Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Pacanów
    Posty
    89

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, jak ma się wielkość 24 cale do 27 w normalnej pracy, ma ktoś tutaj porównanie, może wymieniał ktoś mniejszy na większy, jakie są plusy lub minusy. Eizo 24 cale kiedyś sprawdzałem i wiem jak to wygląda, czy monitor 27 nie będzie zbyt duży przy bliskiej odległości i co ze skalowaniem ?

  2. #12
    Gaduła Awatar david555
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    4 331

    Domyślnie

    Nie ma za dużych monitorów, są tylko za drogie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie bÄ™dziesz mordowaÅ‚

  3. #13

    Domyślnie

    Myślę, że przy takim podejściu jakie masz (obróbka tylko do prezentacji w sieci wiec wąski gamut, nie chcesz kalibrować monitora i mieć go gotowego do pracy) opcja NECa z ColorTuned lub wyżej Color jest najbardziej optymalną.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Pacanów
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Myślę, że przy takim podejściu jakie masz (obróbka tylko do prezentacji w sieci wiec wąski gamut, nie chcesz kalibrować monitora i mieć go gotowego do pracy) opcja NECa z ColorTuned lub wyżej Color jest najbardziej optymalną.
    Dziękuję 🙂

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dysponuje ktoś możne informacjami o rabatach na modele NEC EA275WMi ColorTuned lub NEC MultiSync EA271Q-CT ColorTuned ?

  5. #15
    Gaduła Awatar david555
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    4 331

    Domyślnie

    Napisz PW do kol. @Czornyj.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie bÄ™dziesz mordowaÅ‚

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Pacanów
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Napisz PW do kol. @Czornyj.
    Dziękuję

  7. #17

    Domyślnie

    Fotoplus ma ostatnie sztuki EA275WMi - zadzwoń do Dominika, powołaj na mnie i poproś o rabat. Trochę też zostało w Seneticu, ale mój kod rabatowy już tam wygasł i jest drogo.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    ... jak ma się wielkość 24 cale do 27 w normalnej pracy ...
    Miałem 24 a teraz mam 27 i nigdy już nie będę miał 24.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Pacanów
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Fotoplus ma ostatnie sztuki EA275WMi - zadzwoń do Dominika, powołaj na mnie i poproś o rabat. Trochę też zostało w Seneticu, ale mój kod rabatowy już tam wygasł i jest drogo.
    Dziękuję za informacje i pomoc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Myślę, że przy takim podejściu jakie masz (obróbka tylko do prezentacji w sieci wiec wąski gamut, nie chcesz kalibrować monitora i mieć go gotowego do pracy) opcja NECa z ColorTuned lub wyżej Color jest najbardziej optymalną.
    Jeszcze dopytam się co da mi wybór ColorTuned zamiast wersji standardowej jeśli nie zdecyduje się na kalibracje w najbliższym czasie ? Do wersji ColorTuned jest możliwość zapisania profilu początkowego gdy kalibracja jest od zakupu w standardzie i po pewnym czasie gdy monitor rozkalibruje się będę mógł powrócić do tego profilu ? wersja podstawowa podobnej opcji nie posiada ? Z tego co doczytałem ColorTuned ma większe możliwości kalibracji, jak to dobrze rozumie. Skoro na początku nie zdecyduje się na kalibracje to czy wybiorę model podstawowy czy CT uzyskam taki sam obraz ?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    ...Jeszcze dopytam się co da mi wybór ColorTuned zamiast wersji standardowej jeśli nie zdecyduje się na kalibracje w najbliższym czasie ?
    Da Ci to, że otrzymasz fabrycznie skalibrowany monitor i powinno to być wystarczające do potrzeb o jakich piszesz.

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    ...Do wersji ColorTuned jest możliwość zapisania profilu początkowego gdy kalibracja jest od zakupu w standardzie i po pewnym czasie gdy monitor rozkalibruje się będę mógł powrócić do tego profilu ?
    Jak monitor się rozkalibruje (powiedzmy po roku czy 2 latach) należy przeprowadzić ponowną kalibrację i wówczas będzie zapisany nowy profil.

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    ...Z tego co doczytałem ColorTuned ma większe możliwości kalibracji, jak to dobrze rozumie.
    Ma większe możliwości kalibracji tylko o tyle, że w tej wersji otrzymasz program do kalibracji sprzętowej Nec SpectraView II, za który musiałbyś zapłacić (bodajże ok. 150 zł) gdy kupisz wersję standardową i chciałbyś przeprowadzić kalibrację. Sam program to oczywiście nie wszystko, potrzebny jeszcze kalibrator np. X-Rite i1 Display Pro.

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    ...Skoro na poczÄ…tku nie zdecyduje siÄ™ na kalibracje to czy wybiorÄ™ model podstawowy czy CT uzyskam taki sam obraz ?
    Po kalibracji, nawet tej fabrycznej, obraz powinien być lepszy w tym sensie, że wyświetlane kolory nie powinny być przekłamane.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25-03-2020 o 18:23

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Jaki laptop do obróbki do kwoty 3000zł
    By pawcio0404 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 11:02
  2. Jaki aparat z Obiektywem do 3000zł ??
    By gregzorba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 15:14
  3. jaki monitor?
    By lortek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:46
  4. Monitor do 3000zł
    By avatarr in forum Komputery
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:11
  5. 70-200mm / 80-200mm f/2.8 ok. 3000zł (Jaki?)
    By Adam.B in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •