Close

Zobacz wyniki ankiety: RAWki - zmiany w regulaminie

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA dokonaniem wszystkich zmian.

    9 60,00%
  • Nowe zmiany są ok, ale rozmiar zdjęć po staremu.

    0 0%
  • Jest mi to obojętne.

    3 20,00%
  • Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! po staremu!

    3 20,00%
Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 144
  1. #41

    Domyślnie

    O w norkę...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ...Upiekło się. ...
    Trochę szczęścia w tej zabawie też trzeba mieć

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ...Nie chciałbym też, abyśmy popadali w paranoję wykluczeń i zasad, których już i tak trochę tu jest, bo utoniemy w regulaminie.
    Zgadzam się. Trudno wszystko ująć, jeszcze tak aby krótko, zwięźle i nie było wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14-04-2020 o 20:56

  3. #43

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego punktu regulaminu:
    2.5 Praca powinna mieć maksymalnie 1600px szerokości w przypadku poziomego kadru, 1200px wysokości przy pionowym kadrze (bez dodatkowych ramek i innych udziwnień). W przypadku wysłania pracy o proporcjach 1:1 (kwadrat) oba boki nie powinny przekraczać 1200px Praca znacząco mniejsza niż zalecany rozmiar zostanie zdyskwalifikowana.

    Czy praca wysłana według dawnego regulaminu (1280/900 px) będzie traktowana jako "praca znacząco mniejsza niż zalecany rozmiar" ?
    Może warto się zastanowić czy tych nowych rozmiarów nie ustawić na sztywno.

  4. #44

    Domyślnie

    Myślałem o tym i raczej na sztywno, oczywiście w ramach możliwości w stosunku do formatu. Dlatego też dodałem opis w zabawie, aby nie przysyłać mniejszych.

    Tutaj faktycznie należałoby doprecyzować.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #45
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Myślę, że nie trzeba. 1280x900 to rozmiar który będzie wyświetlany, takie zdjęcia się pokazują na forum. Większe są dopiero po kliknięciu.
    Można zapisać, że się nie dopuszcza mniejszych od 1280x900.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #46

    Domyślnie

    Jak wyżej. Bo jeśli powiedzmy rozdzielczość po wykadrowaniu będzie mieć 1600x1000, bo takie proporcje wyjdą, to co? Ramkę dorysować?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #47

    Domyślnie

    Raczej chodzi o to, żeby przeglądając prace, te były w tym samym rozmiarze. I tak, jak oglądam zdjęcie z paczki, to jak oglądam czyjeś mniejsze, założę od razu że chciał ukryć nieumiejętną obróbkę i na nie po prostu nie zagłosuję, choćby było od samego Beliara. Co może być nieco krzywdzące z drugiej strony. Dlatego wszystkie prace powinny być albo w jedną, albo w drugą stronę równe. Fajnie że forum skaluje w dół, choć mnie to drażni (bo mogło by skalować do okna monitora), że nie można zdecydować, ale w górę już nie wyskaluje. Ogólnie wtedy sens większych prac traci absolutnie na znaczeniu. Prace miały być większe, żeby lepiej widać było szczegóły obróbki a nie ze względu na mój, czy innego kolegi monitor.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jak wyżej. Bo jeśli powiedzmy rozdzielczość po wykadrowaniu będzie mieć 1600x1000, bo takie proporcje wyjdą, to co? Ramkę dorysować?
    OjTam, chodzi o szerszy - czy też inaczej dłuższy bok, oczywistym jest, że proporcje nie będą zachowane np dla różnych formatów, nie o to chodzi, chodzi o zachowanie zasady dłuższego boku dla poziomu i pionu - ale nie równocześnie Myślałem że to oczywiste, oczywiste było w poprzednim regulaminie, tu się nic nie zmieniło

    Dodam jeszcze, że spora część osób nie pilnuje pionu bo o ile w proporcach standardowych można mieć w pamięci rozmiar o tyle przy cięciu niestandardowym, często zapomina się o tym, i tak często trafiają prace, które mają przekroczoną długość w pionie, Jak już ktoś kadruje blisko do kwadratu, to warto o tym pamiętać, że jednak krótszy bok powinien być wiodącym przy eksporcie, aby go nie przekroczyć. Przekroczenie rozmiaru jednak można w miarę bezstratnie skorygować, co jest też opisane w regulaminie.
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 03-05-2020 o 19:52
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    OjTam, chodzi o szerszy - czy też inaczej dłuższy bok, oczywistym jest, że proporcje nie będą zachowane np dla różnych formatów, nie o to chodzi, chodzi o zachowanie zasady dłuższego boku dla poziomu i pionu - ale nie równocześnie Myślałem że to oczywiste, oczywiste było w poprzednim regulaminie, tu się nic nie zmieniło
    Tylko że w starym regulaminie nie było nic o wywalaniu za małych zdjęć. Że o braku definicji "za małych" w tym nie wspomnę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #49

    Domyślnie

    No tak, bo w zasadzie, wszystkie prace oscylowały wokół 1120 - 1280px - to daje przy tak małym rozmiarze ~160 px różnicy. Przy tak małym zdjęciu różnica znikoma.
    Przy większym zdjęciu to już jest 320px różnicy od 1280 a to już dwukrotnie większa różnica. Dlatego też warto aby to było uściślone.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #50

    Domyślnie

    No ok. To ile minimum wprowadzisz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Na Zachodzie bez zmian
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 01:27
  2. [ Pozostałe ] Po zachodzie bez zmian...
    By wpkx in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:00
  3. U nas bez zmian - ZIMA
    By Pimps in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 15:32
  4. [ Krajobraz ] Na południu bez zmian...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 06:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •