Przed pełnią księżyc faktycznie wyglądał ciekawie, wczorajsze zdjęcia robiłem gdy pojawił się po godz. 23.Zdjęcia wcześniejsze bardziej mi się osobiście podobają, bo mam niebieskie niebo i czasy które eliminują poruszenie księżyca, wczorajsze z czarnym niebem i niezbyt mi się podobają dlatego zdjęcia czarno białe.
Co do ostrości, to może masz problem z obiektywem i należałoby go skalibrować, u mnie takiego problemu nie ma, próbowałem ostrzyc nawet na AF i ze stabilizacją na statywie i efekt nie wydaje mi się gorszy od tych samych zdjęć gdzie po ustawieniu autofokus wyłączam i rezygnuje ze stabilizacji. Może spróbuj przetestować ten obiektyw w dzień na bliskie i dalekie odległości to będziesz wiedział czy taki problem występuje. Księżyc dosyć szybko ucieka to widać jak ustawisz na statywie i po chwili się przemieszcza, pisali Ci wcześniej o czasach, aby nie schodzić poniżej 1/100 może to też mieć znaczenie.Jak robisz z podchodu zdjęcia ptaków które są bardzo daleko i później to kadrujesz może okazać się, że dlatego są nieostre, dochodzi przejrzystość powietrza, temperatura i ustawienia, czy nie jest fota poruszona i mogłeś nie zauważyć jaki masz czas i poruszenie gotowe. Popróbuj może testy na stabilnych obiektach i będziesz wiedział czy problem istnieje.