Close

Strona 87 z 87 PierwszyPierwszy ... 3777858687
Pokaż wyniki od 861 do 868 z 868
  1. #861
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Takze szycie pseudomaseczek z czegokolowiek pod reka mija sie z celem.
    Masowe szycie dla szpitali to maseczki z kieszonką na filtr, wszyty drucik na nos, wszystko leci do odkażania/wyjaławiania i dopiero do użytku.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie wiem jakie są zalecenia tych którzy są w pracy i mają kontakt z ludźmi, ale z tego co widzę to np policjanci też noszą maseczki. Albo inne służby. Choć teoretycznie nie są chorzy.
    Jest obowiązek ponieważ nie są w stanie zachować odległości i chodzi tu tez głównie o personel-personel, a nie personel-osoba tzrecia.

  2. #862

    Domyślnie

    Czyli maseczki się przydają. Sami też możemy nie być w stanie zachować bezpiecznej odległości. Dziś ze sklepu dzwonił do mnie kurier (taki na rowerku), który robił dla mnie zakupy. Niby w sklepach obostrzenia a on przy kasie utknął w korku. Niestety, ale odpowiadać możemy jedynie za siebie. Za innych już nie za bardzo.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 02-04-2020 o 23:36

  3. #863
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się że imigranci co teraz wrócili do kraju najwięcej nabiją liczniki na bezrobociu, sporo z nich nie ma do czego wracać zagranicę jak nie działa gastronomia, hotelarstwo, opieka na starszymi i praktycznie sypie się już budowlanka cała.

  4. #864

    Domyślnie

    Tu jest tak, że jakby ten facet od palet zamknął interes (co właśnie powinien zrobić), to rząd będzie wypłacał pracownikom 80 procent ich pensji, przez 3 miesiące. Więc nie jest źle. Pracodawca będzie żył z własnych rezerw, co też nie jest złe, jeśli je ma, a większy zazwyczaj ma. Problem leży gdzie indziej. Po pierwsze, oni się boją, że jak zamkną zakład, to później będzie im ciężko wrócić na rynek, co w niektórych przypadkach jest oczywiście uzasadnione, a po drugie, jak trzymają otwarty, nawet na pół, albo ćwierć gwizdka, to jednak coś zarabiają. A jak zamkną, to zarabiać nie będą. Ponieważ mają te rezerwy, więc wielkiej tragedii by nie było, no i dochodzi jeszcze kwestia odpowiedzialności za zdrowie pracowników.

    A najbardziej poszkodowane są małe i bardzo małe firmy, które nie mają rezerw, bo im nikt nie zapłaci 80 procent. Tu oczywiście mówi się i o pomocy dla nich, rząd obiecał, że nie zostawi nikogo "na lodzie". A imigranci, też dostaną po tyłku, zwłaszcza ci, którzy przyjeżdżają do prac sezonowych, albo pracują przez agencje.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 02-04-2020 o 23:39

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Taczerowa nie żyje od jakiegoś czasu, o ile mi wiadomo, a te 20% brakujące do pełni szczęścia, hmm... Nie podejrzewam
    U mnie, na ten przykład, mamy pięciu kierowców HGV, jak dostaną 80% to pójdą pracować gdzie indziej, więc firma im zapłaci pełną wypłatę. Nie zdziwię się jeśli nawet weźmie się średnią miesięczną z ostatniego roku, bo kierowcy sporo u nas nadgodzin robią.

  6. #866

    Domyślnie

    Aaaa... To o to Ci Panie Fafniak chodziło. No tak, w sumie to jakby jasne. Święte słowa. Tyle że oczywiście mówiąc - rezerwy - mamy na myśli podatki już kiedyś zapłacone i zakitrane na gorsze czasy. Które właśnie nadeszli. Później, jak już wszystko wróci do normalności, to się po cichu podatki podniesie, żeby uzupełnić... Z drugiej strony patrząc, to wolę, żeby podatki były wydawane na tych ludzi, którzy na ogół pracują, a nie nierobów, którzy siedzą na zasiłkach i dla nich zmieniło się tylko tyle, że przed epidemią pizzę im dawano do ręki, a teraz zostawia się na progu.
    Ale w Polsce nie jest tak źle. Ilu tam jest teraz zakażonych, niecałe 3 tys? A w UK niecałe 30 tys. W Całej Polsce zmarło zaledwie 45 osób. W Wielkiej Brytanii prawie 2,5 tysiąca.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 03-04-2020 o 00:09

  7. #867

    Domyślnie

    Nie boj ty moj, przed 2008 VAT w Anglii był 17.5%, obniżyli potem do 15%, żeby gospodarkę ruszyć, jak już ruszyła to hyc w 2011 do 20%.

  8. #868
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Oczywiście jak się zaczęła polityka to nagle natrzepaliście 20 stron do czytania. Poszła jedna kartka, aż się dziwię, że nie więcej.
    86 postów poszło do piachu.
    Proszę nie piszcie do mnie z pretensją, dlaczego ten usunięto, a innego nie. Nie będę odpowiadał na PW. Zresztą mam prawie pełną skrzynkę (moja skrzynka jest na 2000 PW). Nie piszcie.

    Teraz przynajmniej wiadomo kto kogo juz nigdy nie będzie lubił. I taki jest efekt zostawiania otwartych takich potencjalnie zapalnych watków.
    Zamykam temat i następny też zamknę, koesh, nie zakładaj. Miałem dobrą wolę by istniał wątek o tak istotnej sprawie jak ta epidemia. Nie da się.
    To forum foto. Proszę sie przenieść do innych działów.

    Nie łudzę się, że się powstrzymacie, tym bardziej, że od strony polityki to się zrobi coraz goręcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 87 z 87 PierwszyPierwszy ... 3777858687

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •