Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Przy takiej powtarzalności i na stanowisku można ustawić sobie jpg. Nowsze puchy mają więcej opcji ustawienia różnych parametrów Picture Control.
    Popatrzyłem na zdjęcie monety, które wkleiłeś. Niepotrzebnie wysokie ISO, 1600 to już degraduje obrazek z matrycy d3000. Podobnie czas, zdecydowanie i niepotrzebnie za krótki. Jak masz aparat na statywie, wstępne podniesienie lustra, żeby ograniczyć drgania, wystarczy czas 1/30- 1/100s, podobnie f13 to trochę za dużo. Robi się co prawda większa GO, ale też ciemno i dlatego wychodzi tak wysokie ISO gubiące szczegół. Ja bym odsunął trochę obiektyw od monety, zwiększy się GO bez przymykania a i tak wystarczy rozdzielczości, zwłaszcza z nowszej matrycy. Kolejna rzecz, która trochę może przeszkadzać, to brak profilu tego Tamrona w aparacie i sofcie Nikona, obrazek też może gorzej przez to wyglądać ale trzeba by się przyjrzeć, bo generalnie makro 90 mm powinno być dobrze skorygowane optycznie. Sam widzisz ile jest kwestii do ogarnięcia, jak się człowiek zacznie zagłębiać .
    Ale i tak moneta nie wygląda źle na zdjęciu, jeśli nie powiększa się jej kilkukrotnie. Ciekawsze oświetlenie, wydobywające szczegóły oraz odpowiednie parametry z niskim ISO, trochę obróbki i fotka będzie nie do odróżnienia od zrobionej FX za 10k

  2. #22

    Domyślnie

    Tutaj mam coś jeszcze ode mnie. Tak w sumie finalnie to wygląda. To jest zdjęcie z którego byłem względnie zadowolony.

    PS. "brak profilu tego Tamrona w aparacie i sofcie Nikona" - co to znaczy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antoninian rewers.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	4,30 MB
ID:	37168

  3. #23

    Domyślnie

    No proszę, Aurelianus.
    Z Twojej kolekcji ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #24

    Domyślnie

    Tak, to moja moneta.
    Jak Ci się podoba zaprezentowanie?
    Mi osobiście zdjęcie bardzo się podoba, w niektórych miejscach dostrzegalne niedoostrzenia, ale wszystko do nadrobienia
    Jest jakaś literaturka, która przystępnie zobrazuje mi jak, gdzie i kiedy dobierać i manipulowac tymi wszystkimi parametrami aparatu?

  5. #25
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #26

    Domyślnie

    Każdy obiektyw ma profil korygujący wady optyczne
    https://www.swiatobrazu.pl/korekcja-...lightroom.html
    Nikon udostępnia w swoim sofcie profile tylko dla szkieł Nikona. W przypadku tego obiektywu proponuję o tym zapomnieć, to nie jest raczej problem. Zwłaszcza jeśli trochę odsuniesz obiektyw od monety, środek szkła jest zawsze lepszy optycznie niż brzegi.

    Zdjęcie jest ok, po prostu trzeba je pomniejszyć do potrzebnego rozmiaru, oglądanie pixeli 1:1 nie jest do niczego potrzebne. Z większej matrycy będzie jeszcze lepiej. Nieostrość (lekka) lewej strony jest spowodowana moim zdaniem nie równoległym umieszczeniem obiektywu w stosunku do powierzchni monety, lekko uciekła z głębi ostrości. Ale na 100% musiałbym odpalić na monitorze, tak to widzę na notebooku. Nie widzę parametrów zdjęcia, ISO wygląda na niższe.

  7. #27

    Domyślnie

    Tak, masz rację. Brak równoległosci w tym przypadku mógł to spowodować. Kupiłem w sklepie budowlanym małą poziomicę i teraz nią to koryguję.
    Dobrze.. żeby nie poruszać więcej wątków. Wracając do korpusu. Jakiś artykuł o tym do czego dana seria aparatów Nikona została stworzona? Na przykład ta seria bardziej do pleneru, ta oferuje dodatkowo to, dlatego nadaje się bardziej do tego..

  8. #28

    Domyślnie

    Nie do końca tak to działa. Można powiedzieć, że d500 czy d5 jest do przyrody, zwierząt, akcji, reportażu gdzie liczy się szybkość i fps, a ogólnie FX jest lepszy do portretu z małą GO czy reporterki z wysokim ISO. Natomiast różnice pomiędzy d5x00 a d7x00 sprowadzają się do kwestii wygody obsługi, niektórych funkcji dostępnych tylko w wyższych seriach, lepszego wizjera czy af. Natomiast matryce dają generalnie zbliżony obrazek. Wiadomo, że większość z użytkowników udzielających się na forum ma jakieś tam doświadczenie i doszło do pewnego sprzętu, oraz że najczęściej nie jest to entry level . Nie trudno zgadnąć, że droższym aparatem też da się zrobić takie zdjęcia, ale w moim odczuciu d5600 (lub d5500, ale ten chyba tylko używany) w zupełności wystarczy. Poczytaj specyfikację i testy choćby na optyczne.pl, ja aż tak dobrze nie znam specyfikacji wszystkich aparatów. Największą przewagę w Twojej sytuacji, jaką widzę dla d7200 czy d7500 to kwestia mikrokalibracji, co pozwala precyzyjnie ustawić obiektyw, choć jeśli nastawiasz się na używanie lv nie ma to znaczenia.

  9. #29

    Domyślnie

    @Vigooo jeśli interesuje Cię D7100 to odezwij się na PW

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vigooo Zobacz posta
    Witam,
    tak jak w tytule, szukam odpowiedniego body do obiektywu Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro.
    Pracuję w studiu, fotografuję monety. Na co powinnem zwrócić uwagę kupując body? Może jakieś konkretne wskazania body? Budżet bliżej nieokreślony.
    Możesz również pomyśleć o D800, pełna klatak, 36mpx, bez filtra AA, wspominałeś że będziesz używał podglądu na żywo więc odpada problem bf/ff. Używałem takiego body do podobnych zdjęć tyle że z programem "digiCamControl" i wspópracowało to idealnie.
    A co do obiektywu to jedna z wersji tego Tamrona przy podglądzie przez LV nie współpracuje z AF, trzeba ustawić ostrość ręcznie (chyba pierwsza 272EN II i trzeba było w nim zmienić chipa) .

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Live view nie jest dostępne, bo d3000 nie ma takiego trybu. Co do jakości wszystkie aparaty Nikona z matrycą 20-24 Mpix dadzą w tym rodzaju fotografii zbliżoną jakość. Szczegóły typu kilka Mpix czy filtr AA (chyba teraz żaden nie ma a przynajmniej osłabione) ... ... ... .
    Nowy D780 ma filtr AA.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dziwna zachowanie Tamrona 90mm VC USD 2.8
    By warpman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:45
  2. kupno tamrona 90mm 2.8 di macro do nikon d80
    By wisnia69 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 16:07
  3. d90 i blokujący się AF obiektyw tamrona 90mm
    By excentryk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 12:55
  4. 3:1 z tamrona 90mm
    By borgin1979 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 19:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •