Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Tak dla potwierdzenia, zrob w LV to samo. W LV powinno wypasc rowno. U mnie takie testy wychodza w punkt, a w praktyce to mam ustawione -8 do -10 :P

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    Robiłem próby na bardziej kontrastowych, ale efekt bez różnicy. Fakt, pierwsze trochę lepsze, ale czyżby max +20 nie jest wystarczającym parametrem. Więcej się nie da....
    A to nowy obiektyw? Jeśli jest na gwarancji, to w serwisie powinni zrobić kalibrację za free. Ja mam dwa Tamrony gdzie wystarczyła kalibracja w body, ale jak pytałem w Proclub, to mówili, że robią do trzech dni taką kalibrację, a jakbym chciał na ten sam dzień to 100 zł za ekspres czy jakoś tak. Nie wiem tylko jak to wygląda teraz, kiedy są różne obostrzenia. No i oczywiście, jak zrobią pod D750, to może coś się pokasztanić na D610, a przynajmniej tak mi się wydaje.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Do tego 30-35 stopni. Te wzorce sa ciezkie w obsludze. Proponuje ci tak - ustaw sobie to d750 na +10, rob normalnie zdjecia, jakies slimaki na murkach etc. Porob druga puszka. Jak w koncu dojdziesz do +20 na d750 i bedziesz uwazal, ze d610 lepiej trafia to albo nie zakladaj szkla do d750 albo kombinuj z tym tap-in'em
    ciekawy pomysł ze ślimaczkami Robiłem podobne kombinacje, ale nie za śliimaczkami i jednak na +20 jest najlpsza możliwa jakość pod wzgl ostrości i na tym pozostanę. Albo d610, tez niezła puszka

  4. #14

    Domyślnie

    Zacząłbym od wysłania obu aparatów na kalibrację do wzorca, a później obiektyw w serwisie Tamrona do dowolnej puszki.

    Przy okazji zapytam: masz D750 po akcji serwisowej? Bo w moim przypadku po ich (tj. czeskim serwisie Nikona) wzorcowej regulacji mam FF w puszcze i każdy obiektyw ustawiam na ok. +15. U Ciebie też wygląda na to, że D750 ma FF.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Zacząłbym od wysłania obu aparatów na kalibrację do wzorca, a później obiektyw w serwisie Tamrona do dowolnej puszki.

    Przy okazji zapytam: masz D750 po akcji serwisowej? Bo w moim przypadku po ich (tj. czeskim serwisie Nikona) wzorcowej regulacji mam FF w puszcze i każdy obiektyw ustawiam na ok. +15. U Ciebie też wygląda na to, że D750 ma FF.
    Nie wiem czy jest sens wysyłać aparat do kalibracji, albowiem ten problem dotyczy tylko tego obiektywu. Mam jeszcze 5 innych szkieł i z żadnym nie ma problemu Zrobiłem regulację ustawiałem na +20 i trochę się polepszyło, nie ma idealnej ostrości,ale do przyjęcia. Do portretu nie będę go na d 750uzywał, bo szkoda tracić nawet odrobimy ostrości, będzie służyłdo robienia wielu innych zdjęć.

    Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #16

    Domyślnie

    Przede wszystkim ostrość kalibruj na większych odległościach niż tutaj i postaraj się zrobić jakiś sensowny szablon z płaszczyzną prostopadłą do osi obiektywu i orientacyjną tylko podziałką równoległą.

    Po 2 - w D750 w moim odczuciu jest najsilniejszy filtr na matrycy co powoduje, że ostrość jest pozornie słabsza. Akurat D610 nie miałem w ręku więc trudno mi je porównać. Ale D750 to nie jest moja ulubiona puszka do oceny ostrości.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D5200 + KIT 18-105 : problem przy ostrzeniu AF
    By faust1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 19:52
  2. Troche o ostrzeniu przez blurowanie
    By danielz in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 12:12
  3. Tamron 60 f/2 macro sam zmienia przesłone przy ostrzeniu
    By Evanduril in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 13:23
  4. Nikkor 70-300 VR piski przy ostrzeniu
    By marcinn29 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 16:26
  5. 70-300 VR - pisk przy ostrzeniu
    By AsKier in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •