Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Analogowe obiektywy pasujące do nikona fx

    Mam nikona d750 i chciałbym się dowiedzieć, jakie obiektywy innych marek będą pasować.
    Ważne, żeby ostrzyły na nieskończoność. więc m42 chyba odpada ( jeśli się mylę to przepraszam).
    Obiektywy na gwint pentacona z adapterem na nikon f ponoć działają dobrze. Poszukuję czegoś w tym rodzaju.
    Szkła z bagnetem nikon f też mile widziane. Np sigma.
    Jakby ktoś był w stanie napisać jak to dokładnie jest i które obiektywy będą w pełni sprawne to będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Każdy obiektyw będzie "w pełni sprawny".
    Każdy obiektyw będzie "pasować".
    W zasadzie - żaden nie będzie miał nieskończoności.

    Ps.
    Kup bezlustro do takich zabaw.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko obiektywy od razu z bagnetem F (rosjanie robili trochę takich). A przez adaptery tylko te od średniego formatu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekkondrat Zobacz posta
    Mam nikona d750 i chciałbym się dowiedzieć, jakie obiektywy innych marek będą pasować.
    Ważne, żeby ostrzyły na nieskończoność. więc m42 chyba odpada ...
    Nie skreślaj m42. Te szkła ostrzą na 1-2m i jest to bardzo fajna zabawa do różnych kwiatków, zabaw z bokehem i tłem, coś tam nada się nawet do wąskiego portretu. Jak chcesz do krajobrazu to lepszy będzie tani kit.

  5. #5

    Domyślnie

    ok może coś się pobawię.

  6. #6

    Domyślnie

    Można zawsze przerobić takie szkiełko i zamiast M42 masz bagnet pasujący do aparatu. ostrzysz wówczas na nieskończoność. Mam takie i stąd wiem, a nie że usłyszałem,że ktoś coś powiedział

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    Można zawsze przerobić takie szkiełko i zamiast M42 masz bagnet pasujący do aparatu. ostrzysz wówczas na nieskończoność. Mam takie i stąd wiem, a nie że usłyszałem,że ktoś coś powiedział
    Fajnie
    Tyle że wykonanie takiego czegoś kosztuje. W wypadku szkła kultowego lub niezwykle ciekawego - oki - można płacić.
    Inaczej, gdy szkło zwykłe niemalże, lub efekt nie jest wiadomy - koszty są bez sensu. Jeśli maniak bokehu, to bezlustro taniej kupić. Można szukać, sprawdzić wszystko, wybrać co pasuje. W cenie tak zwanego złomu... bardzo często.

    Są oczywiście szkła, które warto dłubać. Tylko zakup planara na przykład, lepiej jest rozważyć od razu po przeróbce. Helios 40 też jest robiony od razu do Nikona.
    Inne, zwykłe jak heliosy jupitery meyery - są super, ale - często najfajniejsze są w m39. A wtedy żadna przeróbka na Nikona nie zadziała.

    Serio - w dzisiejszych czasach zakupu bezlustra dokonać można niemalże bezboleśnie. Moim zdaniem warto, bo szkiełek cała masa czeka na rynku wtórnym.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Fajnie
    Tyle że wykonanie takiego czegoś kosztuje
    Ciekaw jestem co nie kosztuje obecnie.... Nie bardzo rozumiem, że bezlustro można taniej kupić, aniżeli przerabiać szkiełko... Jak masz możliwość kupna bezlusterkowca za cenę ok 200-300zł, chętnie dowiem się gdzie

  9. #9

    Domyślnie

    Samsungi nx..., fuji xa1 widziałem kiedyś za ok. 500 zl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    Ciekaw jestem co nie kosztuje obecnie.... Nie bardzo rozumiem, że bezlustro można taniej kupić, aniżeli przerabiać szkiełko... Jak masz możliwość kupna bezlusterkowca za cenę ok 200-300zł, chętnie dowiem się gdzie
    Nex. Stary.
    Tylko nie pisz że jakość słaba. Dla tych zawodowców kilku na rynku, nie ma takich dylematów, oni mają sprzęt z najwyższej półki. Poza tym, o poradę pytają raczej prosto u przedstawicieli producenta.

    Stary nex, każdy. Do manualnego super tani. Dodatkowe koszty dla chętnych to Lens Turbo. Jeśli się chce takowy.
    Łącznie cena, obu, to około 800zl . Jeśli poszukasz.

    Nowy/stary ff a7 to jakieś 1500zł.

    Przeróbka obiektywu to koszty MZ minimum 300zl za sztukę. Chyba że komuś styka zakręcić adapter z np m42 . No ale o przeróbce piszemy, a nie o półśrodkach. Więc teges

    A bogatemu nikt i tak nie zabroni podjąć decyzji jaką się mu spodoba. Wówczas fakty cenowe na drugi plan...

    Ale - ekonomia oraz wygoda mówi jedno - bezlustro. Choćby najtańsze. Mam, więc raczej wiem co doradzam. Lustra też mam, jakby co...i polecam bezlustro do manuali.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Listrznka cyfrowa po analogowe obiektywy (d200?)
    By raszik11 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 17:28
  2. Nikon d80 i analogowe obiektywy
    By dominix5 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 14:12
  3. analogowe Nikony, a nowe obiektywy.
    By pastwisko in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 10:30
  4. Analogowe body Nikona - dylematy
    By isav in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •