Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie gratuluj, tylko się trochę doucz. Z pewnościa ci to nie zaszkodzi.
    Ja nie mam problemu z przeczytaniem treści całej wypowiedzi i odniesieniu się do niej, a nie do jednego jej fragmentu, który pozwoli mi po kimś pojechać... Płytkie to i szkoda byłoby mi na to czasu. Bez odbioru...

  2. #12

    Domyślnie

    To może weź takie 200-500, idź na zawody halowe (albo nawet na dwór przy pochmurnej pogodzie) i spróbuj zrobić coś sensownego, może jakieś zdjęcia w ruchu na tym f/5.6 - wtedy będziesz wiedział o czym piszesz. Bo dziś to chyba jeszcze nie wiesz.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To może weź takie 200-500, idź na zawody halowe (albo nawet na dwór przy pochmurnej pogodzie) i spróbuj zrobić coś sensownego, może jakieś zdjęcia w ruchu na tym f/5.6 - wtedy będziesz wiedział o czym piszesz. Bo dziś to chyba jeszcze nie wiesz.
    To może przeczytaj jeszcze raz...

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No i może się okazać, że te 70-200 jako jedyne będzie za krótkie. Może się przydać 300 (nawet F4), albo 200-500...
    Może pojmiesz sens słów "może się przydać" i jeżeli się jednak nie przyda, bo masz tak szerokie doświadczenie, to napiszesz to normalnie jak człowiek, a nie w bezsensownym stylu zrobisz sobie jazdę... Choć to może Twój styl, nie taki całkiem bezsensowny... Nieważne. Masz coś mądrego do napisania, to śmiało. Nie masz, nie ścieraj literek na klawiaturze. Lotnicy w pochmurne dni robią zdjęcia Sigmami 150-600, na pewno samoloty poruszają się wolniej od koni...

  4. #14

    Domyślnie

    W kwestii body sprawa jest prosta - D4.
    W kwestii obiektywu zaczyna się to robić bardziej skomplikowane.
    Tak jak do sportu jestem fanem możliwie najjaśniejszych obiektywów, tak w przypadku jeździectwa i konia biegnącego w kierunku obiektywu przy ciaśniejszych kadrach na przysłonie f/2.8 i ostrości ustawionej na jeźdźca głowa konia zaczyna wypadać GO i wygląda to średnio estetycznie.
    Z drugiej strony, jeżeli hala rzeczywiście jest ciemna to f/2.8 będzie jedynym wyjściem.
    W kwestii samych ogniskowych dużo zależy od tego, do jakich miejsc będziesz miała dostęp, bo przy tak ogólnie postawionym pytanie wszystko z zakresu 70-200 do 600 może być odpowiednim wyborem.
    Żeby coś sensowniej doradzić potrzebne by były dwie rzeczy:
    -Czym obecnie robisz zdjęcia? Pasuje Ci ten zakres ogniskowych, który masz?
    -Robisz zdjęcia na jednej, konkretnej hali? Jeżeli tak, to jakie parametry ekspozycji są tam potrzebne do prawidłowego naświetlenia zdjęcia?

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie gratuluj, tylko się trochę doucz. Z pewnościa ci to nie zaszkodzi.
    Mocne słowa jak na kogoś, kto prezentuje tak niski poziom w fotografii sportowej jak ty

  5. #15

    Domyślnie

    Dla mnie najwygodniejszy zakres do koników to 70-300, ale jestem amatorem więc co ja tam wiem , polecam Nikkora AF-P 70-300 mm f/4.5-5.6E ED VR wersję na FF, szybki, tani i dobry, a do tego Z6
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    W kwestii body sprawa jest prosta - D4.
    W kwestii obiektywu zaczyna się to robić bardziej skomplikowane.
    Tak jak do sportu jestem fanem możliwie najjaśniejszych obiektywów, tak w przypadku jeździectwa i konia biegnącego w kierunku obiektywu przy ciaśniejszych kadrach na przysłonie f/2.8 i ostrości ustawionej na jeźdźca głowa konia zaczyna wypadać GO i wygląda to średnio estetycznie.
    Z drugiej strony, jeżeli hala rzeczywiście jest ciemna to f/2.8 będzie jedynym wyjściem.
    W kwestii samych ogniskowych dużo zależy od tego, do jakich miejsc będziesz miała dostęp, bo przy tak ogólnie postawionym pytanie wszystko z zakresu 70-200 do 600 może być odpowiednim wyborem.
    Żeby coś sensowniej doradzić potrzebne by były dwie rzeczy:
    -Czym obecnie robisz zdjęcia? Pasuje Ci ten zakres ogniskowych, który masz?
    -Robisz zdjęcia na jednej, konkretnej hali? Jeżeli tak, to jakie parametry ekspozycji są tam potrzebne do prawidłowego naświetlenia zdjęcia?


    Mocne słowa jak na kogoś, kto prezentuje tak niski poziom w fotografii sportowej jak ty
    Obecnie Nikon D3000 i do tego Tamron 70-300 , jesli chodzi jakościowo to kompletnie nie dawał rady w ciemnosciach :P i te 300 wydaje mi się nawet,że ciut za długi był dlatego pomyslałam o 70-200
    Zdjęcia na różnych halach w zależnosci gdzie pojedziemy także ciężko powiedzieć, teraz zaczyna sie sezon letni,więc bedzie lepiej

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcepanax Zobacz posta
    Obecnie Nikon D3000 i do tego Tamron 70-300 , jesli chodzi jakościowo to kompletnie nie dawał rady w ciemnosciach :P i te 300 wydaje mi się nawet,że ciut za długi był dlatego pomyslałam o 70-200
    Zdjęcia na różnych halach w zależnosci gdzie pojedziemy także ciężko powiedzieć, teraz zaczyna sie sezon letni,więc bedzie lepiej
    No to D4+70-200 2.8
    Który 70-200? Osobiście nie szedłbym w 70-200 2.8 FL. Zarówno Tamron 70-200, Sigma 70-200 Sport, jak i Nikon 70-200 VR II oferują lepszy stosunek cena/jakość. Te 4-5k różnicy między FL a pozostałymi opcjami lepiej odłożyć na później na ewentualne dokupienie 200-500 5.6 czy 300 2.8.
    Tutaj masz porównanie tych wszystkich obiektywów: https://dariuszbres.pl/pojedynek-70-200/

  8. #18

    Domyślnie

    Proponuję, żeby koleżanka sprawdziła czy udźwignie i utrzyma przez parę godzin ten zestaw
    Po d3000 każdy współczesny DX czy FX będzie bardzo dużym postępem, szczególnie w kwestii af i fps. Pytanie, czy szukasz najlepszego zestawu, czy dającego wystarczającą jakość zdjęć i komfort użytkowania.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D750/D610
    By niepogadasz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-02-2020, 23:00
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  3. Nikon D610 vs D750 vs D810
    By Meteor in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •