Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Kolega chemik74 właśnie wrzucił dwa sample z Nikkora Z 70-200/2,8 i telekonwertera x2.
    IMO bardzo zachęcająco to wygląda:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...arzy%21/page19

    A zabiera dwie działki, z 2.8 masz 5,6.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Kolega chemik74 właśnie wrzucił dwa sample z Nikkora Z 70-200/2,8 i telekonwertera x2.
    IMO bardzo zachęcająco to wygląda:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...arzy%21/page19
    dzięki, nie zauważyłem, co do samych obrazków, trudno ocenić jak telekonwerter zepsuł (albo nie) rogi obrazka w porównaniu do "gołego" obiektywu, chociaż nie widzę tam na pierwszy rzut oka niczego złego, więc powinno być dobrze


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    f/5.6 się robi.
    dzięki czyli aż o 2 EV spada, no cóż, coś za coś


    a swoją drogą to jak na tym forum zrobić cytowanie części czyjegoś posta, zaznaczam, klikam reply i wkleja mi to zaznaczone do okienka odpowiedzi
    da się tak na tym forum?
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 24-02-2023 o 17:18
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    czy jest tu ktoś kto używa tego obiektywu razem z telekonwerterem TC-2.0
    może opisać wrażenia a najlepiej pokazać jakieś obrazki
    oraz pytanie o ile zmianie się przysłona po podłączeniu TC-2.0, bo rozumiem, że trochę EV zabiera ale ile właśnie
    Przed Tobą zadałem to pytanie jakiś czas temu - bez odzewu ale nie szkodzi bo i tak "musiałem" kupić Mam go (TC-2) od tygodnia, dziś pierwszy raz zapięty na kilka godzin. Ledwo wróciłem z zapoznawczego wypadu do ZOO. Na dniach ogarnę i coś z wrzucę (zbieram się na nocny dyżur więc nie ponaglajcie ). @Kojocisko pamiętam o Tobie Wyślij maila.

    Wrażenia na szybko i gorąco. Dziś wysokie ISO bo najniższe f/5,6, pochmurno, w większości fotografuję przez grube szyby i gęste kraty, siatki. Odnoszę wrażenie, że w dynamicznych AF jest szybszy, pewniejszy bez TC. Ale to jak pisałem - grube szyby, kraty więc ma prawo się czasem spóźnić Natomiast bez żadnych przeszkód AF śmiga równie wartko jak z samym 70-200. Podsumowując to pierwsze zapoznanie z tym zestawem jestem pozytywnie zaskoczony.
    Voigtländer Bessa R3 M, Ultron 28/2 ll, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Przed Tobą zadałem to pytanie jakiś czas temu - bez odzewu ale nie szkodzi bo i tak "musiałem" kupić Mam go (TC-2) od tygodnia, dziś pierwszy raz zapięty na kilka godzin. Ledwo wróciłem z zapoznawczego wypadu do ZOO. Na dniach ogarnę i coś z wrzucę (zbieram się na nocny dyżur więc nie ponaglajcie ). @Kojocisko pamiętam o Tobie Wyślij maila.

    Wrażenia na szybko i gorąco. Dziś wysokie ISO bo najniższe f/5,6, pochmurno, w większości fotografuję przez grube szyby i gęste kraty, siatki. Odnoszę wrażenie, że w dynamicznych AF jest szybszy, pewniejszy bez TC. Ale to jak pisałem - grube szyby, kraty więc ma prawo się czasem spóźnić Natomiast bez żadnych przeszkód AF śmiga równie wartko jak z samym 70-200. Podsumowując to pierwsze zapoznanie z tym zestawem jestem pozytywnie zaskoczony.
    oo, super, dzięki i czekam na więcej opisu i zdjęć z testów
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta

    Wrażenia na szybko i gorąco. Dziś wysokie ISO bo najniższe f/5,6, pochmurno, w większości fotografuję przez grube szyby i gęste kraty, siatki. Odnoszę wrażenie, że w dynamicznych AF jest szybszy, pewniejszy bez TC. Ale to jak pisałem - grube szyby, kraty więc ma prawo się czasem spóźnić Natomiast bez żadnych przeszkód AF śmiga równie wartko jak z samym 70-200. Podsumowując to pierwsze zapoznanie z tym zestawem jestem pozytywnie zaskoczony.
    U mnie AF miał trudności z ustawieniem na oko i działał wg mnie trochę wolniej niż bez TC. Zastanawiam się czy to nie było spowodowane tym, że czarne oczko było na czarnym tle (tu pewnie koledzy, mający większe doświadczenie w foceniu ptaszków mogliby się wypowiedzieć jak to u nich wygląda).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6496.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	4,25 MB
ID:	70202

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6593-Edit.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	3,93 MB
ID:	70203


    Gdy są przeszkadzajki przed obiektem, to standardowo ostrzone było na nie, ale to raczej kwestia algorytmu a nie obiektywu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6781-Edit.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	5,64 MB
ID:	70204

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chemik74 Zobacz posta
    U mnie AF miał trudności z ustawieniem na oko i działał wg mnie trochę wolniej niż bez TC. Zastanawiam się czy to nie było spowodowane tym, że czarne oczko było na czarnym tle (tu pewnie koledzy, mający większe doświadczenie w foceniu ptaszków mogliby się wypowiedzieć jak to u nich wygląda).


    Gdy są przeszkadzajki przed obiektem, to standardowo ostrzone było na nie, ale to raczej kwestia algorytmu a nie obiektywu.]
    To teraz pomyśl, jakie jaja mam fotografując np takiego rysia lub sowę Gdzie oczy są głęboko schowane i ostrość łapie na sierści lub piórach, ewentualnie nosie, dziobie Na statyczne zmieniam AF na pojedynczy i celuje w oko. Na takich wydrach czy kopytnych już jest OK Ogarnę fotki to zamieszczę przykłady.
    Voigtländer Bessa R3 M, Ultron 28/2 ll, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 808

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    dzięki czyli aż o 2 EV spada, no cóż, coś za coś
    Czysta fizyka. Otwór względny (zmierzony po przekątnej w mm) się nie może zmienić, bo to fizycznie niemożliwe. Ogniskowa się wydłuża 2x, czyli proporcja otwór do ogniskowej się zmienia niekorzystnie.
    1,4x - tracisz 1 EV a 2x - tracisz 2 EV. Każdy konwerter, każdej firmy.
    0,7x - zyskujesz 1 EV na jasności. Serio. Niestety pole krycia się zmniejsza, gdyby nie to to byłoby chętniej wykorzystywane
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    0,7x - zyskujesz 1 EV na jasności. Serio. Niestety pole krycia się zmniejsza, gdyby nie to to byłoby chętniej wykorzystywane
    Są i 0,5x.
    Maksymalna jasność wygląda... interesująco.
    Ale to już inna para kaloszy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #30

    Domyślnie

    Chyba będzie jakiś wysyp zdjęć z telekonwerterów 2x. Widzę, że się skończyły w ABfoto .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •