Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Synchronizacja różnych lamp studyjnych

    Witam,

    próbowałem szukać na forum, ale nie znalazłem bądź źle zadałem pytanie. Wydaje mi się, że jest to taki temat co już pewnie był poruszany, ale nie mogę znaleźć i dlatego piszę i proszę o pomoc.

    Posiadam kilka różnych lamp studyjnych (kłopot w tym, że są to różne lampy, różnych producentów): 3 lampy o mocy 400Ws i dwie o mocy 150Ws. Chciałbym je wyzwalać jednocześnie za pomocą jakichś wyzwalaczy, ale z możliwością sterowania nimi za pomocą jednego sterownika - wystarczy mi jedynie możliwość ustawiania siły błysku. Oczywiście Wszystkie lampy posiadają gniazdo synchronizacji (400Ws) Duży jack, a (150Ws) mały jack. Chciałbym sterować tymi lampami ze sterownika zamontowanego na lustrzance (Nikon) ponieważ lampy są w różnych położeniach i czasami jest utrudniony do nich dostęp. Proszę jedynie o radę jakiej firmy, a najlepiej po modelach prosiłbym mi podać jaki sterownik powinienem kupić i jakie wyzwalacze do niego dokupić, aby to dobrze działało.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie Robert

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje, żaden system nie umożliwia sterowania mocą przez gniazdo jack. Tylko wyzwalanie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Posiadam kilka różnych lamp studyjnych (kłopot w tym, że są to różne lampy, różnych producentów)
    Jakie dokładnie modele, jakich producentów? To może mieć znaczenie, bo czasem się zdarza, że są na rynku lampy jednego (chińskiego) producenta, ale z różnymi nadrukami "firmowymi", zależnymi od tego, kto je do nas zaimportował.


    Chciałbym je wyzwalać jednocześnie za pomocą jakichś wyzwalaczy, ale z możliwością sterowania nimi za pomocą jednego sterownika - wystarczy mi jedynie możliwość ustawiania siły błysku.
    Czy w instrukcji obsługi do lamp jest jakakolwiek informacja o możliwości zdalnej zmiany ustawień lamp (mocy błysku)?
    Jeśli tak, można szukać rozwiązań, jeśli nie, to znaczy, że nie da się zdalnie zmieniać żadnych ustawień, więc "problem z głowy" (rozwiązanie: zmiana całego zestawu na lampy jednej rodziny, obsługujące zdalne sterowanie).

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Jest jak pisał r_m i OjTam.
    Gniazdo jack - tylko wyzwolenie, żadnego sterowania być nie może, to fizycznie niemożliwe!
    Sterowanie tylko jeśli jest autorski system producenta lampy, odbiornik radiowy wbudowany lub wpinany przez jakies wielostykowe gniazdo, np USB.
    Jeśli masz lampy różnych producentów to odpada zdalne sterowanie.
    Czasami jeden producent wypuszcza lampy pod róznymi nazwami na różnych rynkach. Np Godox = Quadralite (=Quantuum). Wtedy system sterowani ajest taki sam.
    Przeczucie mi mówi, że będziesz musiał zmieniać energie błysku w każdej z lamp ręcznie. Lampy z wbudowanym odbiornikiem to droższe modele.
    Bywaja lampy gdzie jest sterowanie po kablu. Np nasze ELFO - LAN, wtyczka RJ 45, kabel ma z 5 m, zakończony panelem do zmiany ustawień lampy. Mam, używam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Wymiana lamp studyjnych
    By mick1 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2018, 18:00
  2. Czy można używać jednocześnie różnych lamp studyjnych?
    By foto4deg in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 23:27
  3. Moc lamp studyjnych
    By Nifir in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 20:30
  4. Synchronizacja lamp studyjnych z dowolnym czasem błysku
    By mOSAd in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 03:53
  5. mocowanie lamp studyjnych
    By Mont in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •