcji jak DELL-e serii U, Asusy ProArt czy Acery ProDesigner. O ile DELL jasno kieruje produkt do korporacji to BenQ i Asus prześcigają się w agresywnym marketingu. Jest wręcz nieprawdopodobne ile kłamstw i manipulacji się serwuje ludziom. Dawno nie widziałem tak nieczystej gry rynkowej jaką w tej chwili prowadzi Benq. Masowe kupowanie testów z dobrymi opisami, a to co jest na firmowych stronach to jest szokujące. Można odnieść wrażenie, że są lepsze od profesjonalnych. Co do Iiyamy, ta firma od lat nie istnieje. Obecny właściciel Mouse Computer klepie taką samą masówkę jak Samsung czy LG, ale wykorzystuje dobrą renomę zbudowaną jeszcze w czasach kineskopowych.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 04-04-2020 o 12:32

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...
    2. Oczywiście oba nadają się do pracy ze zdjęciami, o ile nie zależy nam na ich dobrym podglądzie.
    ...
    Sorry Winnetou, ale tego to nie rozumiem.

    Jak komuś może nie zależeć na prawidłowym wyświetlaniu zdjęć ?
    Może co najwyżej nie wiedzieć, że istnieje możliwość wierniejszego zaprezentowania palety barw.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:42
  2. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  3. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21
  4. Monitor do obróbki zdjęć - jaki wybrać ?
    By wakeford in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:12
  5. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •