Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Tom, ale to jest wąski gamut.
    No i? Gamut to taki współczesny fetysz. Podobno jak nie ma AdobeRGB to w ogóle nic nie widać, tylko do Excela i w ogóle. Tak naprawdę jednak, szerokość gamutu to tylko nasycenia, nic więcej. Przy czym nawet super oczojebne kamizelki odblaskowe mieszczą się w sRGB. W fotografii zasadniczo praktycznie nic nie wychodzi poza sRGB. Oczywiście można nawykręcać kolor i wykazywać różnicę, ale to nie ma wiele wspólnego z prawdziwym życiem. Dodatkowo, monitor szerokogamutowy sprowadza sporo kłopotu na głowę. Sam obieg pracy sprawia problem większości użytkowników a i mało ludzi wie, że to samo zdjęcie wyrenderowane do AdobeRGB zawiera mniej unikalnych odcieni niż to samo w sRGB. Szeroki gamut przydaje się w zastosowaniach profesjonalnych, np proofingu tkanin, bo to wyjątkowo wredna dziedzina. W zwykłym życiu jest przereklamowany.


    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    "Goły" EA275WMi prawie 1 tyś zł. tańszy: https://www.senetic.pl/product/60003...SABEgJX5vD_BwE
    za te pieniądze wolałbym dokupić kalibrator X-Rite i1 Display Pro + SpectraView II i już samemu móc wykonywać kalibrację lub zlecić jej wykonanie (starczyłoby chyba na kilka razy)
    And.N, gdyby seryjny, przypadkowy egzemplarz + soft + kalibrator był tożsamy wersji COLOR to byłaby ona komercyjną porażką.

  2. #42

    Domyślnie

    @Tom01 - zmieniasz poglądy zależnie od sytuacji.
    Może to i wygodne, ale w sumie mało poważne.

    ... ale OK, mnie tam w sumie ganz egal.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #43

    Domyślnie

    Zmieniam poglądy? Raczej wątpię. Co do niektórych rzeczy, uczę się, nie uważam się za nieomylnego.

  4. #44

    Domyślnie

    No nie wiem, jeżeli wąski gamut, to Eizo CS230 jest można rzec idealny i przede wszystkim tani.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #45

    Domyślnie

    To już antyk. W jego cenie jest znacznie lepszy i większy: https://monitory.mastiff.pl/monitory...i-2-color.html

  6. #46

    Domyślnie

    Nie wiem co mu się tam zestarzało, skoro to był i jest solidny sprzęt ?

    Zresztą masz go w ofercie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Cześć Żeglarzu !
    bry
    Jestem szczególarzem, zatem kiedy słyszę od kogoś, kto handluje monitorami graficznymi, że na lepszych biurwach daje się edytować zdjęcia, to mam z tym ewidentny problem.
    Uważam, że rolą osób, które mają pojęcie o kwestiach związanych z zarządzaniem barwą, powinno być cierpliwe edukowanie, nawet wówczas, kiedy tak zwana większa połowa nie ogarnia tych zagadnień.
    w pelni sie zgadzam. czasem jednak warunki nie pozwalaja na sprzet wyzszej jakosci i trzeba brac najlepsze co jest w danym przedziale cenowym

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jest dokładnie odwrotnie. Właśnie dlatego, że będzie to wyświetlane Bóg wie na czym, tak ważne jest, żeby te defekty pochodziły tylko z monitora/softu oglądacza, do których on jest zresztą przyzwyczajony/zaadoptowany. Dołożenie zestawu defektów pochodzących ze sprzętu autora powoduje widoczną różnicę.
    masz racje i nie masz racji danie klientowi zdjecia dopieszczonego w adobe rgb, z pieknymi niuansami w momencie gdy obejrzy to zdjecie na troche przepracowanym ekranie budzetowego laptopa kladzie zdjecie z zalozenia.
    ja rozumiem i popieram twoj tok myslenia bo jest jak najbardziej sluszny. Ale dla przyklady powiem ci o kliencie (firma z gatunku gdzie prezes zastanawia sie nad nowym jachtem dla zony a nie czy jezdzic pasatem czy mercedesem). Otoz w tej bogatej i dobrze prosperujacej firmie jedyny monitor graficzny miala...... ksiegowa. Bo byl duzy, 27 calowy. Szefowa dzialu marketingu miala swiecacego na niebiesko della i zawsze jako uwage miala to ze zdjecia sa zbyt "zimne" i jakies "zaniebieszczone". Wycieczki do klienta z monitorem niewiele pomogly. "bo trzeba zrobic tak zeby na kazdym monitorze bylo dobrze, a nie tylko u Pana". Kurtyna. Moj kumpel kiedys przyszedl i zobaczy zdjecie na stronie po czym stwierdzi .. o k..wa nie wiedzialem ze pod tym daniem jest bialy talerz. U mnie jest po prostu biale tlo


    Tak się składa, że te biurwy od NEC-a mają w środku bebechy od monitora graficznego. Jeśli się je odpowiednio uruchomi / zaprogramuje, to dostaniem obraz porównywalny z monitorami zawodowymi sprzed kilku lat.
    gdyby nie to ze malo mam czasu/sprzetu/zdolnosci to bym sie tym faktem zainteresowal
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ... trzeba brac najlepsze co jest w danym przedziale cenowym
    ...
    A o jakiej kwocie mówimy ?

    Ja też ostatnio już założyłem sobie ogranicznik i zszedłem z wydatkami na sprzęt o szczebel niżej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie wiem co mu się tam zestarzało, skoro to był i jest solidny sprzęt ?

    Zresztą masz go w ofercie.
    Kalibracja w oparciu o 12 bitową tablicę, w NEC-u 14 bitową. Lepsza stabilizacja, bardziej kontrolowany gamut, no i rozdzielczość. 1920x1080 na 23" jest wizualnie podobne do "kwadratowej" 17-tki. Natomast 1920x1200 na 24" jest odpowiednikiem "kwadratowej" 21-ki. Różnica jest kolosalna.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    No i? Gamut to taki współczesny fetysz. Podobno jak nie ma AdobeRGB to w ogóle nic nie widać, tylko do Excela i w ogóle. Tak naprawdę jednak, szerokość gamutu to tylko nasycenia, nic więcej. Przy czym nawet super oczojebne kamizelki odblaskowe mieszczą się w sRGB.
    Buty (i wiele innych) się nie mieszczą:
    https://webkit.org/blog-files/color-gamut/

    ... a kamizelki już tak? Fetysz to używanie sRGB w fotografii.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W fotografii zasadniczo praktycznie nic nie wychodzi poza sRGB.
    "Zasadniczo" tak się przedstawiają kolory które spotyka się w fotografii:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sRGB-AdobeRGB-ProphotoRGB-real-colors.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	38052


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Oczywiście można nawykręcać kolor i wykazywać różnicę, ale to nie ma wiele wspólnego z prawdziwym życiem.
    Wszystko da się zniekształcić i po czymś takim twierdzić, że "to nie jest prawdziwe życie".

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dodatkowo, monitor szerokogamutowy sprowadza sporo kłopotu na głowę. Sam obieg pracy sprawia problem większości użytkowników a i mało ludzi wie, że to samo zdjęcie wyrenderowane do AdobeRGB zawiera mniej unikalnych odcieni niż to samo w sRGB.
    ... i tak więcej widać na monitorze 8 bit z szerokim gamutem, a "kłopot" tylko taki, że niepoprawną konfigurację łatwiej zobaczyć.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:42
  2. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  3. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21
  4. Monitor do obróbki zdjęć - jaki wybrać ?
    By wakeford in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:12
  5. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •