Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Domyślnie Fuji X-T20 czy Olympus OM-D E-M5 Mark II

    Proszę o poradę w sprawie aparatu.
    Dotychczas miałem Fuji X-T20 z obiektywami: 16-50mm i 35mm 2.0. Jednakże w sposób niezależny ode mnie pozbyłem się go. Chciałem ponownie kupić podobny zestaw, bo generalnie byłem zadowolony. Głównie (i amatorsko) fotografuję krajobrazy, lubię też wąskie kadry. Praktycznie używam tylko formatu jpeg. Fuji zapewniał mi akceptowalną jakość takich zdjęć.
    Ale... gdzieś zobaczyłem reklamę Olympusa OM-D E-M5 Mark II z obiektywem 14-150 II za podobną cenę. Z tego, co czytałem, jpeg z Olympusa nie jest zły. Tańsza jest też szklarnia, no i stabilizacja jest w korpusie, a nie w obiektywie. Trochę mnie martwi (może niesłusznie) fakt, że konstrukcja ma już 5 lat. Dlatego chciałbym zapytać bardziej ode mnie obeznanych w temacie: zostać przy Fuji czy zdecydować się na Olympusa? Co zyskam, co stracę? Obydwa aparaty kosztują podobnie, dodatkowo chciałbym przeznaczyć około 2000 zł na dokupienie stałki.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam Olka ale skoro xt20 pasował, podobały się jpgi, kup xt20. Weź ten droższy kit 18-55/2.8-4 zamiast 16-50. Xf35/2 nie znam, jednak polecałbym wybrać xf35/1.4.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Matryca Olka ma bardzo słabe osiągi na wyższym Iso wg https://www.dxomark.com/Cameras/Olym...D-E-M5-Mark-II
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volumen Zobacz posta
    zostać przy Fuji czy zdecydować się na Olympusa?
    Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz.
    Fuji znasz, daj teraz szansę Olympusowi, możesz być mile zaskoczony.

  4. #4

    Domyślnie

    E5II to jeden z bardziej udanych modeli.
    Dostajesz metalowe body, bdb wykonanie, uszczelniony korpus, przyzwoity evf , dotykowy ekran, migawka 1/8000, świetną stabilizację w body (filmy wyglądają jak z gimbala). Jpg Olka jest bardzo dobry prosto z puszki bez dłubania .
    Tracisz tylko moim zdaniem ok pół działki iso może trochę więcej w stosunku do fuji.
    Optyka szeroki wybór . Większość bdb szkieł w przedziale od 500 do 1500zl (stałki olympusa 1.8 i panasonica 1.7)
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli używałeś DR400 w Fuji, to w Olku będziesz musiał się nadłubać w tych JPEGach, żeby uzyskać podobny rezultat, a w niektórych przypadkach się to po prostu nie uda. JPEG w Olku jest dobry, dopóki nie trzeba korzystać z funkcji poszerzających DR (w zasadzie jedyne satysfakcjonujące osiągi daje umiejętne wykorzystanie krzywej i Auto gradacji przy jednoczesnym obniżeniu odszumiania i wyostrzania) i przy założeniu, że zależy Ci na w miarę naturalnym odwzorowaniu kolorów. O czymś takim, jak np. Classic Chrome można zapomnieć.

    Poczytaj sobie:

    http://www.epicure.pl/konfrontacja-f...0-z-xf-23-f-2/

    http://www.epicure.pl/kombajn-e-m5-mark-ii/

    Parę dni temu skończyłem testować E-M5 III i już zacząłem powoli skrobać recenzję. X-T30 testowany jest już od dawna, czekam tylko na wenę literacką
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6

    Domyślnie

    W pen f można sporo osiągnąć w jpg.
    Nie wiem jak z e5

    https://www.mu-43.com/threads/my-kod...-update.92950/
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  7. #7

    Domyślnie

    W każdym Olku można zrobić to samo z JPEGami.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie znam Olka ale skoro xt20 pasował, podobały się jpgi, kup xt20. Weź ten droższy kit 18-55/2.8-4 zamiast 16-50. Xf35/2 nie znam, jednak polecałbym wybrać xf35/1.4.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Matryca Olka ma bardzo słabe osiągi na wyższym Iso wg https://www.dxomark.com/Cameras/Olym...D-E-M5-Mark-II
    Pasował, jedynie doskwierały czasem braki w stabilizacji no i drogie szkła.
    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz.
    Fuji znasz, daj teraz szansę Olympusowi, możesz być mile zaskoczony.
    Tak coś czuję. Miałem kiedyś Olympusa XZ2 i byłem zadowolony.
    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    E5II to jeden z bardziej udanych modeli.
    Dostajesz metalowe body, bdb wykonanie, uszczelniony korpus, przyzwoity evf , dotykowy ekran, migawka 1/8000, świetną stabilizację w body (filmy wyglądają jak z gimbala). Jpg Olka jest bardzo dobry prosto z puszki bez dłubania .
    Tracisz tylko moim zdaniem ok pół działki iso może trochę więcej w stosunku do fuji.
    Optyka szeroki wybór . Większość bdb szkieł w przedziale od 500 do 1500zl (stałki olympusa 1.8 i panasonica 1.7)
    Masz rację. m4/3 wydaje się być mocno rozbudowany. Czyli uważasz, że E5II wciąż może śmiało konkurować z nowszymi konstrukcjami?
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli używałeś DR400 w Fuji, to w Olku będziesz musiał się nadłubać w tych JPEGach, żeby uzyskać podobny rezultat, a w niektórych przypadkach się to po prostu nie uda. JPEG w Olku jest dobry, dopóki nie trzeba korzystać z funkcji poszerzających DR (w zasadzie jedyne satysfakcjonujące osiągi daje umiejętne wykorzystanie krzywej i Auto gradacji przy jednoczesnym obniżeniu odszumiania i wyostrzania) i przy założeniu, że zależy Ci na w miarę naturalnym odwzorowaniu kolorów. O czymś takim, jak np. Classic Chrome można zapomnieć.

    Poczytaj sobie:

    http://www.epicure.pl/konfrontacja-f...0-z-xf-23-f-2/

    http://www.epicure.pl/kombajn-e-m5-mark-ii/

    Parę dni temu skończyłem testować E-M5 III i już zacząłem powoli skrobać recenzję. X-T30 testowany jest już od dawna, czekam tylko na wenę literacką
    Znam Twojego bloga, od razu pobiegłem poczytać o M5II. Bardzo lubię stałki, w systemie Fuji nie mogłem sobie pozwolić na tyle, ile bym chciał. U Olka jest nieco taniej. I jakościowo nie ma się czego wstydzić. Kwestia wyboru systemu: inne matryce, inne parametry. Fuji znam, o m4/3 Olka niewiele. Tyle, co wyczytam czy obejrzę. Ty testowałeś oba aparaty, co dla mnie jest ważne, bo znasz je z praktyki. Gdybyś miał wybrać, to? Pewnie Fuji, bo pisałeś, że przestałeś przy nim używać programów do edycji zdjęć na komputerze, bo jpegi są bardzo dobre.

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    W pen f można sporo osiągnąć w jpg.
    Nie wiem jak z e5

    https://www.mu-43.com/threads/my-kod...-update.92950/
    Bardzo mi się podoba Pen F, ale to nie moja półka cenowa. Chyba, że rozpocznę negocjację z moim ministrem finansów

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volumen Zobacz posta
    Bardzo lubię stałki, w systemie Fuji nie mogłem sobie pozwolić na tyle, ile bym chciał. U Olka jest nieco taniej.
    Olek ma tylko jedną tanią stałkę: m.ZD 45 f/1,8. Cała reszta stałek f/1,8 kosztuje podobnie lub drożej, jak stałki f/2 Fuji.

    Cytat Zamieszczone przez volumen Zobacz posta
    Gdybyś miał wybrać, to? Pewnie Fuji, bo pisałeś, że przestałeś przy nim używać programów do edycji zdjęć na komputerze, bo jpegi są bardzo dobre.
    Bardziej bym patrzył na szkła i ceny oraz spróbował ocenić, czy fajniej jest mieć dobrą stabilizację z każdym szkłem, czy lepsze wysokie czułości. JPEGa z Fuji łatwiej mi opanować, ale to może być kwestia przyzwyczajenia lub upodobań.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M1 MARK II
    By tomgol in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 09:45
  2. Fuji X-T10 vs Sony A6000 vs Olympus OM-D E-M10
    By ogranicznik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 10:14
  3. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By Mazzi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 16:34
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 14:07
  5. olympus e-m5 - konkurent dla fuji x-pro1
    By hellbike in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 280
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •