Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
W kwestii usb dock to również nie do końca się zgadzam, bo jak kalibrowałem inne szkła fakt jest taki, że efekty daje tylko trzeba do tego rzetelnie przysiąść (bawiłem się z 70-200S).
Porównywanie 600mm do 200mm to też błąd. Na jakie odległości ostrzysz 200mm a na jakie 600mm. Z tego co pamiętam to 150-600S umożliwiała kalibrację tylko na 3 czy 4 z góry narzuconych ogniskowych, więc to też nie załatwiało sprawy. Sigmę 24-105 ustawiałem sobie w punkt za pomocą docka i szablonu, no i co z tego jak dobrze było tylko gdy ostrzyłem na bliskie odległości, a na dalsze było to samo. Sprzedałem docka, wysłałem do serwisu i mam spokój.

150-600S również w moim odczuciu była źle wyważona, a zwłaszcza z ciężką osłoną leciała na przód. Wyważenie jest bardzo ważne jak macha się tym sprzętem zadartym do góry przez kilka godzin. Dla mnie ideałem pod względem wyważenia był Nikkor 300/2.8, szkło cięższe niż T/S150-600 czy 200-500 a mimo to mniej męczyło.

VR/OS z generacji na generację jest coraz lepsze, 60-600 jest nowszą konstrukcją niż 200-500. Po krótkich testach Nikkora Z DX 50-250 mam wrażenie, że VR jest lepszy niż w 200-500 także robi się ciekawie na rynku i wcale nie trzeba worka pieniędzy żeby coś ciekawego kupić.