Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na małpę...

    Potrzebowałem kompakta. I żeby był jak wino owocowe - dobry i tani, bo ja skąpy jestem.
    I żeby miał dobry automat, bo to w 80% aparat dla żony, która z XT-10 jakoś się nie polubiła.
    Canony GX jakieś takie drogie, Sony drogi, Nikon nic nie robi.... I wykombinowałem.
    Canon EOS M100. Aparat z 2017 roku, entuzjastyczna recenzja na dpreview, dobry tryb automatyczny.
    Matryca APS-C taka sama jak w Canonie 80D. Jako kit 15-45/3,5-6,3.
    Poza tym, ze obiektyw trochę wystaje - wielkość kompakta. Ale i tak wejdzie do kieszeni kurtki.
    Bardzo wygodny interfejs dotykowy, łączność. Prawie bez elementów sterujących.
    Za 750zł (z przebiegiem 900zdjęć). A nowy można kupić za 1000zł.
    Upoluję jeszcze EF-M 22mm/2 w rozsądnej cenie i będzie to prawdziwy kompakt.
    Pierwsze wrażenia bardzo dobre, jutro intensywniejsze testy.
    Co wy na taki pomysł na kompakta?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba, zwłaszcza że Canona jeszcze nigdy nie miałem.
    Tylko, ten horyzont czasowy dziś taki nieznany....

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda to całkiem rozsądnie.
    Możesz sprawdzić jak ten dotyk działa w rękawiczkach? Z takim 22/2 mógłbym brać sobie na rower

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kojocisko Zobacz posta
    co wy na taki pomysł na kompakta?
    nex-5t/r/n + e20/e16.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    nex-5t/r/n + e20/e16.
    4 lata starsza konstrukcja, chyba ciut większy, słaba dostępność - w zasadzie tylko używki.
    I sporo gorsze menu oraz brak dotykowego ekranu.
    Ale co do zasady - tak, ta sama idea. Spora matryca w małym body, kilka lat od premiery i co za tym idzie, rozsądna cena.
    @esperal - wykonam testy w rękawiczkach
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Wspaniale. Jeśli to nie problem to postaw go obok D850, coby tą małość zobaczyć.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    4 lata starsza konstrukcja, chyba ciut większy, słaba dostępność - w zasadzie tylko używki.
    I sporo gorsze menu oraz brak dotykowego ekranu.
    Tylko używki, ale jest tanio, ostatnio jak kupowałem to poniżej 400 złotych płaciłem za samo body.
    Co do wielkości to EOS jest sporo wyższy i ma sporo większy kit. Zaletą jest normalny grip.
    NEX-5R ma dotykowy ekran, choć dla mnie to akurat wada była i wyłączyłem.
    Do menu się przyzwyczaiłem, po początkowym ustawieniu i tak z niego nie korzystam.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Test specjalnie dla @esperal

    Do testu podszedłem na poważenie. Rękawiczka turystyczna z ociepleniem The North Face, letnia materiałowa rękawica motocyklowa Dainese i skórzana pojedyncza rękawica motocyklowa Rebelhorn.
    Wszystkie rękawice z końcowką do urządzeń dotykowych na końcu palca wskazującego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200325171922_IMG_0904.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	553,7 KB
ID:	37576

    W każdej z rękawic dało się obsługiwać, najlepiej w Dainese (to najlepsza marka ciuchów motocyklowych), ale:
    - łatwo było na ekranie dotykowym ustawiać punkt AF (i potem nacisnąć migawkę) lub zrobić zdjęcie wybierając dotykiem punkt AF (dwa tryby działania, ja wolę pierwszy)
    - ze względu na konstrukcję końca palca w rękawiczce (szwy, trochę luzu - ja mam krótki palce), trudno nacisnąć malutki guzik Qmenu na środku wybieraka wielokierunkowego. W ogóle małe przyciski nie są łatwe do obsługi w rękawicy.
    - ze względu na wielkośc ikonek nie było prosto (choć się dało) zmieniać parametry aparatu (tryby PASM, tryb AF, itp) w rękawicy.

    Czyli do szybkiego zrobienia zdjęcia w rękawicy - jak najbardziej, do konfiguracji bym zdejmował rękawicę.
    Aparat ma obrotowy pierścień wokół spustu migawki, którym można w zależności od trybu zmieniać czas, przysłonę lub korektę ekspozycji o wybraniu ikonki na ekranie. Więc w tym zakresie obsługa w rękawiczce jest wykonalna.

    Porównanie wielkości:

    Schowany tubus:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200325_162125.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	507,6 KB
ID:	37577

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200325_162144.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	492,2 KB
ID:	37578

    Wysunięty tubus:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200325_162507.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	578,3 KB
ID:	37579
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za test!
    Mam rękawiczki turystyczne bardzo podobne do tych The Nort Face więc powinno działać i u mnie. Chyba właśnie znalazłeś mi aparat.
    Pieniądze faktycznie niewielkie jak za DX w tak małej obudowie.
    Zastanawiam się dlaczego ten maluch jest pozycjonowany w kompaktach, bo według mnie bliżej mu do bezlusterkowca. Najsłabszym ogniwem będzie chyba ten kit bo jednak trochę odstaje.
    Wrzuć zdjęcie jak już znajdziesz 22/2.
    D850 może czuć się zagrożony

  10. #10

    Domyślnie

    M100 to bezlusterkowiec na bagnet EF-M, jak sama nazwa wskazuje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaką małpę polecacie
    By gmoszkow in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 22:20
  2. Pomysł na zdjęcie
    By janex in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 09:33
  3. Pomysł
    By KSIĘŻAK in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:06
  4. [ Portret ] moj pomysł...
    By krzyzne in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •