Close

Strona 1 z 79 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 868

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie Covid-19 - bez polityki !!

    @Jacek_Z jak ktoś będzie politykował banuj, temat jest potrzebny bo póki co jest to dla większości ważniejsze niż pogaduchy o tym czy zdjęcie leci w lewo czy w prawo.
    Szkoda zaśmiecać inne watki pytaniem się o zdrowie kogoś z forum czy o kwestie księgowe, zus-y, może bez polityki ktoś coś się dowie o wyjazdach, zwrotach kasy, powrotach do kraju itp.

  2. #2

    Domyślnie

    @koesh - niepoprawny z Ciebie optymista.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie, mnie bardziej interesuje kwestia podróżowania i gospodarki.

    Trzy wyjazdy z czego dwa zapłacone i jeden zarezerwowany bez kasy, miało być tak fajnie, a jest tylko smuteczek, ciekaw jestem kiedy to wróci do normy.
    Wiem że to jest takie troszkę płytkie martwienie się o wyjazdy jak tyle ludzi umiera od wirusa ale po każdej tragedii ważny jest powrót do normalności.

    Kwestia gospodarki, ekonomiści obliczają że taki zastój w gospodarce przez trzy miesiące to rok wychodzenia z zapaści.
    Coś tam plotki niosą że pomysł 50% Prezydenta nie będzie tylko jakaś kwota gotówki na okres trzy miesiące żeby zrekompensować wydatki na ZUS ponieważ umorzenie ZUS powoduje że zmniejsza się odpis od podatku.

  4. #4

    Domyślnie

    Koesh (którego poglądy są mi bardzo odległe) tym razem pisze o działaniach. IMO neutralnie i to jest OK.
    Ta pomoc, o której pisze, wielu z nas może istotnie pomóc.

    Mnie dzisiaj jedna firma odwołała istotne dla firmy gdzie pracuję zamówienie, a drugi klient ma dzisiaj zebranie Zarządu i przegląd inwestycji. Pewnie drugi duży projekt (który mieliśmy zacząć tydzień temu) pójdzie na półkę.
    O 14tej mam cotygodniową telekonferencję z zarządem sporej firmy produkcyjnej (200 osób, 100 na produkcji, 60% produkcji na eksport). Już jestem przestraszony.
    Podobnie jak dla innych, zabójczy jest brak popytu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Kurcze, miałem właśnie być w Austrii, a tydzień temu w Wenecji. Miałem soobie zrobić urlop przed sezonem. A tu taki psikus losu. Na szczęście, dąłem radę odwołać wszystkie noclegi, bo jechać miałem i tak samochodem. W sierpniu mam zrobioną rezerwację pensjonatu w Dolomitach. Korespondowałem trochę z właścicielką i na razie głęboko wierzę, że pojadę. Po prostu, staramy się być optymistami. Przez chwile myślałem żeby zmienić miejsce wyjazdu, ale wygląda, że to już chyba nie ma znaczenia, bo wszędzie wygląda źle, albo gorzej.
    Oprócz względów zdrowotnych, bezpieczeństwa, itp. lada dzień pojawi się dodatkowy wątek - firmy zaczną padać, a ludzie tracić pracę. Moja branża (drogownictwo) na razie jakoś strasznie nie cierpi, ale jak się kasa skończy i zmniejszy się liczba inwestycji, to cholera wie.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #6

    Domyślnie

    I proponuje dwa slowa TABU zeby to nie poszlo w strone polityki i klotni..
    1. RZĄD
    2. OPOZYCJA.

    I bedzie dobrze.

    P.s @90s jesli masz mozliwosc to sie odezwij.
    Bo tak nagle zamilkles...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.s @90s jesli masz mozliwosc to sie odezwij.
    Bo tak nagle zamilkles...
    Się odezwał -> TU
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Osobiście najbardziej wkurza mnie niefrasobliwość osób, które opłaciły z wyprzedzeniem wywczasy za granicą i wbrew rozumowi, pojechały byczyć się w lutym i marcu tego roku, gdzieś tam, również we Włoszech, a obecnie mają pretensje do wszystkich świętych, że mają problem z powrotem do domu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Osobiście najbardziej wkurza mnie niefrasobliwość osób, które opłaciły z wyprzedzeniem wywczasy za granicą i wbrew rozumowi, pojechały byczyć się w lutym i marcu tego roku, gdzieś tam, również we Włoszech, a obecnie mają pretensje do wszystkich świętych, że mają problem z powrotem do domu.
    Mam wrażenie, że w lutym (koniec ferii w Polsce) w Europie nie było świadomości grozy sytuacji. Sytuacja w zasadzie gwałtownie przyspieszyła w tygodniu po feriach. Przynajmniej ja to tak postrzegam.
    Wyjazd w marcu faktycznie wygląda na działanie wbrew rozumowi.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Osobiście najbardziej wkurza mnie niefrasobliwość osób, które opłaciły z wyprzedzeniem wywczasy za granicą i wbrew rozumowi, pojechały byczyć się w lutym i marcu tego roku, gdzieś tam, również we Włoszech, a obecnie mają pretensje do wszystkich świętych, że mają problem z powrotem do domu.
    Żona w listopadzie chciała jechać gdzieś na luty/marzec ale mnie coś tknęło i mówię nie, nie jedźmy, pojedziemy sobie spokojnie na mazury, tam nikogo nie bedzie i będzie w końcu spokój a nie tłumy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Chodzą plotki, że od dzisiaj zrobi się poważnie - otwarte tylko sklepy spożywcze, zakaz wstępu do parków, lasów itp.
    Ja to rozumiem i będzie to krok w dobrym kierunku.
    Nie wiem czy to słuszny krok. Zatrzymanie gospodarki może być równie niedobre jak wirus, jeśli nie gorsze.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 1 z 79 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •