Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Tak, ale myślę, że przy przesiadce z mojego 10 Mpx w D3000 na aparat z 20/24 Mpx, różnica będzie już zauważalna. Czy się mylę?

  2. #12

    Domyślnie

    Aż nadto, proponuję D7100/D7200, oczywiście z drugiej ręki, bo są dostępne w dobrej cenie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13

    Domyślnie

    Temat wałkowany setki razy przez forum i przeze mnie, ale dla przypomnienia, na co zwrócić uwagę przy zakupie? I gdzie by było najlepiej szukać takiego aparatu z drugiej ręki?

  4. #14

    Domyślnie

    Forumowa giełda, albo znany portal aukcyjny.
    Można wyrwać w widełkach 1400 - 1600 złotych.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vigooo Zobacz posta
    Tak, ale myślę, że przy przesiadce z mojego 10 Mpx w D3000 na aparat z 20/24 Mpx, różnica będzie już zauważalna. Czy się mylę?
    A ja powiem przewrotnie, że nie koniecznie ta różnica będzie zauważalna. Zależy jak i na czym będziesz oglądał zdjęcie, bo oczywiście na dużym dobrym ekranie zobaczysz, ale na zdjęciu zmniejszonym np. do netu wale nie będzie znaczącej różnicy. Będzie trochę ostrzej, ale wszystko to można osiągnąć obróbką. Oczywiście jeśli chciałbyś podnieść ISO pow.400 to już może być widać, ale znowu kwestia wielkości obrazka i powiększenia. W nowym aparacie zyskasz na kulturze pracy, ale efekt finalny tego rodzaju zdjęć będzie zależał w większym stopniu od światła i obróbki, nie matrycy.

    Ps. To ta sama matryca co d80, który długo posiadałem i wcale w makro czy podobnych zdjęciach nie brakowało detalu.

  6. #16

    Domyślnie

    Już sama różnica między peryskopem w entry level, a pryzmatem w klasie hobbystycznej jest warta grzechu, nie mówiąc o innych dodatkach.
    Zakładam, że kolega zechce od czasu do czasu odpiąć aparat od statywu i wyjść z nim w plener.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #17

    Domyślnie

    W moich zdjęciach najbardziej brakowało mi ostrości. Gdy patrzyło się na zdjęcie bez żadnego większego powiększenia to jeszcze jako tako to wyglądało. Gdy powiększałem, były już zauważalne "zamglenia". Przy obróbce, jakim parametrem mógłbym to nadrobić?

  8. #18

    Domyślnie

    Różne mogą być przyczyny "mydła". Mikro poruszenia, niecelny obiektyw (brak lv i regulacji), zbyt wysokie ISO też szybko degraduje obrazek. W nowszych body możesz ustawić kontrast i wyostrzenie, podobnie w obróbce. Robisz w RAW czy jpg? Jakiego programu używasz?

    Napisałem, że lubię i doceniam wyższe serie, czy w tym przypadku, przy ściśle określonych potrzebach potrzebne? D7x00 ma też mikroregulację, ale czy przy założeniu używania głównie lv będzie to potrzebne?

  9. #19

    Domyślnie

    Przede wszystkim czystość: sensor, przednia soczewka obiektywu, ale i jakość optyczna tegoż obiektywu.
    Następnie wyeliminowanie ewentualnych wad ff/bf (w D7100/D7200 jest mikroregulacja).
    ... ale też obróbka, czyli delikatne podostrzenie w razie potrzeby.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #20

    Domyślnie

    Dotychczas robiłem w jpg bo było to szybsze dla mnie, teraz posiadając już komputer na stanowisku mogę robić w RAW i automatycznie bawić się w programie. Korzystam z darmowego programu Nikona Capture NX-D.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dziwna zachowanie Tamrona 90mm VC USD 2.8
    By warpman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:45
  2. kupno tamrona 90mm 2.8 di macro do nikon d80
    By wisnia69 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 16:07
  3. d90 i blokujący się AF obiektyw tamrona 90mm
    By excentryk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 12:55
  4. 3:1 z tamrona 90mm
    By borgin1979 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 19:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •