Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ostatnio chwalony Acer (a nawet dwa), w kontekście konkurencji m.in. dla Benq właśnie. Zadziwiająco dobry monitor jak na swoją cenę. Oczywiście nie może się równać z najtańszymi, nawet niekalibrowanymi EIZO. Budowę ma podobną do Benq, ale producent nie masakruje tak inteligencji użytkowników, co mi się dużo bardziej podoba. Są w nim szczątki kalibracji sprzętowej i nawet stabilizacji, czego w BenQ nie ma. Kalibracja "sprzętowa" w BenQ opiera się o ostatnio w końcu dopracowany i działający wynalazek ADC (Automation Display Control) w oprogramowaniu I1 Profiler, którego modyfikowaną wersją jest BenQ PME (Palette Master Element). Taka kalibracja z zewnątrz wygląda do złudzenia jak sprzętowa. Nic się nie rusza w monitorze, program wszystko robi sam.

    Poniżej liniowość tego właśnie Acera, po kalibracji. Dla formalności dodam, że kalibracji sprzętowej ten producent nie reklamuje, bo ona jest szczątkowa. W Benq nie ma jej wcale, ale to nie przeszkadza w reklamowaniu że jest i to 3D LUT. To jest właśnie ów dowód na nieuczciwość. Producent sam go dostarcza na swoich stronach www.

    Załącznik 37973
    Mniej zorientowany może uwierzyć w taką argumentację i "dowody".
    Jeszcze może jakiś dowód na to, że sw2700pt trzyma parametry góra kilka tygodni.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Kalibracja "sprzętowa" w BenQ opiera się o ostatnio w końcu dopracowany i działający wynalazek ADC (Automation Display Control) w oprogramowaniu I1 Profiler, którego modyfikowaną wersją jest BenQ PME (Palette Master Element). Taka kalibracja z zewnątrz wygląda do złudzenia jak sprzętowa.
    A jaka jest, programowa ? Bez wpływu na LUT karty graficznej ? (bo takowego nie ma, sprawdzałem).

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nic się nie rusza w monitorze, program wszystko robi sam. ...
    Co to ADC ustawia poza suwakami RGB, jasności i kontrastu, bo trwa to ok. 10 min.

    Mistrzostwo świata dla programistów Palette Master, że po ustawieniu w monitorze suwaków RGB, jasności, kontrastu i bez wpływu na kartę graficzną, błąd odwzorowania kolorów Delta E poniżej 2. (po weryfikacji innym programem t.j. Display Call).

    Po co ja to piszę...

  3. #23

    Domyślnie

    https://www.fotopolis.pl/opinie/rece...niela-slusarza

    Zestawienie BenQ i Eizo nie wypada dobrze dla BenQ.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    https://www.fotopolis.pl/opinie/rece...niela-slusarza

    Zestawienie BenQ i Eizo nie wypada dobrze dla BenQ.
    Nie wypada też całkowicie tragicznie. Trzeba wziąć pod uwagę, że porównuje się monitory z różnej półki. Profesjonalny graficzny Eizo i amatorski fotograficzny Benq.
    Eizo kosztuje ok. 5 tyś zł więcej. Jeszcze jedna uwaga, były jakieś problemy z kalibracją Benq i programem Palette Master, którą dokończono kalibratorem i1 Publish pro 1.
    Zalecany jest i1 Display Pro. Nie przeczę, że mogły być problemy bo o takich słyszałem. W nowszych wersjach Palette Master z i 1 Display Pro raczej nie ma problemu (nigdy nie miałem takowego). Ciekawe dlaczego za punkt bieli przyjęto wartość D50, a nie D65. Przy D50 obraz będzie cieplejszy, ale OK obydwa miały D50 według testującego.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    https://www.fotopolis.pl/opinie/rece...niela-slusarza

    Zestawienie BenQ i Eizo nie wypada dobrze dla BenQ.
    Z reguły za taki test dostaje się monitor w cenie zgrzewki piwa. Wspominałem o nieprawdopodobnie nachalnym marketingu? Nawet znani influencerzy nie oparli się ofertcie. Benq ma potężny budżet na takie akcje. I tak naprawdę nie chodzi, że wyszedł gorzej niż high-endowy EIZO, tylko sam fakt porównania. To jest dość prosty mechanizm psychologiczny. Skutecznie jest przemycone, że to jest sprzęt mogący konkurować z monitorami średniej półki.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 04-04-2020 o 20:10

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Nie wypada też całkowicie tragicznie. Trzeba wziąć pod uwagę, że porównuje się monitory z różnej półki. Profesjonalny graficzny Eizo i amatorski fotograficzny Benq.
    Eizo kosztuje ok. 5 tyś zł więcej. Jeszcze jedna uwaga, były jakieś problemy z kalibracją Benq i programem Palette Master, którą dokończono kalibratorem i1 Publish pro 1.
    Zalecany jest i1 Display Pro. Nie przeczę, że mogły być problemy bo o takich słyszałem. W nowszych wersjach Palette Master z i 1 Display Pro raczej nie ma problemu (nigdy nie miałem takowego). Ciekawe dlaczego za punkt bieli przyjęto wartość D50, a nie D65. Przy D50 obraz będzie cieplejszy, ale OK obydwa miały D50 według testującego.
    To prawda, to nie był rywal do porównań, wolałbym żeby użyto CG2420, ale dla mnie wierność barw ma znaczenie krytyczne, zatem BenQ nijak nie pasuje do mojej pracowni.
    W sumie nie wiem też, czy spełnia oczekiwania zaawansowanego amatora, kiedy można kupić znacznie według mnie lepsze produkty Eizo, czy NECa.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    .... dla mnie wierność barw ma znaczenie krytyczne, zatem BenQ nijak nie pasuje do mojej pracowni. ...
    Wierność barw uważam, że jest wystarczająca nawet dla zaawansowanego amatora. Skoro błąd odwzorowania barw Delta E nie przekracza 1,5 i to jest po wyjęciu z pudełka po fabrycznej kalibracji w trybie Adobe RGB :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sw2700pt.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	825,2 KB
ID:	37977

    Tylko bardzo wprawne oko rozróżnia błędy poniżej 2 Delta E. Poniżej 1 nie da rady odróżnić okiem wzorca od mierzonej próbki.

  8. #28

    Domyślnie

    No i co Ty na to, @Tom01 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @And.N - ja tam się nie upieram, bo nie mam w tym żadnego interesu, a z dziecinnego oślego uporu raczej już wyrosłem, tak więc jeżeli mój guru zarządzania barwą, kol. @Czornyj potwierdzi, że ów BenQ jest zjadliwy do poważnej roboty, to ja nie będę miał w tej sprawie nic do gadania.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #29

    Domyślnie

    PS.
    david555, nie odbieraj tego, że polecam sw2700pt. Ja akurat jestem zadowolony i mi w zupełności odpowiada, jest wystarczający. W początkowym okresie produkcji tego monitora było dużo narzekań na równomierność podświetlenia i przebarwienia przy wyświetlaniu białego tła. Może trafiłem na lepszy egzemplarz, albo poprawili kontrolę jakości.
    Dla świętego spokoju lepiej wybrać te uznane marki. Tu powinna być znacznie lepsza powtarzalność parametrów w egzemplarzach.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-04-2020 o 22:25

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No i co Ty na to, @Tom01 ?
    Dyskusja na ten temat była na mva.pl. Konkrety, pomiary i kilkukrotny dowód, że obrońca BenQ tak naprawdę sam nie rozumie co mierzy i pokazuje. "Dobre" wyniki da się zrobić nawet dla laptopa. Nie mam zamiaru znów się wdawać w tą samą krucjatę.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:42
  2. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  3. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21
  4. Monitor do obróbki zdjęć - jaki wybrać ?
    By wakeford in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:12
  5. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •