Close

Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 868
  1. #851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ...Pomaga jesli ktos jest chory, bo lopatologicznie piszac ogranicza zasieg jego kaslania i rozsiewanai kropelek...
    Sęk w tym, że według różnych obliczeń połowa lub więcej niż połowa chorych nie ma objawów więc skąd ludzie bez objawów mają wiedzieć czy są zakażeni czy nie? W skrócie działa to tak, że ja noszę maseczkę by nie zarazić Ciebie a Ty nosisz maskę by nie zarazić mnie. W Azji ludzie noszą maseczki nie tylko ze względu na celebrytów. Takie tam są zalecenia. U nas tego nie ma, ale się nie zdziwię jeśli to tylko kwestia czasu. Stany już to rozważają.

  2. #852

    Domyślnie

    Bo to jest tak sprytnie urzadzone.

    Sklep z wedkami moze byc czynny.
    Ale nie mozna do niego chodzic bo to nie podpada pod wolontariat z koronawirusem, apteke, spozywaczak czy wazne rzeczy "niezbedne do zycia"
    Iscie salomonowe zarzadzenie

    Tylko ze sami wprowadzajacy te zarzadzenia zdja sobie sprawe ze jednak ludzie chodza do roznych sklepow. "Pozwolili" ludziom chodzic do sklepow budowlanych po za weekendenm (patrz ostatnei zarzadzenie).
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #853

    Domyślnie

    Krzysztof, nie wprowadzam w błąd, tylko zapomniałem powiedzieć, że nie mówię o Polsce i o zarządzeniach polskich władz. Mówię o kraju, w którym mieszkam, czyli Wielkiej Brytanii. Nie musisz jednak na mnie krzyczeć, wystarczyłoby normalnie powiedzieć.
    Ligo, nie chcę się z Tobą kłócić, ale rozmowa z Tobą zaczęła przypominać ten dowcip: - Wyobraź sobie, że dzwoni telefon... - Ty, ale ja nie mam telefonu! - To nic. Wyobraź sobie. A więc dzwoni u ciebie telefon... - Ale jak mam sobie wyobrazić, jak nie mam telefonu?
    Uwierz mi, ja wiem lepiej, do czego będą służyć te palety i do czego na pewno nie będą służyć. Ale zejdźmy już z tych palet! To był tylko przykład, że ludzie mają w d... zarządzenia i nawet jakby wprowadzono stan wojenny i godzinę policyjną, i tak zrobią po swojemu.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 02-04-2020 o 23:09

  4. #854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.S
    Ja ktos ciekawy, to moze sobie w 5 minut sprawdzic w wiarygodnym popularnonaukowym czy naukowym zrodle jaki jest sens noszenia maseczki* i kto powinine ja miec. Pseudomaseczka nie chroni osoby noszacej ja ani troche. Pomaga jesli ktos jest chory, bo lopatologicznie piszac ogranicza zasieg jego kaslania i rozsiewanai kropelek. ale ci co nosza jakies tam kawalki materialu na twarzy, mysla ze siebie chronia, bo przeciez inni nosza...

    *maseczki - tu mozna podciagnac prawdziwe maseczki z odpowiednim filtrem i szyte z tego co pod reka pseudo maseczki.
    Dlatego nawet maseczki szyte przez panią Basię mają sens i powinny być obowiązkowe. Jak sam piszesz nie chronią zdrowego przed zakażeniem, ale blokują chorego w rozsiewaniu kropelek. Ponieważ nie wiadomo kto jest chory, a kto zdrowy są skuteczną bronią przeciw rozszerzaniu się epidemii. Warunek, że wszyscy je noszą.
    Nikon Z50

  5. #855
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Włochy mają sklepy otwarte ale można iść tylko do najbliższego co podobno jest sprawdzane żeby zrobić niezbędne zakupy, u nas pewnie byłaby rozkmina co oznacza najbliższy i niezbędne plus kupa polityki.

  6. #856

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Sęk w tym, że według różnych obliczeń połowa lub więcej niż połowa chorych nie ma objawów więc skąd ludzie bez objawów mają wiedzieć czy są zakażeni czy nie? W skrócie działa to tak, że ja noszę maseczkę by nie zarazić Ciebie a Ty nosisz maskę by nie zarazić mnie. W Azji ludzie noszą maseczki nie tylko ze względu na celebrytów. Takie tam są zalecenia. U nas tego nie ma, ale się nie zdziwię jeśli to tylko kwestia czasu. Stany już to rozważają.
    Masz racje ale nie do konca.
    Bo permanentne noszenie kiepskiej maseczki ZWIEKSZA ryzyko zlapania jakiegos wirusa, bo tworzy sie wilgotne srodowisko im sprzyjajce. Najprostszy przyklad; w maseczce za 3 zl z OBI jest duszno i ciezko oddychac a w takiej z 12 zl z filterkiem juz nie.
    W tej pierwszej masz wilgotno przy ustach od wydychanej pary, jak tam jakis wirus padnie to przezyje w okolicy ust przez dluzszy czas. I mozesz potem sie podrapac kolo ust, nosa i potem oko...

    To ja juz bym wolal jakbym cie spotkal zachowac dystans 2-3m bez zadnych maseczek.
    Takze szycie pseudomaseczek z czegokolowiek pod reka mija sie z celem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #857

    Domyślnie

    No właśnie wychodzi. Tutaj liczba zgonów, każdej następnej doby, podwaja się. Ostatni wynik to nieco ponad 700. Może jak dojdzie do 2 - 3 tysięcy, a wszystko na to wskazuje, to wreszcie ci kretyni przestaną mówić - Ale ja muszę... Ja, to zupełnie inny przypadek...

  8. #858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak, wiem. Moja racja jest mojsza.
    A co nie jest zabronione, jest dozwolone. Czy te palety będą potrzebne nie wiesz, ani Ty, ani ja.
    Zwłaszcza że sytuacja jest dynamiczna i bardzo nieprzewidywalna.
    Ci którzy myślą że duże firmy powinny być przygotowane i sobie poradzą nie biorą pod uwagę jednej rzeczy. Rzeczywiście większość z nich posiada spore zasoby i część ma przygotowane pewne rezerwy na gorsze czasy. I pewnie ich właściciele dadzą sobie radę. Problem polega na tym że nie będą trwonić rezerw na płace. Szczególnie w branżach nietechnologicznych w których stosunkowo łatwo odtworzyć "ręce do pracy". Tu się zaczyna pojawiać problem zasadniczy. Co zrobimy z tysiącami bezrobotnych? Wsparcie dla tych firm jest po to żeby powstrzymać masowe bezrobocie.

    W kwestii maseczek lekarze z krajów azjatyckich twierdzą, że robimy bardzo duży błąd że uważamy iż nie są konieczne.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Dlatego nawet maseczki szyte przez panią Basię mają sens i powinny być obowiązkowe. Jak sam piszesz nie chronią zdrowego przed zakażeniem, ale blokują chorego w rozsiewaniu kropelek. Ponieważ nie wiadomo kto jest chory, a kto zdrowy są skuteczną bronią przeciw rozszerzaniu się epidemii. Warunek, że wszyscy je noszą.
    Ale po co osobie ktora nie kaszle i nie kicha maseczka? To juz lepiej ograniczyc kontakt i zachowac duzy odstep, wiekszy nawet niz zalecany.
    Choc ostatecznie moge sie zgodzic ze wchodzac do spozywczaka mozna by na chwile zakladac maseczke zeby niechcacy na kogos nie kaszlnac przypadkowo. (bo teoretyczznie mozemy byc zakazeni i nawet nie o tym nie wiedziec jeszcze).
    Czyli w sumie mnie troche przekonaliscie. Maseczki, nawet te pseudo, troche pomagaja w ograniczaniu rozprzestrzeniania sie wirusa.
    Ale nie chronia i to powinno bycc jasne, tymczasem wiekszosc mysli ze jak zalozy maseczke to sie chroni. Psychologia - jakos sie zabezpieczam...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #860

    Domyślnie

    Raczej nie zaleca się noszenie maseczek permanentnie i chyba mało kto tak robi. Ale wychodząc do sklepu czy na spacer możemy to dość bezpiecznie nosić i nie zarażać innych. Do tych którzy nie mają objawów przez cały przebieg choroby trzeba też dodać tych, którzy zarazili się niedawno i też mogą zarażać a objawów jeszcze nie mają. W sumie daje to wszystkich zarażonych, którzy nieświadomie zarażają. Także nie widzę nic śmiesznego w noszeniu maseczki w tych krótkich okresach gdy jesteśmy poza domem załatwiając niezbędne sprawy. Nie wiem jakie są zalecenia tych którzy są w pracy i mają kontakt z ludźmi, ale z tego co widzę to np policjanci też noszą maseczki. Albo inne służby. Choć teoretycznie nie są chorzy.

Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 367684858687 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •