Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie Stroboss 60N, a na modyfikatory - jakie? Czy to ma sens?

    Witam,
    tutaj jestem zielony (w miarę) i nie jest to moja działka - więc zapytam bo może ktoś ma doświadczenie.

    Mam na stanie 2x stroboss 60N i strobossa V1 + sterownik. Mam też na stanie m. in. statywy.
    Chciałem zwłaszcza te pierwsze wykorzystać w różnych warunkach.

    Do tej pory korzystałem z kilku wersji parasoli (z dyfuzorem, odbijającą, mam też mała dyfuzyjną). Działa to fajnie (zwłaszcza z Navigatorem X2), ale przyszedł czas, że człowiek chce więcej

    I teraz zastanawiam się - czy dobrym pomysłem przy portretach itp. jest zakupienia softboxa (np. octy) i ewentualnie grida?
    Zakładam, że potrzebuje wtedy mocowania na lampę reporterską z mocowaniem bowens (np. od Quadralite) - tylko czy to ma sens? Czy lampa reporterska będzie się nadawała do takiego błyskania?

    Jakie wielkości modyfikatory maja sens żeby pracowały przy lampie reporterskiej?
    Czy do portretów warto rozglądać się za np. beauty dishem, a jak tak to jakie wielkości jest sens do portretu wąskiego / całej sylwetki?

    Wiem, że najlepiej byłoby zainwestować w mocniejsze oświetlenie i nie pytać głupio (np. Reporter 200 / Reporter 360 itp.) lub jeszcze taniej studyjne oświetlenie (może kiedyś - choć ono akurat aż tak drogie nie jest). Jednak stwierdziłem, że zapytam jak to jest praktycznie i czy ma realny sens z S60.
    Pozdrawiam
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    BD do lampy reporterskiej wg mnie nie ma sensu.
    Softboxy - OK, o ile nie są za duże. 60x60 cm.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 17:28
  2. Jakie body po D90? Czy jest sens zmieniać? Pomóżcie, bo głupieję...
    By Jarooo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 20:40
  3. Jakie modyfikatory?
    By Umbra in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 00:14
  4. Modyfikatory światła.. Jakie największe pod strobing.
    By dawid503 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •