Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Ktoś wie, czy optycznie wersja AF-S różni się jakoś na plus od wersji bez silnika?
    Miałem (i to 2 szt) Nikkora 300/4, śrubokrętowego. Jak kupowałem go drugi raz, to na rynku były już AF-Sy 300/4. Opinie o tych szkłach były takie, że optycznie różnicy nie ma prawie wcale.
    Miałem konwerter Kenko i to starszy niż ty, nie pamiętam oznaczeń, wiem, że nie był typowe 1,4x tylko 1,5X.
    Kupiłem potem Konwerter Nikona TC 14, wersja II. pod Nikkora 200/2. Z ciekawosci pod 200/2 podłączyłem Kenko 1,5x i .. zdjęcia były zaskakująco dobre. Należy jednak wziąć pod uwagę, że to tak fantastyczne szkło, że popsucie konwerterem i tak daje dobą ostrość Tzn wiadomo, że z konwerterem zdjęcia były minimalnie mniej ostre, ale to i przy TC 14 jak i przy Kenko 1.5, a różnice między konwerterami nie były wcale duże. Spodziewałem się większych, bo Kenko to była staroć.
    Najbardziej się traci na bokach kadru, środek był naprawdę akceptowalny.
    Jeśli chodzi o konwertery to weź pod uwagę, że jednak bywają duety, które się lubią jak i takie co się nie lubią. Tzn pewne zestawienia model obiektywu - model konwertera sa dobre, a pewne niefajne.
    Mój Kenko (czyli ten 1,5x) był fatalny z Nikkorem 70-200/2.8 (wersja I), a z Nikkorem 300/4D i z 200/2 dobry.
    Body D800, 36 Mpx.
    Co do exifów to są jakies jaja, bo z niektórymi szkłami się wpisywał w exif, mnożąc ogniskową, a z innymi pozostawała we wpisie ogniskowa gołego szkła. To nieistotne w sumie, ale tak było.

    Wiele zależy od waszych "progów akceptowalności". Jak ktoś patrzy na monitor to może mieć uwagi, jak ktoś robi formaty wystawowe duże to może mieć uwagi, ale jak sie robi resize na mniejsze formaty, a to 90% przypadków to można tego spokojnie używać.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-03-2020 o 22:46
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Zdecydowałem się zakupić w ciemno ten Kenko DG (bez x), niestety nie mam teraz jak się wybrać i sprawdzić w terenie, domowo (krótkie odległości) współpracuje z AF 300 f4, dobrze (naprawdę mała strata jakości), przez okno na obiekty bez sensu tez nie jest źle, jak w sensownym użyciu będzie to się okaże. Generalnie jakby ktos pytał to moim zdaniem ten duet AF 300f4 i Kenko PRO 300 DG x1,4 - to para dość dobrze współpracująca.
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Kenko Teleplus PRO 300 DGX 1.4x
    By adrianek32 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 18:01
  2. Telekonwerter KENKO Teleplus PRO 300 DG x2
    By Remoolus in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •