Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 103
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Pierwsza próba z księżycem. Statyw, samowyzwalacz, iso 100, przysłona 7.1, czas 1/125

    I - niestety - o dwie tony za dużo clarity, czy jak się tam ten lokalny kontrast nazywa w C1. Unikałbym tego, bo aż razi...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #52

    Domyślnie

    Oto moja druga próba z Księżycem - stack ze 150 klatek z dzisiejszej nocy zgodnie z artykułem, jedynie co, to przed użyciem programu PIPP, RAWy odrobinę wycropowałem w LR i wyeksportowałem do TIFF. Na koniec znów drobne poprawki w LR i eksport z lekkim zmniejszeniem do widocznego poniżej JPG. Finalnie, przed ostatecznym zmniejszeniem, był to 4x crop z 24mpx matrycy FX, z ogniskowej 300 mm.

    Edit: chyba przesadziłem z wyostrzaniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2595_.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	119,2 KB
ID:	38046

  3. #53
    Oszczędny w słowach Awatar marsosno
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    okolice Koła
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ja jestem przyzwyczajany do zdjęć bez obróbki - wiem że czasami nie jest to efektowne ale jak ktoś wyostrzy i dowali kontrastu to ... tak do końca nie wiadomo co oglądać efekty czy obiekt fotografowany

    niestety jakoś nie umiem się nauczyć tych programów w j angielskim... Jedynie obróbka na programie Windowsa ale to głownie kadrowanie i lekka poprawa

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak pisałem wcześniej, efekty na księżycu widać pod odpowiednim światłem tzn kratery itp. Czym bardziej oświetlony to tylko kulka odbijająca promienie słoneczne...
    NIKON d7200 Sigma 10-20 NIkor 35 1.8 G NIkor 18-300 3,5-5,6
    NIKON d810 NIkor AF 35 2D, NIkor AF-S 28-300 F3,5-5,6 G, Tamron 35-150 2,8-4 Di VC OSD , Tamron SP 150-600 F5-6.3 Di VC USD G2, SP 90mm F2,8 Di macro VC USD , SP 70-200 F2,8 Di VC USD G2

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marsosno Zobacz posta
    ...
    uruchomiłem ten program ale tam nic nie ma do obróbki...
    Który program?

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Który program?
    Zapewne nie znalazł opcji edycyjnych w FS.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #56

    Domyślnie

    Ja wczoraj popełniłem taką fotkę z tarasu. Ogniskowa 600 mm (Tamron 150-600 G2). Wyzwalałem wężykiem + podniesienie lustra. Zdjęcie robiłem ok 19.30 i niebo jest trochę przyciemnione.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	księżyc.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	38049
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #57
    Oszczędny w słowach Awatar marsosno
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    okolice Koła
    Posty
    133

    Domyślnie

    jak bym znalazł to bym nie pytał...

    Capture NXD
    VIEW NXI
    NIKON d7200 Sigma 10-20 NIkor 35 1.8 G NIkor 18-300 3,5-5,6
    NIKON d810 NIkor AF 35 2D, NIkor AF-S 28-300 F3,5-5,6 G, Tamron 35-150 2,8-4 Di VC OSD , Tamron SP 150-600 F5-6.3 Di VC USD G2, SP 90mm F2,8 Di macro VC USD , SP 70-200 F2,8 Di VC USD G2

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    I - niestety - o dwie tony za dużo clarity, czy jak się tam ten lokalny kontrast nazywa w C1. Unikałbym tego, bo aż razi...
    Dodałem clarity i strukturę, może i za dużo, ale muszę popróbować bo to pierwsze foty z księżycem. Może następnym razem minimalnie clarity dodam na +10 i strukturę powiedzmy na + 6 i co najwyżej będę bardziej podostrzał. Z ostrzeniem to mam większy problem bo to co u mnie jest ostre po zamieszczeniu na FB czy tutaj ostre już się nie wydaje i do internetu zazwyczaj muszę przeostrzać.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marsosno Zobacz posta
    jak bym znalazł to bym nie pytał...

    Capture NXD
    VIEW NXI
    https://www.google.com/search?q=capt...hrome&ie=UTF-8

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Dodałem clarity i strukturę, może i za dużo, ale muszę popróbować bo to pierwsze foty z księżycem. Może następnym razem minimalnie clarity dodam na +10 i strukturę powiedzmy na + 6 i co najwyżej będę bardziej podostrzał. Z ostrzeniem to mam większy problem bo to co u mnie jest ostre po zamieszczeniu na FB czy tutaj ostre już się nie wydaje i do internetu zazwyczaj muszę przeostrzać.
    To robisz błąd, a nawet kilka błędów...

    Po pierwsze obróbka fotografii to nie jest szereg jednakowych i tych samych czynności z listy (wśród których jest obowiązkowe dodanie clarity czy czegoś innego), to raczej jest sztuka radzenia sobie w różnych najdziwniejszych sytuacjach, za pomocą różnorakich technik dostosowanych do różnych okoliczności. Czyli raz czegoś dodajemy, a innym razem zupełnie tego nie ruszamy - bo są inne okoliczności. Zakładanie z góry że koniecznie do zdjęcia czegoś tam dodamy to tak, jakbyśmy założyli, że do następnej potrawy jaką spożyjemy koniecznie dodamy magi i pieprzu. To ładnie brzmi przy rosole, ale przy kawie już gorzej, a przy lodach owocowych zupełnie kiepsko.

    Po drugie akurat clarity jest filtrem, który w przeważającej większości przypadków psuje a nie pomaga - co dokładnie widać na Twoim zdjęciu. Zmniejszenie suwaczkiem zmniejszy tylko promień rażenia, ale sam psujący i wyjątkowo sztuczny efekt ciemnego halo zostanie, podobnie jak jasnego halo z drugiej strony.

    Co do ostrzenia - jak się chce mieć największą jak się da kontrolę, najlepiej jest stosować starą szkołę - czyli zmniejszać obrazki do rozmiarów docelowych (lub blisko) i ostrzyć po zmniejszeniu. Algorytmy zmniejszające grafikę na różnych portalach różnie działają, np. dobry algorytm flickra zastosowany niechlujnie dawał koszmarnie przeostrzone obrazy, a znowu algorytm fejsbuka masakrował jpgi kompresją, i wychodziła lekka kaszanka... Żeby osiągnąć dobre efekty trzeba poznać dany portal i dostosować 'pod niego' obrazek. Ja wiem, że to trwa, ale jak się będzie robić po najmniejszej linii oporu - tzn. do wszystkich miejsc 'przeostrzy na zapas' z grubej rury, to zawsze wyjdzie kiszka, tylko różna kiszka na różnych portalach.

    Ale ogólnie wcale nie trzeba tego co powiedziałem przyjmować, bo nie ma prawnego obowiązku robienia dobrych zdjęć, każdy może robić jakie chce, nawet słabe.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Po co robić te zdjęcia?
    By Michał F. in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 15:18
  2. Jak robić zdjęcia?
    By aniolek2265 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 20:47
  3. Jakie parametry do zdjęcia księżyca?
    By Heimdall in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 23:52
  4. Jak robić zdjęcia z VR
    By Mrozu in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-01-2008, 12:37
  5. Zdjęcia przy świetle księżyca
    By madmips in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-10-2005, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •