Close

Strona 3 z 87 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 868
  1. #21

    Domyślnie

    Co tam stany wyjątkowe, odwołano igrzyska i co teraz lud będzie oglądał ?

    Posypały się też plany i producentów sprzętu foto i fotografów.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tylko do czego potrzebny jest stan wyjątkowy. Pytam poważnie.
    Wprowadzono go, tylko tak go nie nazwano.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Co tam stany wyjątkowe, odwołano igrzyska i co teraz lud będzie oglądał ?

    Posypały się też plany i producentów sprzętu foto i fotografów.
    posypało się tak, że z firmą, którą współpracuję (od 21 lat) "zatrudnia ok 400 osób, każdy z nas zarabia będąc w pracy i tylko wtedy, dostaliśmy odpowiedź, że może zaczniemy pracę w maju, a bardziej prawdopodobne w czerwcu lub w lipcu, koniec informacji, dobrze, że choć moja żona pracuje w miejscu gdzie może liczyć na ok 80% wypłaty - na razie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24

    Domyślnie

    Wszystkie kraje i gospodarki lecą w przepaść. Nie da się ratować gospodarki nie ratując ludzi.
    Pytanie czy wróci układ jak z przed zarazy czy będziemy żyć w nowym świecie. Tylko jak to będzie wyglądać?

    Są też pytania, kiedy łańcuch dostaw się zerwie i tak jak dziś maseczki, żywność będzie przedmiotem największej wartości.

    Sama izolacja i to co dziś dzieje osobiście mnie już przestało interesować. Bardziej mnie niepokoi czy ten wirus nie jest początkiem czegoś znacznie gorszego.

    Zebrałem się z wyra i zaczynam chodzić po domu. Muszę się zmęczyć aby w nocy zasnąć.

    Macie już jakieś procedury w swoich domach na wypadek gdy któreś z Was lub cała rodzina zachoruje?

    Co do moich początków choroby to sam się sobie dziwie że te statystki były dla mnie obrazem mapy zagrożenia. Przecież mieszkam pomiędzy dwoma dużymi lotniskami EMA i BRX więc logiczne że w takich okolicach najszybciej o zarazę.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Zamykanie ludzi na 2 tygodnie i nie robienie im badań jest szkodliwe dla gospodarki. Większość osób, po 2-3 dniach mogłaby wrócić do pracy. Ale jeśli się ich nie bada to osoby przechodzące chorobę bezobjawowo, po zakończeniu kwarantanny roznoszą wirusa dalej.

    Badać, badać, badać i izolować zarażonych.
    To już jest nieaktualne po wydarzeniach z Włoch i Hiszpanii, specjaliści odradzają stosowania szybkich testów, odradzają opieranie się tylko na długich testach i stosowaniu kwarantanny jednocześnie.
    Obecnie najważniejsza jest KWARANTANNA i zapobieganie zgromadzeń.
    Bergamo jest wstrząsającym przykładem stosowanie szybkich testów masowo

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tylko do czego potrzebny jest stan wyjątkowy. Pytam poważnie.
    Są pewne regulacje, np przejmowanie przez służby mundurowe terenów prywatnych, pojazdów, magazynów, hal magazynowych, przejmowanie całej logistyki, przejmowanie zapasów żywności z prywatnych magazynów firm itd.
    Można tez używać uzbrojonego wojska do pilnowania kwarantanny.
    Plusem jest u nas nowa formacja, która może działać jako służby cywilne i pomagać bez stosowania stanu wyjątkowego.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-03-2020 o 15:29

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To już jest nieaktualne po wydarzeniach z Włoch i Hiszpanii, specjaliści odradzają stosowania szybkich testów, odradzają opieranie się tylko na długich testach bez kwarantanny.
    Obecnie najważniejsza jest KWARANTANNA i zapobieganie zgromadzeń.
    Bergamo jest wstrząsającym przykładem zachęcanie do stosowania szybkich testów masowo

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Są pewne regulacje, np przejmowanie przez służby mundurowe terenów prywatnych, pojazdów, magazynów, hal magazynowych, przejmowanie całej logistyki, przejmowanie zapasów żywności z prywatnych magazynów firm itd.
    Dlatego napisałem "Większość osób, po 2-3 dniach mogłaby wrócić do pracy."
    Wtedy są już wyniki testów.

    Zamykanie na 2 tygodnie i patrzenie czy się jest chorym, nie daje informacji czy się jest nosicielem.
    Nosiciel po zakończonej kwarantannie zaraża dalej

    Badać, badać, badać.
    Wiem, ze to pokaże że zarażonych (nie chorych, ale chorych i nosicieli) jest więcej niż się wydaje, ale nie ma wyjścia. Inaczej nosicieli się nie odizoluje.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tylko do czego potrzebny jest stan wyjątkowy. Pytam poważnie.
    Celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania sie choroby- zaklada sie, ze zachoruje do 70% ludzi- w DE byloby to ponad 50 Mio ludzi- jesli 10% mialoby zostac hospitalizowanych to musieliby byc leczeni na stadionach. O leczeniu na Intensiv lepiej nie myslec. Jest wiele osob, ktore uwazaja, ze 70 (a nawet 80)% mozliwych zachorowan jest mocno przesadzona.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Dlatego napisałem "Większość osób, po 2-3 dniach mogłaby wrócić do pracy."
    Wtedy są już wyniki testów.

    Zamykanie na 2 tygodnie i patrzenie czy się jest chorym, nie daje informacji czy się jest nosicielem.
    Nosiciel po zakończonej kwarantannie zaraża dalej

    Badać, badać, badać.
    Wiem, ze to pokaże że zarażonych (nie chorych, ale chorych i nosicieli) jest więcej niż się wydaje, ale nie ma wyjścia. Inaczej nosicieli się nie odizoluje.
    Ale ty nie rozumiesz po co jest kwarantanna i dlaczego niestety na tragicznych wydarzeniach inne kraje wyciągają wnioski.
    Tu chodzi o samą w sobie izolacje, kwarantanna ma doprowadzić do wygaszenia wirusa, a tego nie zrobisz jeśli miałby pozwolić ludziom na normalne funkcjonowanie w pracy, środkach komunikacji itd.
    Do tego nawet najbogatsze kraje na świecie nie są w stanie wykonać testów wszystkim z tak duża częstotliwością.
    #zostańwdomu to nie jest czas na buntowanie się !!

    @tbogdanowicz wiem do czego zmierzasz ale proszę nie psuj tematu, możemy tu dyskutować normalnie
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-03-2020 o 15:39

  9. #29

    Domyślnie

    To ze państwo nabiera dodatkowych uprawnień to ja wiem. bardziej mi chodzi o to czy te dodatkowe uprawnienai są w tej chwili potrzebne i czy to nie wiąże się z otwarciem dodatkowej puszki kasy

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale ty nie rozumiesz po co jest kwarantanna i dlaczego niestety na tragicznych wydarzeniach inne kraje wyciągają wnioski.
    Tu chodzi o samą w sobie izolacje, kwarantanna ma doprowadzić do wygaszenia wirusa, a tego nie zrobisz jeśli miałby pozwolić ludziom na normalne funkcjonowanie w pracy, środkach komunikacji itd.
    Do tego nawet najbogatsze kraje na świecie nie są w stanie wykonać testów wszystkim z tak duża częstotliwością.
    #zostańwdomu to nie jest czas na buntowanie się !!

    @tbogdanowicz wiem do czego zmierzasz ale proszę nie psuj tematu, możemy tu dyskutować normalnie
    Kompletnie nie chodzi mi o buntowanie. Jestem bardzo daleki od tego.
    Od czwartku mam "home office" i przez ten czas raz byłem w sklepie, raz pojechałem do teściów (75 lat), by im pomóc, dzisiaj znowu muszę iść do sklepu.

    Mi chodzi wyłącznie o utrzymanie funkcjonowania państwa. Zatrzymanie wszystkich w domach, spowoduje, ze za chwilę nie będzie prądu, wody, gazu, śmieci będą zalegać koło domów, a jeść to będziemy chyba siebie nawzajem, bo osoby zajmujące się produkcją żywności, transportem jej i sprzedażą, będą w kwarantannie.

Strona 3 z 87 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. COVID-19
    By ksh in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 897
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 03:31
  2. Zmiana polityki licencyjnej Adobe
    By doktor in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •