Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wysłałem do serwisu, wymienili przycisk i działa, ale w takiej klasie takie usterki, to dziwne...
    Panie kolego szanowny. To wrażliwy sprzęt elektroniczny, nie sowiecki kałach gniotsa niełamiotsa.
    Co D500 autora tematu, też "bezwiedną" glebę obstawiam.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Tylko jaki jest związek zablokowanego przycisku bracketingu, do błędów AF i haczącej zasłonki wizjera ???
    Z tym pierwszym ogromny. Spróbuj wcisnąć jakiś przycisk i porobić zdjęcia.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Z tym pierwszym ogromny. Spróbuj wcisnąć jakiś przycisk i porobić zdjęcia.
    Na pewno masz rację, skoro serwisujesz sprzęt foto, ale już zasłonka wizjera do tego schematu nijak nie pasuje.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    Właśnie dostałem wycenę:
    wycena.jpg

    Nie wykluczam bezwiednego upadku, jak ktoś wcześniej zauważył, zdarzają się w rodzinach takie cuda (nikt się jednak nie przyznał).
    Skłaniałbym się jednak, że mogło to być spowodowane nadmiernym naciskiem. Sprzęt wożę w plecaku jak na poniższym zdjęciu i często w samolocie zdarza mi się mocno go upychać aby zmieścił się do schowka, zwłaszcza w mniejszych samolotach. Taki ucisk od góry mógłby spowodować powyższe uszkodzenie zasłony wizjera i przycisku BKT (w D500 są one w sąsiedztwie). Z drugiej strony co to musiałby być za nacisk, od sprzętu klasy D500 spodziewałbym się trochę więcej.


    !cid_378DADAC-721A-4A7F-A1B2-E4C0F74DFD00.jpg

  5. #15

    Domyślnie

    Sam raczej nie uszkodzisz, upychając sprzęt na półce w samolocie. Ale mogłeś nie widzieć, jak ktoś próbował siłowo dopchnąć swoją walizkę nie licząc się z niczym. Dobry nawyk to kontrolować, co dzieje się ze sprzętem na półce, mnie zdarzało się interweniować i nie widzę w tym żadnego obciachu. Warto też chyba przemyśleć ułożenie aparatu w plecaku no i jego masę. Sam wożę d500 w podręcznym i musiałem iść na jakieś kompromisy.

    Miałem w rodzinie taki przypadek, że aparat leżał dość dobrze schowany a po dłuższym czasie i uruchomieniu okazało się, że lustro zawieszone było (o ile pamiętam, bo na szczęście nie mój). W Studio5s na szczęście naprawiono w umiarkowanej cenie. Ale oczywiście winnego nie było

  6. #16

    Domyślnie

    Jeżeli masz dokładnie tak spakowane graty w plecaku, to bardzo łatwo uszkodzić cześć z wizjerem, bo aparat przed zapięciem wystaje poza obrys, no i byle jakie uderzenie będzie niefajne. Dlatego właśnie wolę Flipside od Lowepro, bo tam trudno narazić sprzęt na uszkodzenie. No i sprzęt trzymam zawsze pod fotelem, nie w schowku na górze... A cena naprawy spora niestety... Wolałbym spytać w Studio5s.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja aparat owijam zazwyczaj w spodnie i wkładam w środek torby, można tym rzucam wtedy nawet
    Taki plecak to proszenie się o problemy bo to co ludzie wyprawiają upychając swoje walizy "podręczne" to masakra.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wiem, jaki nosisz rozmiar, ale d500 z S70-200 owinąć w spodnie... no, no... w krótkie raczej się nie da

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie wiem, jaki nosisz rozmiar, ale d500 z S70-200 owinąć w spodnie... no, no... w krótkie raczej się nie da
    Obiektyw do nogawki, aparat w biodrach. Resztą spodni owinąć. Chyba, że się jest krasnoludkiem chodzącym w fit-slim-rurkach rozmiar xxs. To może być źle.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Na obrazku widać, że LowePro Fastpack dla tego zestawu jest za wąski.
    Nie jest też to bardzo pancerny plecak.
    Współczuję rachunku
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d750 - nietypowa usterka - prośba oi poradę
    By mario_wedrowiec in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2019, 21:19
  2. Nietypowa przejściówka
    By Dino1984 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2016, 16:27
  3. 70-300 VR nietypowa prośba
    By artuss811 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 23:15
  4. Nietypowa gielda
    By charmside in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •