Close

Zobacz wyniki ankiety: RAWki - zmiany w regulaminie

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA dokonaniem wszystkich zmian.

    9 60,00%
  • Nowe zmiany są ok, ale rozmiar zdjęć po staremu.

    0 0%
  • Jest mi to obojętne.

    3 20,00%
  • Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! po staremu!

    3 20,00%
Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 144
  1. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem, obecnie zamysł autora ma się nijak do rzeczywistości, możliwości aktualnych wywoływarek.

    Najprostrzy przykład, osoby posiadające tylko starszego PSa mają dużo gorzej, bo mogą działać jedynie z bieda ACRem, który nijak nie może konkurować z nowym LR, Luminarem itp., itd.

    Wydaje mi się, że przerzucenie sposobu wywołania RAWka na autora zdjęcia spełni tutaj lepszą rolę, niż martwy zapis o ograniczeniu softu.
    W przypadku braku wyboru, mamy w regulaminie obostrzenia, któe można jeszcze dopracować. Nie mniej jednak, kwestią dyskusyjną będzie weryfikacja pewnych rzeczy, więc trzeba zachować rozsądek.

    Moim zdaniem uwolnienie oprogramowania, pod względem technicznym w zabawie najprawdopodobniej niczego nie zmieni pod kątem jakości wywołania/obróbki. (Mam przykład z Olympusa, na którym też uczestnieczę w zabawie, oh pardon - w konkursie )
    Profesjonaliści i tak nie wezmą udziału w zabawie, przynajmniej nie Ci, którzy przez brak dystansu do siebie mogliby nie przeżyć 1 punkta w statystykach po głosowaniu a jak wiemy, głosujący potrafią zaskoczyć

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodałem opcję ankiety: Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! po staremu! nie wiem, czy zadziałało dobrze @Bartek-, masz możliwość użycia, mam nadzieję
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 25-03-2020 o 12:51
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ja jestem za zmianami, w końcu zawsze można wrócić. Mam czasem fazę na używanie nik collection i potem mnie strasznie irytowało, że tu się nie da. Tylko ciężko w tym zmiany udokumentować.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... ... ...

    Dodałem opcję ankiety: Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! po staremu! nie wiem, czy zadziałało dobrze @Bartek-, masz możliwość użycia, mam nadzieję
    Bardzo Dziękuję! oczywiście skorzystałem
    PS. jak zmiany nastąpią to oczywiście się dostosuję, choć w moim przypadku i tak to niewiele zmieni, LR (lub podobny) to moja podstawa.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #14

    Domyślnie

    Tak jak i u mnie Jestem w tym bardzo zatwardzialy, chociaż, żonie kupiłem huiona do pracy ze zdalnymi lekcjami (nauczyciel) oraz ilustratorem ale sam zamierzam spróbować zabawy nim w psie i samym LR przy okazji.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #15

    Domyślnie

    Dla mnie LR to również podstawa, ale posiadam wersję 4 i usunięcie przeszkadzajek w zdjęciu jest mocno utrudnione i czasochłonne. Z tego głównie powodu jestem za uwolnieniem oprogramowania. Rozmiar zdjęć (zwłaszcza 900 px w pionie) na dzisiejsze czasy (rozdzielczości monitorów) to niezbyt wiele i tu też jestem za zmianami.

  6. #16

    Domyślnie

    Według mnie, zasady ustanawia i podaje do publicznej wiadomości organizator konkursu. Uczestnicy biorący udział w konkursie, zobowiązani są ich przestrzegać i tle.

  7. #17

    Domyślnie

    No, możliwe, gdyby to był jakiś oficjalny konkurs, z nagrodami, mielibyśmy komisję a konkurs byłby na zasadzie: zgłoś zdjęcie, my wyłonimy zwycięzcę... itp, itd to czemu nie Albo lepiej, gdyby tak wprowadzić zamordyzm (to w sumie jest opcja )
    Tym czasem wątek RAWkowy na forum prowadzący raczej rozumie jako wspólnotę, społeczność, która ma realny wpływ w większości głosujących na to jak zabawa ma wyglądać, współtworzymy coś i razem się taplamy w tym błocku Nie raz było tak, że ktoś coś zgłaszał, było to następnie poddawane głosowaniu i wprowadzane w życie, jeśli oczywiście w głosowaniu uzyskało poparcie.

    To, że ja sobie coś tam wymyślę, to fajnie... ale sam ze sobą się bawić nie zamierzam
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #18

    Domyślnie

    Podbijam wątek, ktoś może chce się jeszcze wypowiedzieć ?
    Ankieta otwarta do głosowania do 14 kwietnia.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli już mowa o zasadach, mam małe odczucie pewnego dyskomfortu co do części treści, czyli;
    2.2 Nie wolno robić „wklejek” przy obróbce (dodawać obcych elementów do zdjęcia, zmieniać nieba itp.), nie można też wycinać istotnych dla zdjęcia elementów oraz należy zachować przynajmniej 50% oryginalnego kadru chyba, że jest to edycja opisana jako NO LIMIT, bądź autor RAWka specyficznie określił zasady obróbki.
    Moja wątpliwość tyczy się nade wszystko kwestii co jest elementem istotnym dla zdjęcia ? Mucha na obiektywie, krzywy słup w krzakach, a może kolor liścia na drzewie? Dajmy na to, że wizja wołanego rawka jest tak, że żul na tle murala, ni jak mi nie pasuje, ale nagle ktoś stwierdzi, że to istotny element, bo chodzi o fioleta nie o mural i ... zonk. Daleki jestem od teori wszelkiej maści, ale czy taki zapis nie jest zasadniczo zbyt ogólny? Właściwie można za jego pomocą zdyskwalifikować każdą propozycję wywołanego rawka. Weźmy przykład zdjęcia nr.14 z poprzedniej edycji, i podepnijmy pod ten zapis i interpretując jego zasadę działania "zaciemnienie rzeczywistej barwy zdjęcia, z zwłaszcza drzew w tle, jest usunięciem istotnego dla zdjęcia elementu w postaci koloru liścia na 5 drzewie od lewej" ... UPS ... ZONK ... Ban ... I podstawowa idea tejże zabawy, jaką jest pokazanie na ile sposobów można wywołać rawka, wylądowała w koszu. Analogicznie można to zastosować do nakazu minimum 50 procent oryginalnego kadru. Liczenie od całości, a może od lewej do prawej od góry do dołu...I proszę, uczestnik kadruje krasnala ogrodowego, jako główny motyw swojej wizji, a tu nagle " wykadrowano za dużo trawnika" i papa pozdrów krewnych. Coby nie było com jakiś nawiedzony, czy podejrzliwy, nie sądzę, aby miało takie coś miejsce już na wczoraj, dziś, jutro, jednakże możliwość wynikająca z takiego zapisu, może spowodować w końcu, że ktoś z tego mocno skorzysta i będzie nie fajnie ... Ot takie przemyślenie ode mua.
    Jestem bo jestem, a jestem dlatego że jestem, i będę dlatego że jestem, a byłem dlatego że dziś jestem....

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nadinterpretujesz. Załóżmy kwestie, że ktoś usunie nie te część 50% - towego kadru. Obrobione zdjęcie spełnia warunki, będzie wystawione pod głosowanie. Głosujący zdecydują czy im sie podoba.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Na Zachodzie bez zmian
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 01:27
  2. [ Pozostałe ] Po zachodzie bez zmian...
    By wpkx in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:00
  3. U nas bez zmian - ZIMA
    By Pimps in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 15:32
  4. [ Krajobraz ] Na południu bez zmian...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 06:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •