Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Mnie to nie dotyczy, jako że używam DP, ale koleżanka, która założyła ten wątek, ma do wydania do 3500 złotych, zatem w trosce o jej budżet poruszyłem tę kwestię, bo niezłe laptopy z mini DP zaczynają się coś od ponad 4k złotych.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #12

    Domyślnie

    Dlatego tym bardziej trzeba zwrócić uwagę na wyjścia. Większość tanich ma tylko HDMI i to w najgorszej wersji, co znacznie utrudnia podłączenie normalnych monitorów.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dlatego tym bardziej trzeba zwrócić uwagę na wyjścia. Większość tanich ma tylko HDMI i to w najgorszej wersji, co znacznie utrudnia podłączenie normalnych monitorów.
    Cieszy mnie, że to mówisz, ale nawet o krok nie przybliżyłeś koleżanki do rozwiązania, zważywszy na jej budżet.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @madeleiness

    Proponuję dwie opcje, różniące się przekątną ekranu:

    https://www.komputronik.pl/product/6...sc-013xpl.html

    https://www.komputronik.pl/product/6...sc-008xpl.html
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    Ale zasygnalizowałem potencjalny problem. Lepiej teraz niż po odbiorze.

    Swoją drogą, po co laptop? Miniaturowy komp stacjonarny, np jakiś DELL Optiplex czy HP Elitebook w wersjach Micro lub SFF / USFF będzie:
    1. Szybszy.
    2. Tańszy nawet dwukrotnie.
    3. Nawet 4x mniejszy w wersji Micro. Maleństwo mieszczące się na dłoni.
    4. Z normalną klawiaturą.
    5. Bez problemów z podłączeniami.
    6. bez problemów z przypisywaniem profili do dwóch zmiennych ekranów.

    Laptop jest ok, ale w torbie, na okoliczność wyjazdu w teren. Robienie z laptopa stacjonarnego stanowiska jest tyleż modne co głupie.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 14-03-2020 o 14:55

  5. #15

    Domyślnie

    Porada, która powinna być zapisana jako wzór "typowej porady na forum". Koleżanka pyta o laptop, podaje cenę. W odpowiedzi słyszy:

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Swoją drogą, po co laptop?
    Robienie z laptopa stacjonarnego stanowiska jest tyleż modne co głupie.
    A bierzesz pod uwagę odpowiedź na to pytanie ("po co laptop?"), która brzmi: BO TAK!?

  6. #16

    Domyślnie

    A może koleżanka nie brała pod uwagę innych wariantów. Uważasz kolego, że to źle jeśli poda się alternatywy?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A może koleżanka nie brała pod uwagę innych wariantów. Uważasz kolego, że to źle jeśli poda się alternatywy?
    A ten swoje, a nie możesz po prostu odpowiedzieć na pytanie, które ktoś zadaje, zamiast naprawiania świata na swoje podobieństwo ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #18

    Domyślnie

    Drogi kolego, sam nie poradziłeś nic poza jakimś bełkotem, a mnie się czepiasz. Prawda jest taka, że wątkotwórczyni po tym jakie pytanie zadała, nie ma żadnego znaczenia jakiego laptopa kupi. Gdyby potrzebowała czegoś konkretnie, pytania byłyby całkiem inne. W tej sytuacji, jakakolwiek porada co do modeli, jest całkowicie zbędna i bezużyteczna. Równie dobrze dziewczyna może się skupić na kolorze obudowy, aby pasował do torebki. Ja natomiast zwróciłem uwagę na dwie bardzo ważne kwestie. Pierwszą, naprawdę ważną jest problem z podłączeniem monitora na który nikt nie zwrócił uwagi. Drugą jest wskazanie alternatyw, które być może nie przyszły wcześniej do głowy. Reasumując, moja pomoc w tym wątku była na razie najbardziej treściwa, i racz zamilczeć.

  9. #19

    Domyślnie

    Dawno temu już powinno się Ciebie rugować z tego forum,.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A może koleżanka nie brała pod uwagę innych wariantów. Uważasz kolego, że to źle jeśli poda się alternatywy?
    Alternatywy:

    Magda: Chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze laptopa do obróbki zdjęć.....Będę wdzięczna za wszelkie rady!
    Tom01: Robienie z laptopa stacjonarnego stanowiska jest tyleż modne co głupie.

    Zakładanie z góry, że koleżanka Magda będzie w stanie zamontować sobie komputer stacjonarny przy stoliku w Pendolono jest daleko niepoprawne (czy tak będzie? nie wiem... wiem natomiast, że pyta o laptop czyli zakładam, że jednym z powodów tego pytania jest mobilność). Tom01 - posiadanie wiedzy to jedno. Wyczucie i umiejętność skonstruowania merytorycznego przekazu to drugie.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 19:42
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 21:01
  3. Laptop + zewnętrzny monitor
    By malyd77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 10:10
  4. Laptop + monitor zewnętrzny
    By Robik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 22:49
  5. laptop + zewnetrzny monitor
    By Klos in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •