Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    To właśnie jest śmieszne z tym niedoświetleniem. Gdyż im bardziej blade zdjęcia, tym dłuższy czas naświetlania, a więc jedyne udane z serii nieudanych wyszło na czasie 1/250 (F niestety nie pamiętam, ale to była albo 11 albo 16 z czego 16 bardziej pewna).

    Jeszcze jeden bonus - zdjęcia porównawcze, z początków działania. Górne robione na przysłonie 16, dolne na 8 lub 11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000042450026.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	1,76 MB
ID:	37544
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000042450027.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	2,78 MB
ID:	37545

  2. #22

    Domyślnie

    generalnie aparat się zepsuł, rozlegulowal i tyle, czasem zrobi przypadkiem dobre zdjęcie, reszta niedoswietlona.
    zdobądź zenita 12xp albo lepszego kliszowca, nad tym nie ma co jęczeć, naprawa pewnie nie jest opłacalna

  3. #23

    Domyślnie

    coś odwrotnie, pierwsze ("dobrze naświetlone"), jest poruszone, czyli czas był za długi, drugie, niedoświetlone, czas był krótki i dzięki temu brak poruszenia, więc, albo twój błąd, albo pada migawka i pozostawiła tylko krótkie czasy bez "spowalniacza", dlatego czasami wstrzeliwujesz się w w "prawidłowy czas", to czy migawka działa w miarę poprawnie, można sprawdzić samemu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24

    Domyślnie

    Sprawdziłem migawkę - mam filmik, na którym widać wyraźnie różnicę między czasami 1/30 a 1/500, przy czym 1/30 naturalnie otwarta jest dłużej. Więc tu wychodzi brak problemów. Nad zakupem innego nie myślę - nie będzie działał poprawnie to trudno a szczerze mówiąc nie opłaca mi się przy dość okazjonalnym użytkowaniu (ten opisywany dostałem za darmo po porządkach w szafie babci). Swoją drogą, ten aparat nie jest zbytnio wyeksploatowany. Przeleżał 20 lat w szafie, zrobił ~4 filmy, od 2015 ponownie użytkowany, zrobił 7 filmów. Jedynie światłomierz parę dni po wyciągnięciu przestał działać.

  5. #25

    Domyślnie

    szkoda klisz marnować w tym aparacie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kams333 Zobacz posta
    Przeleżał 20 lat w szafie, zrobił ~4 filmy, od 2015 ponownie użytkowany, zrobił 7 filmów. Jedynie światłomierz parę dni po wyciągnięciu przestał działać.
    i masz odpowiedź, aparat "zastał się", to jest normalny stan, kiedyś niosło się taki egzemplarz do serwisu, czyścili i wymieniali smary, dziś w przypadku tego aparaty to całkowicie nieopłacalny zabieg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000042450027.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	7,87 MB
ID:	37565
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 25-03-2020 o 12:30
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #27

    Domyślnie

    W przypadku tego akurat nie, bo to ruski złom, ale mając powiedzmy Nikona, albo choćby Praktikę MTL, czy cokolwiek z pionową, metalową migawką i dobrym wizjerem, warto wydać trochę kasy na usprawnienie sprzętu. Bo to jednak inna bajka i daje prawdziwą frajdę przy fotografowaniu.

  8. #28

    Domyślnie

    @Ligo, Practica MTL chodzi za podobną kasę jak Zenit 12XP... Czyli, np. na eBay-u, tak pomiędzy 100zł a 300zł, ...w porywach nawet ok. 500zł

  9. #29

    Domyślnie

    Niedawno chodziły chyba po 50 zł.
    Ale to całkiem fajny sprzęt, używałem długo MTL-3 i MTL-5B i naprawdę dawały radę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Niedawno chodziły chyba po 50 zł.
    Ale to całkiem fajny sprzęt, używałem długo MTL-3 i MTL-5B i naprawdę dawały radę.
    W mojej szufladzie leży sprawna Praktica PLC3 i raczej jej nie wyrzucę.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Win 8 zgubił pulpit.
    By amirez in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 22:49
  2. zgubił ktoś?
    By notdot in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 15:02
  3. Może ktoś zgubił?
    By artful in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •