Close

Zobacz wyniki ankiety: RAWki - zmiany w regulaminie

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA dokonaniem wszystkich zmian.

    9 60,00%
  • Nowe zmiany są ok, ale rozmiar zdjęć po staremu.

    0 0%
  • Jest mi to obojętne.

    3 20,00%
  • Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! po staremu!

    3 20,00%
Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 144
  1. #81

    Domyślnie

    Ale przecież o to chodzi by sobie poradzić w trudnej sytuacji.
    Ja bym zostawił to jako rzecz wymuszającą większą kreatywność.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Ale przecież o to chodzi by sobie poradzić w trudnej sytuacji.
    Ja bym zostawił to jako rzecz wymuszającą większą kreatywność.
    To prawda. Sam jestem tego samego zdania ale to już kolejna edycja, w której mam po kilka prac, które się kwalifikują do odrzucenia... a nie taki był zamiar :/ Albo więc, ktoś nie przeczytał regulaminu - w co wątpię, bo są dowody na to, że się stosuje do nowych zasad, albo nie był w stanie zrobić kadru przeciw swoim przekonaniom... Tak próbuję wyjść poza swój punkt widzenia i przeanalizować co się dzieje...

    Na razie mam +3 głosy na zmianę, sam raczej też będę za zmianą.
    Jeden głos przeciwko.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #83

    Domyślnie

    Jestem za pozostawieniem wymogu min. 50% kadru. Autor RAW-a z jakiegoś powodu wybrał taki, a nie inny kadr.
    Przykładowo w tej edycji, raczej autorowi nie chodziło o pokazanie tego elementu zdjęcia jak w pracy 16.
    Takie dowolne kadrowanie zostawiłbym w edycji No Limit, ale to tylko moje zdanie.

  4. #84

    Domyślnie

    Czy ktoś chciałby się jeszcze wypowiedzieć w temacie zmian ograniczających kadrowanie? Bądź dać wyraz swojego zachwytu albo zniesmaczenia? Zachęcam, do wpisywania się....

    No i nadal proszę o poprawienie kadrów 2 osób, które przysłały zbyt małe wycinki...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #85

    Domyślnie

    Już kiedyś przedstawiałem swój punkt widzenia. Organizator konkursu ogłasza regulamin, a uczestnicy mają go przestrzegać i tyle.
    U mnie dalej nic się nie zmieniło w tej kwestii. Szczerze mówiąc, dla mnie to trochę dziwne gdy uczestnicy konkursu ustalają sobie zasady.
    Przyszedł mi właśnie na myśl Konkurs Chopinowski. Wiem, że nie ta skala, nie ten pułap i nie ten poziom, ale konkurs to konkurs.
    To czy ten punkt zostanie zmienimy czy nie, nie wpływa na mój udział w konkursie. Jeżeli przestanę to nie dlatego, że nie podoba mi się regulamin.
    Dopóki mnie to uczy i bawi, będę w nim uczestniczył.

  6. #86

    Domyślnie

    Dwie kwestie są do omówienia.

    1. Zgłoszona prośba o rezygnację z dogrywek.

    2. Dodanie wpisu do regulaminu traktującego o zabawie NO LIMIT.


    Ad.1
    Moim zdaniem OK, choć dogrywka lepiej rozkłada punkty, to nie jest to jakaś strasznie ważna rzecz, czy pierwsze miejsce zajmie jedna, dwie czy trzy osoby. Nie mniej jednak, w końcowej ankiecie po całym cyklu może się okazać, że jest więcej uczestników na podium, czy to dobrze, czy źle ? Nie mam zdania. Nie przeszkadza mi to osobiście.
    Czekam natomiast na Wasze opinie!

    Ad.2
    Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabawa NO LIMIT, wiem, że co niektórzy by chcieli uciąć być może zbyt dużo, ja natomiast jestem zdania, że wszystko jest dozwolone w tej konkretnej zabawie... aczkolwiek, była zawsze taka niepisana reguła, że poruszamy się w ramach dostarczonych zdjęć, choć jeśli ktoś coś dodał od siebie, nie było to raczej problemem.

    W związku z tym jedyne co, to dodałbym jeden punkt, w którym określiłbym, że oczywiście nie ma ograniczeń, ale należy poruszać się w ramach dostarczonych RAWów (może z drobnymi wyjątkami, tu do zastanowienia jakimi ewentualnie, czy jest sens robić coś takiego jak wyjątek, czy tam pozwolić dodać komuś godzillę do zdjęcia, tekst itp itd?). Niczego więcej nie chciałbym dodawać, aby idea NO LIMIT pozostała NO LIMITEM. Jednak aby wykazywać się kreatywnością w ramach tego co mamy.

    My, starzy wyjadacze i tak tak robimy, może poza jakimiś sporadycznymi wyjątkami, natomiast nowy użyszkodnik nie ma pojęcia o tym i może sobie po prostu wziąć inne, swoje zdjęcie i do niego powklejać jakieś elementy z udostępnionych w zabawie RAWek (i w zasadzie tylko z takim zamysłem chciałbym ten punkt dodać). Inną kwestią jest fakt, że nowy użytkownik zazwyczaj nie podchodzi do tej edycji wcale, lub obrabia pojedyncze zdjęcie.

    Czekam na Wasze opinie!
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #87

    Domyślnie

    1.
    Zostawić dogrywki, choć bywają irytujące.

    2.
    Zostawić możliwość wrzucania części zewnętrznych (choćby przykładowej Godzilli) ale z jakimś limitem. Limit do przemyślenia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #88

    Domyślnie

    Hop, do góry podbijam wątek....
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #89

    Domyślnie

    Widać jakie zainteresowanie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #90

    Domyślnie

    1. jestem za pozostawieniem dogrywek
    2. Jestem przeciwny wklejkom elementów spoza zdjęć zgłoszonych. Nie wiem ile normalnie prac jest zgłaszanych do "no limit", ale można zrobić tak, że np. zawsze będzie to np.5 prac. Będą je wysyłać osoby, które zajmują miejsca 1-5 w klasyfikacji punktowej przed edycją no limit.
    Takie moje opinie.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Na Zachodzie bez zmian
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 01:27
  2. [ Pozostałe ] Po zachodzie bez zmian...
    By wpkx in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:00
  3. U nas bez zmian - ZIMA
    By Pimps in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 15:32
  4. [ Krajobraz ] Na południu bez zmian...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 06:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •