Close

Strona 72 z 87 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 868
  1. #711
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @cybulski dodaj do łańcuszka
    [31-03-2020, 16:51]"Powinno się jeść dużo roślin strączkowych ponieważ z jednej strony morowe powietrze z nas ucieka, a z drugiej strony duża ilość metanu pomaga w likwidacji wirusa w zamkniętych pomieszczeniach."

    Polecam słuchać poradników na TVP Info z udziałem Michała Mularczyka i Michała Sutkowskiego, czytelnie, jasno i zrozumiale.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 31-03-2020 o 16:59

  2. #712

  3. #713

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Myślę że przesadziłeś
    Jednak dla mnie czym innym jest ogólne mówienie o jakiejś nacji/kraju a czym innym o ludziach z tego kraju.
    Na nasze spojrzenie to bardziej ogólne /krajowe bardzo mocno wpływa znajomość historii i wiedza o działaniach rządu.
    A czymś zupełnie innym są nasze wrażenia z kontaktami z pojedyńczymi ludźmi czy grupami. Tworzą sie osobiste więzi które mają zupełnie inne przełożenie na obraz generowany w naszej głowie.

    Żeby to zobrazować.
    Z wieloma rosjanami spokojnie mogę napić sie wódki i współpracować. ALE postrzeganych jako całość - to neich trzymają się od nas jak najdalej. Rosja to stan umysłu. To osobnicy którzy jak tylko będą mieli szansę to wyd.... cie na kasę . Poczucie jakiejkolwiek władzy/możliwosci wpłynięcia na drugiego człowieka wyzwala w nich najgorsze instynkty .
    To jest tylko moje zdanie na podstawie MOICH własnych doświadczeń
    No właśnie.
    Opowiadałeś już kilka razy o sytuacjach z jakimi spotkałeś się w Rosji.
    Co ciekawe, to zachowanie w sytuacji gdy mają choć odrobinę władzy potwierdzają wszyscy moi znajomi, którzy mieli styczność z Rosjanami i osobami z części dawnych republik.

    Moje doświadczenia są takie:
    W sytuacji gdy Ty jesteś na wyższym stanowisku, to wazelinują tak, że można się poślizgnąć w pokoju jeszcze długo po tym gdy taka osoba wyjdzie. Ale gdy tylko awansują, to myślą że stali się panem feudalnym i wychodzą z nich najgorsze możliwe zachowania. Czasem mam wrażenie, że chcieliby wprowadzić "falę" w zakładzie pracy, by tylko wyżyć się na młodszych.
    Najpierw carat, potem komunizm, spowodowały że większość z nich nie potrafi normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Mam wrażenie, że większość tych którzy chcieliby normalnych międzyludzkich stosunków, to albo musieli/muszą się ukrywać, albo w tych krajach wyginęli.

  4. #714

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta

    Można było wychodzić bliskim, (innym domownikom). Także zmiana w dobrą stronę.
    No to myślałem, że logiczne, że całe domostwo powinno mieć kwarantanne. a tu dopiero teraz tak...

  5. #715

    Domyślnie

    Myślę, że czas "po wirusie" jaki się klaruje w polskim piekiełku publiczno-politycznym mocno przyćmi nawet to czego doświadczamy od 10 lat po katastrofie w Smoleńsku.
    Nie wiem czy znajdzie się w tym wszystkim czas i pomysł na odbudowę gospodarki. Komisje śledcze (albo raczej wnioski o nie) będą wyrastały jak grzyby po deszczu a do "prawdy" o epidemii będziemy zmierzać długie lata czekając na ten jeden prawdziwie najprawdziwszy raport.

  6. #716
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większość opiera się na logice i na rozsądku, dlatego też po weekendowym pokazie beztroskich spacerów szybko wprowadzono obostrzenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Myślę, że czas "po wirusie" jaki się klaruje w polskim piekiełku publiczno-politycznym mocno przyćmi nawet to czego doświadczamy od 10 lat po katastrofie w Smoleńsku.
    Nie wiem czy znajdzie się w tym wszystkim czas i pomysł na odbudowę gospodarki. Komisje śledcze (albo raczej wnioski o nie) będą wyrastały jak grzyby po deszczu a do "prawdy" o epidemii będziemy zmierzać długie lata czekając na ten jeden prawdziwie najprawdziwszy raport.
    Nie wyobrażam sobie żeby ktoś wrzucał jakieś komisje itp bo niby co to ma przynieść jednej czy drugiej stronie w walce politycznej.
    Co do gospodarki też nie ma tu działań za jakie ponosiłby odpowiedzialność ten czy tamten polityk.
    Ale kto wie co tam przyjdzie do głowy jednym czy drugim.

    To że będzie inaczej to oczywiste, ja jestem ciekaw jak zareagują ludzie za jakiś czas przy wyborach w Hiszpanii, Francji, a tym bardziej we Włoszech, dużo jest obecnie odgrażania się że EU nie zdało egzaminu, zobaczymy.
    Nasz interes to wzmacnianie EU, dla Włochów nie koniecznie bo od kilku lat obrywają mocno od biurokratów unijnych.

  7. #717

    Domyślnie

    @gremed, chyba przesadzasz.
    Wirus jest demokratyczny i nie uznaje podziałów politycznych. Jak sobie wyobrażasz linie podziału, które miałby spowodować kłótnie? Masz jakieś spostrzeżenia z miejsca pracy?

  8. #718

    Domyślnie

    Katastrofa w Smoleńsku też była "demokratyczna", bo ofiary były po obu stronach. Ale politykom to nie przeszkadza.

  9. #719

    Domyślnie

    Lubicie teorie spiskowe?
    Na jakimś dziwnym blogu, przypadkiem znalazłem taką oto rozkminę:

    Cytuję:
    "Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
    1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
    Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
    Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
    2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
    3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
    4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
    5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
    6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
    7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
    8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
    9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
    10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
    11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
    12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
    13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
    14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
    15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
    16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
    17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
    18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
    19. Najważniejsze.
    Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
    Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
    Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
    Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
    Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejmują kontrolę nad całym światem !

    Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
    Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
    Smutne, ale fakty mówią same za siebie!
    "
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @gremed, chyba przesadzasz.
    Wirus jest demokratyczny i nie uznaje podziałów politycznych. Jak sobie wyobrażasz linie podziału, które miałby spowodować kłótnie? Masz jakieś spostrzeżenia z miejsca pracy?
    Nie mam spostrzeżeń z pracy a jeśli mam to raczej pozytywne.
    Popatrz tutaj w wątku - ile postów kręci się wokół statystyk i sposobów zliczania zgonów, ile razy podnoszone jest przygotowanie, stan zapasów itp. Ta mini społeczność tego wątku już pokazuje (w małej skali oczywiście) jakie są tendencje i jaki jest tok rozumowania. Jak sobie wyobrażam? Dokładnie tak samo jak po 10/04/2010. Powstanie zapewne jakiś raport rządu, NIK (ten NIK) na dzień dobry zmiażdży w opiniach stan ochrony zdrowia (już to chyba zaczęła robić), będą żądania "prawdy", jedynej prawdy, powiedzenia prawdy, komisje równoległe, gabinety cieni itp.
    Wyobrażam sobie to dokładnie tak jak po Smoleńsku. Powstał raport PKBWL pod przewodnictwem Laska. Niezliczone autorytety awiacji, fizyki i innych nauk potwierdziły co potwierdziły. Dalszy ciąg znasz...
    Tutaj również są głosy autorytetów. Biologii, biotechnologii, medycyny... Z punktu widzenia natury czy nauki mamy do czynienia ze zjawiskiem jak najbardziej normalnym. Ot jakieś tam białka, w jakiejś otulinie lipidowej które wymyśliły sobie, ze nagle ze zwierząt przeskoczą sobie na człowieka. Nic nadzwyczajnego. Za chwilę albo zginą marnie albo organizm ludzki da im bezterminowe wizy i będą nas odwiedzać systematycznie. To wszystko nie wystarczy niektórym środowiskom. Spisek, laboratorium, Chińczycy, wojna biologiczna...
    Po epidemii zacznie się ocena przygotowań do tego do czego nie można się przygotować i ocena walki z czymś do tej pory niewyobrażalnym. Oczywiście każdy będzie obiecywał, że ten nazwijmy to "wrak" w postaci prawdy zostanie zwrócony polskiemu społeczeństwu. Pożyjemy, zobaczymy, myślę, że już niedługo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Katastrofa w Smoleńsku też była "demokratyczna", bo ofiary były po obu stronach. Ale politykom to nie przeszkadza.
    Dokładnie - w punkt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie wyobrażam sobie żeby ktoś wrzucał jakieś komisje itp bo niby co to ma przynieść jednej czy drugiej stronie w walce politycznej.
    Serio? Ja sobie wyobrażam. Co ma przynieść? A o to trzeba zapytać tych czy tamtych.

Strona 72 z 87 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •