Close

Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 898

Wątek: COVID-19

  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie COVID-19

    Jak przewidujecie problemy związane z kwarantannami, ograniczeniami i generalnie z bezpieczeństwem własnym w najbliższym czasie ?
    Przewidywania są że takie rygorystyczne ograniczenia będą trwały minimum dwa miesiące, może do końca maja.
    Jak to odbije się na biznesie dość popularnym tu związanym z imprezami ?

  2. #2

    Domyślnie

    Komu życie miłe, ten ograniczy się do pracy w studio, a kto ma inną specjalizację, powinien raczej czym prędzej zawiesić działalność.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    U mnie bryndza. Szkoły zamknięte, a ja nie jestem na umowie o pracę tylko na zleceniu, mam płacone od godzin. 0 godzin = 0 zł. W marcu mam na razie 28 godzin za pierwszy tydzień i więcej nie będzie. Kwiecień? Wątpię czy zajęcia ruszą przed połową miesiąca. Ciekawe co zrobią z uczniami "moimi", w czerwcu mają mieć egzaminy zawodowe. A jak zrobić z nimi podstawę programową?
    Inni klienci też zniknęli. Imprezy targowe odwołane, w tym jedna (w maju) dla mnie bardzo ważna, dawała mi w sumie tyle co normalny miesięczny dochód.

    Przy okazji inne sprawy też biorą w łeb. Nie finanse, bo tu nie zarabiam (no ok, kalkulacja jest zaokrąglana w górę w razie nieprzewidzianych wypadków). Forumowe plenery modelkowe. Plener mam zaplanowany w połowie czerwca, nawet nie dałem ogłoszenia i .. nie wiadomo czy go ogłoszę.
    W planach miałem plener w Toskanii w maju, już była upatrzona willa z basenem tak by część sesji mogła się odbywać bez opuszczania terenu. Z tą opcją sie pożegnałem jakiś czas temu (2020, bo w 2021 możliwe, że go zrobię)
    Skoro już o plenerach. Teraz miałem na tapecie plener uwaga, w lutym lub marcu 2021, ale na drugim końcu świata, Seszele, Mauritius lub Zanzibar. Mam bardzo ciekawe tanie namiary (nawet tam mieszkają polacy, którzy organizują pobyt rodakom), ale, że termin jest jeszcze odległy to ani nie skonkretyzowałem tego u nich, ani nie zacząłem zbierać grupy. Zobaczę za pół roku co będzie i zdecyduję czy go będę chciał zrobić w 2021 czy w 2022.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    No niestety .. ci którzy żyją z "imprez" i innych grupowych działań, mają przechlapane.

    Ja mam w głowie problem że gdyby mnie trafiła kwarantanna to nie bardzo jest co zrobic z psem...

  5. #5

    Domyślnie

    Koszty, koszty, koszty...

    Stoisko, noclegi itd. gotowe na CP+ - odwołane.
    Stoisko, noclegi itd. gotowe na The Photography & Video Show Birmingham - odwołane. (niby we wrześniu będą)
    NAB US - odwołany.
    EXPOzycja - odwołana.
    Film Video Foro Łódź - odwołane.
    Photokinę pewnie też odwołają.

    Oby chociaż zlotu optyczne.pl w lipcu nie odwołali - lubię tą imprezę.

    To będzie ciekawy rok...
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Artyści propaguja hasło siedzieć w domu. Niektórzy to rozumieją dosłownie i to jest po prostu rozpacz, bo gdzieś mówię, że na łąke sobie pójdę, na odludzie, a ktoś, ze po drodze moge kogoś spotkać i zarazić... Tak na wyrost, panika. Albo ktoś pisze, żeby okien nie otwierać...

  7. #7

    Domyślnie

    W mojej mieścinie lekarz niedawno z Włoch wrócił. Zanim się źle poczuł i zgarnęli go na zakaźny, przyjął ~200 osób. Lekarz, k...a.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Artyści propaguja hasło siedzieć w domu. Niektórzy to rozumieją dosłownie i to jest po prostu rozpacz, bo gdzieś mówię, że na łąke sobie pójdę, na odludzie, a ktoś, ze po drodze moge kogoś spotkać i zarazić... Tak na wyrost, panika. Albo ktoś pisze, żeby okien nie otwierać...
    kwetia kontroli czego dotykasz i higieny po powrocie
    "powietrzem sie nie zarazisz" ew. tylko tym co wykrztuszone będzie od innego cżłowieka lub zgarniesz na rękę to co opadnie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    ...
    Tak na wyrost, panika. Albo ktoś pisze, żeby okien nie otwierać...
    W Krakowie lepiej nie otwierać, szczególnie w sezonie grzewczym.

    Powiadasz, że panika, a co zrobisz, kiedy podczas spaceru spotkasz znajomego z katarem ?
    Będziesz go trzymać na odległość długaśnego kija ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Histeria jest to widać ale to z naszej perspektywy, a postawcie się an miejscu Włocha czy teraz Hiszpana i zobaczcie ile kosztuje brak reakcji i to tylko o dwa tygodnie.
    Życie ludzkie nie da się przeliczyć na kasę i trzeba brać pod uwagę własne straty i jak mocno uderzy to w całą gospodarkę, oj zaboli to globalnie ale i lokalnie.

    Pomoc od państwa w postaci ustaw osłonowych rusza od kwietnia, ma to dotyczyć zus/pit, kwestia kredytów chyba będzie szybciej.

    Tematu polityki nie ruszam bo pozabijalibyśmy się tu pewnie,

    EDIT - to jednak nie pisz o polityce.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-03-2020 o 17:21 Powód: polityka

Strona 1 z 90 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •