Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 144
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bardzo ładne, szczególnie ostatnie. Widać, że nie boisz się koloru i to się podoba.
    Dziękuję. Przyznam, że ostatnio trochę śmielej kombinuję z kolorami. Nie każdemu się podoba, oczywiście, ale cieszy, że komuś tak
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #22

    Domyślnie

    Jeszcze jeden kadr z dzisiejszego wschodu.

    13. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6630-Edit.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	16,74 MB
ID:	39199
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Dziękuję. Przyznam, że ostatnio trochę śmielej kombinuję z kolorami. Nie każdemu się podoba, oczywiście, ale cieszy, że komuś tak
    Uważaj, bo łatwo przesadzić.
    Dla mnie na niektórych już minimalnie za dużo tych kolorów, ale jeszcze zjadliwie.

    Ostatnie (13) bardzo przyjemne, choć kolorki na granicy akceptacji .

    Dobrze że zrobiłeś panoramę, a nie zostawiłeś pustego nieba lub dołu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno. Na dużym zdjęciu, wyszedł szum w cieniach. Trochę za mocno wyciągałeś. Czasem warto to co było ciemne w plenerze zostawić ciemniejsze. Zdjęcie wygląda wtedy naturalniej. Rośliny na pierwszym planie były w cieniu i miały prawo być ciemne.

  4. #24

    Domyślnie

    Można wiedzieć co to za miejscówka?
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Uważaj, bo łatwo przesadzić.
    Dla mnie na niektórych już minimalnie za dużo tych kolorów, ale jeszcze zjadliwie.

    Ostatnie (13) bardzo przyjemne, choć kolorki na granicy akceptacji .

    Dobrze że zrobiłeś panoramę, a nie zostawiłeś pustego nieba lub dołu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno. Na dużym zdjęciu, wyszedł szum w cieniach. Trochę za mocno wyciągałeś. Czasem warto to co było ciemne w plenerze zostawić ciemniejsze. Zdjęcie wygląda wtedy naturalniej. Rośliny na pierwszym planie były w cieniu i miały prawo być ciemne.
    Dzięki za omówienie. Fajnie, że znalazłeś czas i chęć. Przyłapałeś mnie na tych szumach. Miałem nockę zarwaną przez ten wschód i zabrakło cierpliwości żeby foty na spokojnie obrobić i jeszcze raz obejrzeć. Miał być HDR, ale ptaki latały, a nie chciało mi się w PS-ie składać warstw, więc wyciągnąłem z jednej klatki. Zauważyłem to już po wrzuceniu zdjęcia na stronę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    Można wiedzieć co to za miejscówka?
    Jezioro Turawskie koło Opola. Wschodnia strona.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Uważaj, bo łatwo przesadzić.
    Moim zdaniem, to bardzo ważna opinia.
    Poruszasz się w bardzo fajnym terenie. Świadomie korzystasz z dobroci światła. Kadrowanie wydaje się przemyślane.
    Tylko właśnie ta obróbka nie do końca mi leży. Tak ostre traktowanie zdjęć jest spoko, ale na krótko.
    Pokaż proszę bardziej naturalnie, delikatniej
    12-mimo wszystko bardzo mi się podoba
    Fuji

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Moim zdaniem, to bardzo ważna opinia.
    Poruszasz się w bardzo fajnym terenie. Świadomie korzystasz z dobroci światła. Kadrowanie wydaje się przemyślane.
    Tylko właśnie ta obróbka nie do końca mi leży. Tak ostre traktowanie zdjęć jest spoko, ale na krótko.
    Pokaż proszę bardziej naturalnie, delikatniej
    12-mimo wszystko bardzo mi się podoba
    Dzięki wielkie. Czasem mam problem z podjęciem decyzji, w którą stronę pójść z obróbką zdjęcia. Wrzucam fotki hobbystycznie na różne grupy foto i zauważyłem, że jednak mocniejsze kolory bardziej się podobają. Może czasem przesadzam. Inna rzecz, że muszę pomyśleć o skalibrowanym monitorze. Np. zdjęcia, które na moim monitorze wydają się w sam raz, na laptopie wydają się blade, a na komórce trochę przesycone. Popracuję nad tym.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wschodu nad jeziorem ciąg dalszy.

    14. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6669-Edit-2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,86 MB
ID:	39222
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    ... Inna rzecz, że muszę pomyśleć o skalibrowanym monitorze. Np. zdjęcia, które na moim monitorze wydają się w sam raz, na laptopie wydają się blade, a na komórce trochę przesycone...
    Tak zwykle jest, nawet jak masz skalibrowany monitor. Laptopy w sumie nieczęsto mają sensowne matryce, raczej te droższe. Jak widać dużo odbiorców bazuje głównie na telefonie, stąd przyzwyczajenie do takich przesadzonych kolorów i kontrastów. Ja natomiast myślę, że do każdego zdjęcia trzeba podchodzić indywidualnie, czasem mocny kolor pasuje, czasem nie. Rób wedle własnego wyczucia a nie pod oceny.
    Robisz czasem b&w? Niektóre mają na moje oko potencjał, np. 8 czy 12.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tak zwykle jest, nawet jak masz skalibrowany monitor. Laptopy w sumie nieczęsto mają sensowne matryce, raczej te droższe. Jak widać dużo odbiorców bazuje głównie na telefonie, stąd przyzwyczajenie do takich przesadzonych kolorów i kontrastów. Ja natomiast myślę, że do każdego zdjęcia trzeba podchodzić indywidualnie, czasem mocny kolor pasuje, czasem nie. Rób wedle własnego wyczucia a nie pod oceny.
    Robisz czasem b&w? Niektóre mają na moje oko potencjał, np. 8 czy 12.
    B&W traktuję trochę po macoszemu. Tzn. jak widzę, że mam problem z wersją kolorową, tzn. nie umiem wyjść z kolorami na prostą, a ujęcie mi się podoba, to próbuję B&W. Nie czuję się tu mocny i robię korekty bardzo intuicyjnie. Dzięki za wskazówkę - w wolnej chwili spróbuję się zabawić ze zdjęciami, które wymieniłeś i wrzucę do wątku.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #30

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Poznańskie miejskie krajobrazy nadwarciańskie
    By dominikpl72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 21:58
  2. [ Przyroda ] Wiejskie klimaty
    By santosik in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 12:44
  3. [ Krajobraz ] Wiejskie..
    By kyloe in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 23:22
  4. [ Krajobraz ] Miejskie
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 06:24
  5. [ Krajobraz ] Miejskie dwa
    By mirekvampirek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 01:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •