Close

Strona 55 z 87 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 868
  1. #541

    Domyślnie

    To chyba nie jest dobre miejsce na takie rozważania, ale nawet pomimo to takie myślenie jest bardzo naiwne. No można coś robić w Polsce zamiast w Chinach (choć nie zawsze), ale się tego nie robi, bo to nie rządy o tym decydują a firmy a ich motywacją jest zysk. Aparatki, którymi klepiemy focie też często pochodzą z Chin, Wietnamu czy z Tajlandii. Nie dlatego, że nie da się tego robić w Japonii, ale dlatego, że jest taniej.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-03-2020 o 15:11

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To chyba nie jest dobre miejsce na takie rozważania, ale nawet pomimo to takie myślenie jest bardzo naiwne. No można coś robić w Polsce zamiast w Chinach (choć nie zawsze), ale się tego nie robi, bo to nie rządy o tym decydują a firmy a ich motywacją jest zysk. Aparatki, którymi klepiemy focie też często pochodzą z Chin, Wietnamu czy z Tajlandii. Nie dlatego, że nie da się tego robić w Japonii, ale dlatego, że jest taniej.
    Wyjaśniasz mi oczywiste, jakbyś przypuszczał, że spadłem z Księżyca.

    Otóż nie spadłem i przynajmniej ja, jestem gotów zapłacić więcej, byle by tylko zrezygnować z chińskiego rynku.
    I coś mi się widzi, że takich jak ja znajdzie się więcej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Wyjaśniasz mi oczywiste, jakbyś przypuszczał, że spadłem z Księżyca. .
    Nie znam Cię. Odniosłem się do tego co napisałeś. CCC to nie jest jakiś slogan, to działa nawet jeśli kilka procent wolałoby zapłacić więcej. Poza tym jak już napisałem to firmy chcą więcej zarobić. Także skoro koszty produkcji w Chinach czy Wietnamie są niższe to tam się pewne rzeczy wytwarza. A marże są wyższe niezależnie od tego więc można dodatkowo zarobić. Z resztą t-shirty produkowane są nie tylko w Chinach. Można kupować inne. Podobnie z elektroniką. Jest Japonia, Korea, Stany. Można kupić drożej od innych. Wyboru nie ma jeśli chodzi o leki, bo tu już wszyscy przenieśli się do Państwa Środka.

    PS Aplikacja kwarantanna niby powstała by odciążyć inne służby. Efekt jest taki, że przeważnie nie działa, a jak już zadziała to chyba te inne służby o tym nie wiedzą, bo dalej wykonują swoją robotę. Nie jesteśmy majętnym krajem, ale przez to, że niektóre działania są u nas nieskoordynowane i brak jest przepływu informacji tracimy pieniądze, które można przeznaczyć na inne cele. Z resztą Pani na infolinii mnie poinformowała bym odinstalował tę apkę, bo ona źle nalicza okres kwarantanny a niewykonanie zadania w apce niczym nie skutkuje więc i tak Policja musi jeździć i nas sprawdzać.

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ...
    Wyboru nie ma jeśli chodzi o leki, bo tu już wszyscy przenieśli się do Państwa Środka.
    ...
    I to już jest prawdziwe szaleństwo, nad którym pochyli się za chwilę mam nadzieję każdy z koncernów farmaceutycznych.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Otóż nie spadłem i przynajmniej ja, jestem gotów zapłacić więcej, byle by tylko zrezygnować z chińskiego rynku.
    I coś mi się widzi, że takich jak ja znajdzie się więcej.
    Pewnie nie dość, by firmom opłacało się przenosić produkcję poza Chiny

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    Pewnie nie dość, by firmom opłacało się przenosić produkcję poza Chiny
    Mam wrażenie, że w tej rozgrywce przestaje chodzić tylko o pieniądze i obym był dobrym prorokiem.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #547

    Domyślnie

    W tej grze od zarania dziejów chodziło o ziemie, zasoby, pieniądze

  8. #548
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chiny obecnie to nie jest tylko montowania, może to wielu zadziwi ale wykorzystali swój potencjał w R&D i ich zaplecze akademickie plus dobry wywiad przemysłowy spowodował że często to jedyne miejsce na produkcję.
    Nie wiem czy słyszeliście o przepychankach usa z chinami w tle z fabrykami TSMC i GloFo, do tego Chiny inwestują w lotniskowce i myśliwce piątej generacji ponieważ blokada Tajwanu to być albo nie być na rynku najnowszych procesów produkcji mikroukładów.
    Nasze wspaniałe Ryzeny istnieją dzięki Tajwańskiemu TSMC, a problemy GloFo i Intela to niestety efekt że zostali daleko w tyle, IBM z bardzo małym potencjałem produkcyjnym, Koreańskie Samsung i Hynix ma własną politykę i nie będzie się uginać przed USA, oczywiście są inne firmy z USA jak Micron, Broadcom, Qualcomm, Texas Instruments z wielkim potencjałem ale w tej dziedzinie nie można robić wszystkiego, a budowa linii produkcyjnej to lata i miliardy.

    ---------------------

    Znajoma ma masarnie z dobrymi wyrobami wędliniarskimi i mówiła że ma zero zleceń na wesela, komunie, duże sklepy nie zamawiają, a małe sklepy padają ofiarą zachłanności bo ona cen nie podniosła, a sklepiki mają jej produkty o 30-40% drożej i jeszcze rozpowiadają że tak podrożało, to jest chamstwo dopiero.

  9. #549

    Domyślnie

    Czasy kiedy w Chinach produkowało się tylko taniej już dawno się skończyły. Byliście kiedyś w Chinach?
    Ja byłem kilka razy w przeciągu kilkunastu lat i to jak się ten kraj zmienił to coś niesamowitego.
    Europa jest w wielu sprawach sto lat za chińczykami i ten dystans jeszcze się będzie powiększał.
    Niestety głównie na naszą (Europejczyków) własną prośbę.
    Koncerny zachłysnęły się szybkimi zyskami w Chinach i przenosiły tam kolejno wytwarzanie - a z nim know-how.
    A Chińczycy pilenie się uczyli i ... zarabiali pieniądze.
    I dzięki tym pieniądzom dzisiaj mogą rozwijać wszystko to, na co Europy już nie stać.
    Europa potrafi teraz głównie rozwijać bariery stawiane samej sobie...

    A jeśli chodzi o leki - to jesteśmy równie zależni od Chin jak i od Indii.
    Dotyczy to jednak produkcji nie leków jako takich - bo wytwórni produktów leczniczych mamy w Polsce dość i to bardzo dobrych.
    Niestety zostawiliśmy kompletnie wytwarzanie substancji czynnych do tych leków - bo to "brudna" chemia - niech inni się trują.
    Dużo bym na ten temat mógł napisać, ale wolę Was nie straszyć.
    Ale powtórzę raz jeszcze - nie patrzcie dzisiaj na Chiny (bo te pokazały, że są w stanie jakoś nad wirusem zapanować) - patrzcie na Indie.
    Jeśli tam się zacznie pandemia to Boże mniej ten świat w swojej opiece...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ...
    Ale powtórzę raz jeszcze - nie patrzcie dzisiaj na Chiny (bo te pokazały, że są w stanie jakoś nad wirusem zapanować)
    ...
    Ufasz chińskiej propagandzie ???
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 55 z 87 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •