Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200 mm f. 2.8 APO DG HSM OS - brak ostrości

    Witam,
    Posiadam obiektyw Sigma 70-200 mm f/2.8 APO DG HSM Optical stabilizer. Mimo że jest to pełna klatka to używam go z body Nikon D7200. Mam z tym duży problem ponieważ nie wiem dlaczego ale robi zdjęcia niewyraźne. Przed zakupem internety polecały takie coś do zdjęć przyrodniczych,. Przyznam że wtopiłem 2.200 zł za używkę świeżo po serwisie, chyba że coś nie tak pracuje lub należy go oddać do kalibracji ? Na obiektywie OS jest do wyboru system pracy 1 lub 2, niezależnie który się wybierze, zdjęcia są niewyraźne mimo czasu 1/320 oraz pewnego chwytu bez większych drgań. Mało tego zdjęcia robione ze statywu są również mało ostre. Czy ktoś z Państwa może coś poradzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim ustal gdzie i z jakiego powodu obiektyw był w serwisie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Przede wszystkim ustal gdzie i z jakiego powodu obiektyw był w serwisie.
    Tego się niestety dokładnie nie ustali, ponieważ sprzedający wyemigrował za granicę i ślad po nim zaginął. Natomiast w rozmowie telefonicznej przy zakupie obiektywu, gość powiedział że był w serwisie na oczyszczeniu, faktycznie jakieś kwity przysyłał wtedy smsem, że tylko czyścili coś w środku, bez wymiany podzespołów. Tyle pamiętam. Co dalej z tym robić ? Czy da się jakoś samemu skalibrować, nie wiadomo czy to wina kalibracji w sumie czy też samego szkła.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyślij szkoło z aparatem do Gdyni na kalibrację, przy okazji zapytaj co było w nim robione. Chyba, że nie było robione w serwisie w Gdyni... Odważnie kupujesz szkło po nie do końca jasnej usłudze serwisowej...

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadza się. Tak ślepy zakup to mój błąd. Mówisz o serwisie Sigmy w Gdyni tak? Jutro tam przedzwonić czy w tym okresie w ogóle pracują. A czy ktoś z Was ma jakieś zdjęcie tym obiektywem na zoomie 200, bez obróbki?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A robiłeś zdjęcia w LV? Czy próbowałeś ostrzyć ręcznie?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wyślij szkoło z aparatem do Gdyni na kalibrację, przy okazji zapytaj co było w nim robione. Chyba, że nie było robione w serwisie w Gdyni... Odważnie kupujesz szkło po nie do końca jasnej usłudze serwisowej...
    No ja mam jak najgorsze doświadczenia właśnie z fabrycznym serwisem w Gdyni. Wszędzie indziej tylko nie tam. Mam też kilku znajomych których również ten serwis próbował naciągnąć na kasę. Jeden obiektyw po ich serwisie nie nadawał się do zdjęć. Podobne objawy do autora...
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  9. #9

    Domyślnie

    Faktycznie miałem ten obiektyw. Mój egzemplarz był ostry na ogniskowych pi razy drzwi 70-135. 200/2.8 słabe, mimo, że używałem z DXem, musiałem przymykać minimum do f/4. Nie mam nawet jednego sampla z 200/2.8. Zamiast 200/2.8 wolałem przycinane 135-160mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A robiłeś zdjęcia w LV? Czy próbowałeś ostrzyć ręcznie?
    W AF i ręcznie też ostrzyłem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oprócz Gdyni gdzieś jeszcze można wysłać ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowe obiektyw (sigma 18-35 + Sigma 50) czy nowa puszka (nikon d750)
    By DamianKakietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:36
  2. obiektyw Sigma z bagnetem Sigma do Nikona
    By flicka_kw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 12:41
  3. obiektyw Sigma 17-35/2.8-4 EX DG HSM D
    By bobba in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-08-2008, 15:10
  4. Obiektyw Sigma 70-210 F4-5,6 UC II
    By Biały in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2005, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •