Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki monitor do 3000zł ?

    Jaki monitor wybrać do ceny 3000zł ? amatorska obróbka, zdjęć nie będę drukował, jak już to do prezentacji internetowej.

    Z tego co prześledziłem to zostaje tylko Nec 27 i z mniejszą matrycą Eizo ColorEdge CS2420.

    1 NEC MultiSync EA275WMi 1950zł lub COLOR 2900zł

    2 NEC MultiSync EA271Q 2600zł lub wersja ColorTuned 3400zł

    3 EIZO ColorEdge CS2420 3000zł

    Który wybrać i czy najtańsze oferty starszego modelu jeszcze są warte zainteresowania. Wybierać tylko modele Nec Color Tuned lub Color ?

    Zauważę dużą różnice w jakości pomiędzy starszym modelem Nec EA275WMi i EA271Q ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli wąski gamut, to może CS230 ?
    https://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Drążę temat wyszukując różne opinie i większość poleca monitor Nec, ale spotkałem się z informacjami gdzie to z Eizo kolory są bardziej ciepłe i przyjemne w odbiorze, Nec ma dominantę chłodną, po zakupie na pewno nie będę kalibrował monitora, może w późniejszym okresie. Kolejną informacje jaką znalazłem to skalowanie, gdzie w 24 calach Eizo problem nie występuje, natomiast w Necu gdy przeglądamy internet może być to bardziej uciążliwe. Dalej Eizo ma rozdzielczość 1920 x 1080 Nec 2560 x 1440 co wydaje się zaletą. Bardziej równy z mniejszymi zakłamaniami niektórzy uważają Eizo, choć to nie dotyczyło akurat tego modelu.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    spotkałem się z informacjami gdzie to z Eizo kolory są bardziej ciepłe i przyjemne w odbiorze, Nec ma dominantę chłodną,
    Monitor musi być skalibrowany to wtedy żadnych jakiś wad koloru nie moze być.

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    po zakupie na pewno nie będę kalibrował monitora, może w późniejszym okresie.
    Czyli chcesz dobry monitor ale bez kalibracji chcesz mieć wady wyświetlania kolorów ?
    Wypożyczysz kalibrator za 50zł i w 15 minut masz kalibracje.

  5. #5

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że będziesz publikował głównie w sieci, to przydatność do edycji zdjęć rozdzielczości 4k jest dosyć dyskusyjna.
    CS230 ma wbudowany czujnik do autokorekcji, co nie jest bez znaczenia.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Chciałbym być dobrze zrozumiały, planowałbym zakup raczej dosyć szybko i zważywszy na sytuacje jaka mamy to kalibracja w domu odpada. Nie wiem na ile to możliwe gdyby kalibracja została zlecona w sklepie, oferują taką usługę na graficznych.pl. jest taka informacja przy wybranych modelach: Wszystkie monitory oznakowane ColorTuned są selekcjonowane i kalibrowane w NEC Display Solution Polska, tylko nie wiem na ile coś takiego jest wiarygodne, choć podpisuje się pod tym Nec. Samemu nigdy tego nie robiłem, wiec wolałbym zlecić to komuś kto się na tym dobrze zna.
    Obawiam się również że miałbym problem z porównaniem obu modeli w sklepie, myślę tu o Eizo i Nec wiec czekam na Wasze opinie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://graficzne.pl/p16876,monitor-...librowany.html

  7. #7

    Domyślnie

    Będąc na Twoim miejscu brałbym CS230, bo to w końcu tysiak w kieszeni, a kalibracja to nie problem i nawet kol. Tom01 wykonuje ją na wyjazdowych sesjach.
    Zresztą możesz kupić właśnie u niego, to się dogadacie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jaki problem jest żeby ci przysłać wypożyczony kalibrator, chyba że obawiasz się odbioru i wysyłki paczki ale co wtedy z monitorem ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale jaki problem jest żeby ci przysłać wypożyczony kalibrator, chyba że obawiasz się odbioru i wysyłki paczki ale co wtedy z monitorem ?
    Nigdy nie kalibrowałem monitora i obawiam się by czegoś nie spaprać, dlatego tak jak wcześniej pisałem albo po pewnym czasie jak sytuacja poprawi się komuś to zlecę bądź kupię skalibrowany.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Odkopałem stary watek na forum i co ciekawe był proponowany NEC MultiSync EA275WMi który kosztuje teraz w proponowanym na forum sklepie 2075zł
    NEC MultiSync EA271Q cena 2486zł tylko kod rabatowy nie działa. Z tego co czytałem wcześniej to kalibrowane są modele Color i Color Tuned, tylko na forum piszą o modelu NEC MultiSync EA275WMi że jednak można i ten model kalibrować ?

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    Nigdy nie kalibrowałem monitora i obawiam się by czegoś nie spaprać, dlatego tak jak wcześniej pisałem albo po pewnym czasie jak sytuacja poprawi się komuś to zlecę bądź kupię skalibrowany.
    Odpalisz sobie instrukcje na youtube i po pięciu minutach masz zrobione.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki laptop do obróbki do kwoty 3000zł
    By pawcio0404 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 11:02
  2. Jaki aparat z Obiektywem do 3000zł ??
    By gregzorba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 15:14
  3. jaki monitor?
    By lortek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:46
  4. Monitor do 3000zł
    By avatarr in forum Komputery
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:11
  5. 70-200mm / 80-200mm f/2.8 ok. 3000zł (Jaki?)
    By Adam.B in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •