Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Dokładnie tak

    Grunt, ze jestes zadowolony jednak zwroc uwage, ze system Olka nie lubi wysokich iso a ten zoom nie jest jasnym szklem.

    Dluższa ogniskowa wymaga krotszych czasow naswietlania i wtedy system szybko podbija iso.
    Wiadomo, ze mamy stabilizacje ale nie dziala to jak masz ruchome obiekty w tle gdzie i tak potrzeba krotkiego czasu naswietlania aby nie bylo poruszen.

    Jak focilem tym szklem wchodzily mi silne aberracje a szklo dosc niestabilnie trzymalo jakosc na calym zakresie.
    Czasem wychodzily bardzo dobrej jakosci foty a czasem mialem silny spadek kontrastu i ostrosci.
    Pomijam znieksztalcenia optyczne gdzie dla szerokiego kata bylo najgorzej.
    Jak sie nauczylem tego szkla wyciagalem dobrej jakosci foty ale co z tego jak masz taki zakres zooma a w praktyce robisz na mniejszym zakresie.

    Jednak dla Olka proponuje jakis jasny zoom wtedy bedziesz mial swietnej jakosci foty jednak jasny zoom daje wieksze gabaryty i w efekcie koncowym
    mialby byc maly zestaw a wychodzi wcale nie taki maly jak wezmiesz pod uwage porownanie do zestawu: X-T10 + XF 18x55.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  2. #52

    Domyślnie

    Tak więc namawiam do poznania i zabawy z X-T30.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Grunt, ze jestes zadowolony jednak zwroc uwage, ze system Olka nie lubi wysokich iso a ten zoom nie jest jasnym szklem.

    Dluższa ogniskowa wymaga krotszych czasow naswietlania i wtedy system szybko podbija iso.
    Wiadomo, ze mamy stabilizacje ale nie dziala to jak masz ruchome obiekty w tle gdzie i tak potrzeba krotkiego czasu naswietlania aby nie bylo poruszen.

    Jak focilem tym szklem wchodzily mi silne aberracje a szklo dosc niestabilnie trzymalo jakosc na calym zakresie.
    Czasem wychodzily bardzo dobrej jakosci foty a czasem mialem silny spadek kontrastu i ostrosci.
    Pomijam znieksztalcenia optyczne gdzie dla szerokiego kata bylo najgorzej.
    Jak sie nauczylem tego szkla wyciagalem dobrej jakosci foty ale co z tego jak masz taki zakres zooma a w praktyce robisz na mniejszym zakresie.

    Jednak dla Olka proponuje jakis jasny zoom wtedy bedziesz mial swietnej jakosci foty jednak jasny zoom daje wieksze gabaryty i w efekcie koncowym
    mialby byc maly zestaw a wychodzi wcale nie taki maly jak wezmiesz pod uwage porownanie do zestawu: X-T10 + XF 18x55.
    Faktycznie, na szerokim kącie są duże zniekształcenia. Ogólnie, tak jak mówisz, szkło nie jest bez wad. Jakbym miał kupić osobno, to bym nie kupił. Da się nim zrobić fajną fotkę, ale nie jest to norma. Jak prześledzimy ceny 5MKII, to wychodził gratis. Jeśli chodzi o same zdjęcia z Olympusa, to do D610 czy D7100 nie ma startu, ale z D90, już jest różnie. Dodam, że nie mam jeszcze doświadczenia z Olkiem i porządnym szkłem. Docelowo myślę o jakiejś okazji na 12-40. Zestaw na kompaktowości dużo nie straci. 12-40 jest co prawda grubszy, ale na długość jest tylko 1 mm różnicy.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #54

    Domyślnie

    Gdyby ktoś był zainteresowany, dziś do północy na stronie Olympusa E-M5 II z obiektywem 14-150 z kodem WIELKANOC za 2699 zł.

  5. #55

    Domyślnie

    Można wiedzieć gdzie szukac takich kodów?
    R | 35 | 50 | 135

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Można wiedzieć gdzie szukac takich kodów?
    Przypadkowo znalazłem tu: https://www.pepper.pl/promocje/apara...hread-comments Nie wiem skąd ktoś wiedział o tym kodzie, ale działa, bo pół godziny temu kolega kupił.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez volumen Zobacz posta
    Przypadkowo znalazłem tu: https://www.pepper.pl/promocje/apara...hread-comments Nie wiem skąd ktoś wiedział o tym kodzie, ale działa, bo pół godziny temu kolega kupił.
    Promocja przedłużona do 19 kwietnia. Przypomnę: OM-D E-M5 II z obiektywem Zuiko 14-150 po wpisaniu kodu WIELKANOC za 2699 zł.

  8. #58

    Domyślnie

    Ten test Zuiko 14-150 to na jakimś portalu czy tu na forum nikona

  9. #59

    Domyślnie

    Olympus OM-D E-M5 Mark II i helios 44-4 prosto z puszki
    Załączone miniatury Załączone miniatury P4190262p.JPG  

    Ostatnio edytowane przez Nikomator ; 19-04-2020 o 13:32

  10. #60

    Domyślnie

    mi się podoba...

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M1 MARK II
    By tomgol in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 09:45
  2. Fuji X-T10 vs Sony A6000 vs Olympus OM-D E-M10
    By ogranicznik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 10:14
  3. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By Mazzi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 16:34
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 14:07
  5. olympus e-m5 - konkurent dla fuji x-pro1
    By hellbike in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 280
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •