Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59
  1. #11

    Domyślnie

    Może. Jest bardzo duża grupa użytkowników, którzy po prostu nie widzą problemu jeśli odcień skóry na ekranie jest przypadkowy a nawet kiedy są wyraźne przebarwienia na szarościach czy bieli.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Sorry Winnetou, ale tego to nie rozumiem.

    Jak komuś może nie zależeć na prawidłowym wyświetlaniu zdjęć ?
    Może co najwyżej nie wiedzieć, że istnieje możliwość wierniejszego zaprezentowania palety barw.
    czasem musisz pogodzic budzet lub np rozmiar z oferowanymi mozliwosciami. i zgodzic sie ze podglad nie do konca bedzie wlasciwy,. da sie z tym zyc i pracowac, aczkolwiek jest to pewne utrudnienie. Z drugiej strony patrzac na czym ludzie ogladaja zdjecia to i tak mozna miec to w dudzie bo internet i tak to wypaczy jak nie instafiltrami to przekreceniam parametrow uzywanego wyswietalcza
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... Jest wręcz nieprawdopodobne ile kłamstw i manipulacji się serwuje ludziom. ...
    Chyba tylko to jest prawdą z całego poprzedniego wpisu. Przykład kłamstwa (inaczej tego nazwać nie można bo ciągle wisi na stronie) dotyczący Benq SW2700PT (link):

    "Brak jakichkolwiek mechanizmów znanych z branży monitorów fotograficznych, powoduje też bardzo małą stabilność parametrów. Czas rekalibracji to maksymalnie kilka tygodni."

    Sprawdziłem powyższy monitor kalibratorem X-Rite i1Display Pro po 4 miesiącach użytkowania (raczej powiedziałbym intensywnego) jak zmieniły mu się parametry.
    Wyniki pomiarów tu : klik. Można powiedzieć, że zmiany parametrów są pomijalnie małe i raczej mogą wynikać z błędów własnych kalibratora.
    Pod linkiem można pobrać pełne raporty w formacie HTML spakowane do zip (z lipca i listopada 2019)

    Cóż, każdy sprzedawca swój towar chwali (ostatnio chwalony Acer), ale jakieś minimum rzetelności wypadałoby zachować.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-04-2020 o 13:23

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czasem musisz pogodzic budzet lub np rozmiar z oferowanymi mozliwosciami. i zgodzic sie ze podglad nie do konca bedzie wlasciwy,. da sie z tym zyc i pracowac, aczkolwiek jest to pewne utrudnienie. Z drugiej strony patrzac na czym ludzie ogladaja zdjecia to i tak mozna miec to w dudzie bo internet i tak to wypaczy jak nie instafiltrami to przekreceniam parametrow uzywanego wyswietalcza
    Cześć Żeglarzu !

    Jestem szczególarzem, zatem kiedy słyszę od kogoś, kto handluje monitorami graficznymi, że na lepszych biurwach daje się edytować zdjęcia, to mam z tym ewidentny problem.
    Uważam, że rolą osób, które mają pojęcie o kwestiach związanych z zarządzaniem barwą, powinno być cierpliwe edukowanie, nawet wówczas, kiedy tak zwana większa połowa nie ogarnia tych zagadnień.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    ...
    Cóż, każdy sprzedawca swój towar chwali (ostatnio chwalony Acer), ale jakieś minimum rzetelności wypadałoby zachować.
    Produktów firm Eizo i NEC, naprawdę nie trzeba reklamować i zawsze znajdują odbiorców.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Z drugiej strony patrzac na czym ludzie ogladaja zdjecia to i tak mozna miec to w dudzie bo internet i tak to wypaczy jak nie instafiltrami to przekreceniam parametrow uzywanego wyswietalcza
    Jest dokładnie odwrotnie. Właśnie dlatego, że będzie to wyświetlane Bóg wie na czym, tak ważne jest, żeby te defekty pochodziły tylko z monitora/softu oglądacza, do których on jest zresztą przyzwyczajony/zaadoptowany. Dołożenie zestawu defektów pochodzących ze sprzętu autora powoduje widoczną różnicę.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    kiedy słyszę od kogoś, kto handluje monitorami graficznymi, że na lepszych biurwach daje się edytować zdjęcia, to mam z tym ewidentny problem.
    Tak się składa, że te biurwy od NEC-a mają w środku bebechy od monitora graficznego. Jeśli się je odpowiednio uruchomi / zaprogramuje, to dostaniem obraz porównywalny z monitorami zawodowymi sprzed kilku lat.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...
    Tak się składa, że te biurwy od NEC-a mają w środku bebechy od monitora graficznego. Jeśli się je odpowiednio uruchomi / zaprogramuje, to dostaniem obraz porównywalny z monitorami zawodowymi sprzed kilku lat.
    Nie wiem jak jest z biurwami NECa, ale tu była mowa o BenQ i Iiyamie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    ...Produktów firm Eizo i NEC, naprawdę nie trzeba reklamować i zawsze znajdują odbiorców.
    To jest oczywiste, choć nie widzę związku. Uważasz, że ja coś reklamuję ? Staram się tylko piętnować manipulacje i kłamstwa przytaczając niezbite fakty.
    Wkurzają mnie nieprawdziwe, zmanipulowane informacje nie poparte niczym poza słowami i "autorytetem".

    Edit.
    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie wiem jak jest z biurwami NECa, ale tu była mowa o BenQ i Iiyamie.
    Benq SW2700PT jest pozycjonowany jako fotograficzny, nie biurowy, jeśli mamy trzymać się faktów.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 04-04-2020 o 15:05

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    To jest oczywiste, choć nie widzę związku. Uważasz, że ja coś reklamuję ? Staram się tylko piętnować manipulacje i kłamstwa przytaczając niezbite fakty.
    Wkurzają mnie nieprawdziwe, zmanipulowane informacje nie poparte niczym poza słowami i "autorytetem".
    Sądziłem, że mówiąc o reklamie strzelasz w Toma, a on nie musi reklamować Eizo.

    Poza tym uważam, że BenQ prowadzi nieuczciwą i nachalną promocję swoich produktów.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Sądziłem, że mówiąc o reklamie strzelasz w Toma, a on nie musi reklamować Eizo.
    Owszem, pisząc : "Cóż, każdy sprzedawca swój towar chwali (ostatnio chwalony Acer), ale jakieś minimum rzetelności wypadałoby zachować." miałem na myśli Toma01.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Poza tym uważam, że BenQ prowadzi nieuczciwą i nachalną promocję swoich produktów.
    Nachalną być może, czy nieuczciwą ? ja akurat nie spotkałem się z żadnym dowodem na to.

  10. #20

    Domyślnie

    Ostatnio chwalony Acer (a nawet dwa), w kontekście konkurencji m.in. dla Benq właśnie. Zadziwiająco dobry monitor jak na swoją cenę. Oczywiście nie może się równać z najtańszymi, nawet niekalibrowanymi EIZO. Budowę ma podobną do Benq, ale producent nie masakruje tak inteligencji użytkowników, co mi się dużo bardziej podoba. Są w nim szczątki kalibracji sprzętowej i nawet stabilizacji, czego w BenQ nie ma. Kalibracja "sprzętowa" w BenQ opiera się o ostatnio w końcu dopracowany i działający wynalazek ADC (Automation Display Control) w oprogramowaniu I1 Profiler, którego modyfikowaną wersją jest BenQ PME (Palette Master Element). Taka kalibracja z zewnątrz wygląda do złudzenia jak sprzętowa. Nic się nie rusza w monitorze, program wszystko robi sam.

    Poniżej liniowość tego właśnie Acera, po kalibracji. Dla formalności dodam, że kalibracji sprzętowej ten producent nie reklamuje, bo ona jest szczątkowa. W Benq nie ma jej wcale, ale to nie przeszkadza w reklamowaniu że jest i to 3D LUT. To jest właśnie ów dowód na nieuczciwość. Producent sam go dostarcza na swoich stronach www.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kalibracja_G.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	438,2 KB
ID:	37973
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 04-04-2020 o 16:33

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:42
  2. który monitor wybrać
    By L.mArK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 01:37
  3. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21
  4. Monitor do obróbki zdjęć - jaki wybrać ?
    By wakeford in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:12
  5. monitor-który wybrać
    By jagatka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •