Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy a matryca D850

    Ponieważ nie ma jednego wątku dotyczącego rozdzielczości obiektywów na matrycy Nikona D850, zakładam nowy wątek, w którym proponuję podzielenie się wrażeniami dotyczącymi jakości obrazu z różnych obiektywów na tej gęstej matrycy.

  2. #2

    Domyślnie

    Ale chodzi Ci tylko o odczucia subiektywne? To może być mało miarodajne, aczkolwiek ja jako nielubiący tabelek testowych wiem o co chodzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale chodzi Ci tylko o odczucia subiektywne? To może być mało miarodajne, aczkolwiek ja jako nielubiący tabelek testowych wiem o co chodzi.
    Siłą rzeczy będą odczucia subiektywne, a nie suche analityczne podejście Po prostu chodzi mi o to, że użytkownicy zauważają że dany obiektyw nie jest już taki ostry jak na aparacie z matrycą 12-24 MPix, więc mogliby, jeśli zechcą, podzielić się tymi spostrzeżeniami.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Ponieważ nie ma jednego wątku dotyczącego rozdzielczości obiektywów na matrycy Nikona D850, zakładam nowy wątek, w którym proponuję podzielenie się wrażeniami dotyczącymi jakości obrazu z różnych obiektywów na tej gęstej matrycy.
    Jest to dosyć dobrze zobrazowane przez portal dxomark, który wydumał nawet do tego celu specjalną jednostkę (P-Mpix).
    Szkoda tylko, że w bazie dxomark nie ma tymczasem D850, a jedynie korpusy D800/D810 w odniesieniu do szkieł z mocowaniem F i Z7 w odniesieniu do szkieł z mocowaniem Z.
    Przy obiektywach producentów alternatywnych, można podstawiać wersje tych samych obiektywów z mocowaniem Canona, np. pod puszkę 5DS R.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno, jakie są różnice pomiędzy współpracą obiektywów z sensorami o mniejszej i większej gęstości widać też nareszcie w testach portalu optyczne.pl, który nareszcie zaopatrzył się w Nikona Z7.
    Gdyby jeszcze kupili D850 i dokonali rewizji przynamniej niektórych testów obiektywów na tym korpusie, to mielibyśmy nareszcie jasność, ale nie chcą się dać namówić na ten zakup.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Dużo tu pisać nie trzeba. Sam posiadam np takiego staruszka jak D3 i równocześnie D850. obiektyw to dajmy na to Nikkor 85 1.4D. różnice w ostrości obrazu między 12 a 45mpix sa aż nadto oczywiste na plus dla D3.

  7. #7
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie

    Jakby to miały być odczucia, a nie tablice testowe, to na D850 świetnie radzą sobie wszystkie Arty (14, 20, 24, 24-35, 34, 50, 85 i 135 - takie miałem okazję sprawdzać, najlepiej wypada 85 i 135). Tamron 35 1.4. Tyle szkieł bezkompromisowych. Teraz te, które są bardzo dobre (nie świetne), czyli Tamron 85 1.8 VC, Tamron 90 Makro G2 i Nikkor 70-200 VR II. Szkła, które są akceptowalne, to Nikkor 24-70 2.8G, Nikkor 180 2.8 AF (co mnie zaskoczyło pozytywnie) i Nikkor 300 4 AF-S. No i szkło, które cieszy obrazkiem, ale ostrością dopiero po przymknięciu do 2.0, czyli Nikkor 24 1.4G. Takie są moje odczucia, oczywiście z tego co posiadam lub posiadałem, lub miałem okazję sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 05-03-2020 o 15:23

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. W kontekście D850 ciekawią mnie Tamrony 15-30, 24-70G2 i Nikkor 200-500.

  10. #10

    Domyślnie

    Nikkor 200-500 radzi sobie na matrycy D850 bez problemu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 vs D850
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:08
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •