Close

Strona 65 z 87 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 868
  1. #641
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Historia tamtej ziemi... niestety jest też mocno zafałszowana, nie żebym bronił jednych czy drugich ale raczej mało kto słyszał o wycinaniu do zera całych osad i wiosek przez naród wybrany.
    Zresztą dyskusja dotyczy stereotypów, więc ładnie to się wpisuje w sytuacje na bliskim wschodzie.

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Owszem ma, pod warunkiem, że to jego dom.

    Jeżeli wyjedziesz na dłużej, a po powrocie zastaniesz obcych w swoim domu, to co zrobisz, pójdziesz gdzie indziej, bo Twój dom zajęli obcy, czy będziesz usiłował swój dom odzyskać ?

    Historia tamtej ziemi nie jest łatwa, ale warto ją poznać zanim wyrobi się sobie na ten temat żelazne i niewzruszone poglądy.
    A to dłużej to ile?
    Rok, dwa, sto, pięćset?

    Jeśli ktoś wyjedzie z kraju i zostawi wszystko, a kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt pokoleń później ktoś inny będzie twierdził, że jest spadkobiercą i ziemia jest jego, co o nim sobie pomyślą mieszkańcy? Czy sądzisz że mu ją oddadzą?
    Teraz oni tam mieszkają i to od pokoleń.
    Spójrz na mapy Europy i na zmienność granic, choćby Polski. Po co jechać na Bliski Wschód. Mam to 70 km od domu.

  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    A to dłużej to ile?
    Rok, dwa, sto, pięćset?

    Jeśli ktoś wyjedzie z kraju i zostawi wszystko, a kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt pokoleń później ktoś inny będzie twierdził, że jest spadkobiercą i ziemia jest jego, co o nim sobie pomyślą mieszkańcy? Czy sądzisz że mu ją oddadzą?
    Teraz oni tam mieszkają i to od pokoleń.
    Spójrz na mapy Europy i na zmienność granic, choćby Polski. Po co jechać na Bliski Wschód. Mam to 70 km od domu.
    Czas nie ma znaczenia, a akt własności jest w Torze, czy to się komuś podoba, czy też nie.

    Moja ojcowizna też została na wileńszczyźnie i marne szanse na jej odzyskanie, co mnie jak się zapewne domyślasz, też nie cieszy.
    Politycy ustalają graniczne linie i mają w rzyci, czy to się komuś podoba, czy też nie.
    Turcy najchętniej zniknęliby cały naród kurdyjski, byle zachować kawałek ziemi.

    Co do Izraela, to sytuacja nie przypomina żadnej innej, bo nikt Żydów nie chce, a jednocześnie chciano by wszystkich ich widzieć na Madagaskarze, choć Malgasze mogli być mieć jednak na ten temat zdanie odrębne.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #644

    Domyślnie

    Już tydzień temu zaczepili szczepić pierwsze osoby w USA.
    Niestety są to na razie testy i droga do potwierdzenia i zatwierdzenia jest długa.
    https://abcnews.go.com/Business/wire...-shot-69624041

    Z dobry wiadomości: w USA zaczęto wysyłać maszynę do testowania wirusa wielkości opiekacza i potrzeba tylko 5 min aby otrzymać wynik.
    https://abbott.mediaroom.com/2020-03-27-Abbott-Launches-Molecular-Point-of-Care-Test-to-Detect-Novel-Coronavirus-in-as-Little-as-Five-Minutes

    W Polsce firma BioMaxima S.A. ma sprzedawać podobne urządzenia i wynik ma być za 10 min.
    Nie wiem czy jest to polska myśl techniczna czy import.

    Abbot.jpg
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Historia tamtej ziemi... niestety jest też mocno zafałszowana, nie żebym bronił jednych czy drugich ale raczej mało kto słyszał o wycinaniu do zera całych osad i wiosek przez naród wybrany.
    Zresztą dyskusja dotyczy stereotypów, więc ładnie to się wpisuje w sytuacje na bliskim wschodzie.
    Każdy kto czytał Biblie, czytał o tym.
    Tam się tym chwalą.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Czas nie ma znaczenia, a akt własności jest w Torze, czy to się komuś podoba, czy też nie.
    Ty tak poważnie, czy sobie jaja robisz???

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @david555

    Żeby nie było wątpliwości.

    Nie kpię sobie z żadnej religii. Mam nadzieję że tego tak nie odebrałeś. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.

    Niech każdy sobie wierzy w co chce, póki nie krzywdzi w imię swej wiary innych i nie oczekuje że inni będą się przejmować tym co jego wiara mówi.
    Dla kogoś jednej wiary, zapisy innej nic nie znaczą. Jeśli szuka argumentów, to niestety powinien znaleźć inne niż religia.
    Uważam Cię za inteligentną osobę i takie rzeczy powinieneś wiedzieć. Używanie takich argumentów jest trochę mało poważne.

    Ale to nie o tym wątek.

  6. #646

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Czas nie ma znaczenia, a akt własności jest w Torze, czy to się komuś podoba, czy też nie..
    No właśnie kluczową kwestią jest właśnie to, że się to niektórym nie podoba. Ze swojej strony polecam lekturę trochę nowszą "Jerozolima - Biografia" autorstwa Montefiore. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np tego, że niemal od zawsze na tych terenach toczyły się wojny o ziemię oraz tego, że przed Żydami te ziemie również były zamieszkałe Wcześniej zapytałeś czy myślę, że się urwałeś z choinki. No może nie do końca, ale powoływanie się na jakieś dziejowe zasiedzenie jest prawie tak zabawne jak wiara w to, że po tym jak już Amerykanie poradzą sobie z covidem spakują manatki i oddadzą ziemie potomkom Sokolego Oka.

  7. #647

  8. #648

    Domyślnie

    Kolezanka dorabiajaca po godzinach w lokalnym coronavirus hotline (nota bene: 150€/h) powiedziala w czasie briefingu, ze wyraznie zmalala liczba dzwoniacych z aktualnym problemem a zwiekszyla sie liczba osob, ktore chcialy sie dowiedziec, czy to co mialy 2 tygodnie temu to mogla byc infekcja spowodowana covid 19.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #649

  10. #650

    Domyślnie

    Wiem że źródło nie teges .... ale moim zdaniem całkiem sensownie mówi pan poseł .
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...tow-na/321z748
    Pytanie czy możliwe do zrealizowania.
    PS. tytuł jak zwykle w onecie bez związku z tematem
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 65 z 87 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •