Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Telekonwerter Kenko Teleplus PRO 300 DG x1.4 -współpraca

    Hej,
    Czytam, szukam i nie mam pewności wiec chciałem zapytać:
    - czy PRO 300 DG a DGX różni się jedynie przenoszeniem info do Exif-a o użyciu konwertera? Czy optycznie to te same konwertery?
    - czy to jest najlepsza opcja aby współpracował z obiektywami D i AF-S, różnych producentów? (Nikon i Sigma) głównie pod kątem AF 300 f4 ED (nie AF-S), ale ciałem zobaczyć czy bedzie sens podpiąć pod zoom Sigmy (100-400), której nie mam ale planuję zakup i czy jakby kiedys coś... sie udało kupić fajnego Nikona AF-S to bedzie nadal działać
    Widze przy jakieś aukcji, że ten DG współpracuje z AF-S i D, ale nie wspólpracuje z 12-24 2.8, mocro 60, 24-70 2.8, pomijam sens współpracy z tymi obiektywami, ale są w takim razie kłopoty ze współpraca z AF-S ami
    Dzięki
    Mariusz
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączam sie do pytania i dopytam jeszcze czy warto dopłacać do tc Nikona bądź czy Kenko zrobi też dobrą robotę ?
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  3. #3

    Domyślnie

    Z 7 lat temu próbowałem Kenko 1.4 i 2.0 do stałki - efekty były poniżej oczekiwań. Zniecheciło mnie to dość mocno do konwerterów. Potem jednak zaopatrzyłem się w nikona TC 2.0 III od znajomego fotolotnika. Zupełnie inna bajka, używałem z powodzeniem, chociaż trzeba było przymknąć 1EV dla maksymalizacji efektów. Stałka to nikkor 300 2.8VR.
    Do 300/4 zastosuj sobie TC 1.4II albo 1.4III.
    Nawet na pełnej dziurze powinieneś być zadowolony. Można też lekko przymknąć o 1/3-1/2 EV.

  4. #4

    Domyślnie

    @Frodo, trzysetka autora wątku nie ma silnika, a TC 1.4 II i III nie przenoszą napędu z śrubokręta, sądzę że z tego powodu @hajdar pyta o Kenko

  5. #5

    Domyślnie

    A, ok, masz rację, zasugerowałem się postem Tomaszka, u ktòrego zobaczyłem AF-S 300 F4 w podpisie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, właśnie dlatego Kenko, bo śrubokręt. Czyli rozumiem, że Kenko raczej rozczarowujące jest , szkoda, z drugiej strony z jakieś powodu kosztuje ok 1/4 tego Nikon.
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie obrazek był nie do zaakceptowania, ale jak masz możliwość przetestowania to skorzystaj - wyrobisz sobie własne zdanie.

  8. #8

    Domyślnie

    no fajnie by było przetestować zanim sie kupi, niby uzywka to kilka stówek, ale jakby miałbym to potem nigdy nie użyć to szkoda.

    Może jest ktoś z Gdańska, kto posiada Kenko x1.4???
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw poszukaj tabeli kompatybilności telekonwerterów z obiektywami, które masz lub chcesz mieć. Przeczytaj ją uważnie i przemyśl. Telekonwertery Nikona są tak zbudowane, że mają bardziej wystające soczewki i nie każdy obiektyw (także Nikona) da się do tego podpiąć. Nikon zabezpiecza się przed takimi sztuczkami gumowymi wkładkami zmieniającymi wymiary mocowania i zwyczajnie się nie da tego spiąć razem. Do Sigmy najlepsze są telekonwertery Sigmy. Na dodatek w obu przypadkach są to tylko AF-S lub HSM. Kenko jest dużo bardziej uniwersalny, bo podpiąć można praktycznie wszystko lub prawie wszystko. Na dodatek ma śrubokręt. Ale o jakości obrazka i dopuszczalności zmiany jasności takiego zestawu każdy musi sobie zdecydować sam. Ważne jest jednak sprawdzenie kompatybilności, żeby nie było zbędnych rozczarowań.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    JK, dzięki tabelę sprawdziłem, na tą chwilę dla mnie sens bedzie miał do użycia 300 f4 (nie bede próbował do kazdego zooma podpinac konwerter bo wiem co to warte), w planie mam tą Sigmę ale tez mam watpliwości czy przy ciemnym zoomie bedzie to miało sens. Niestety aby samemu wyrobić sobie zdanie to trzeba spróbować, spróbować kupując kosztuje i co potem z tym zrobić, dlatego próbuję dowiedzieć się jak najwięcej od osób które mają taki konverter, może ktos by choć sample wysłał bez i z...
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kenko Teleplus PRO 300 DGX 1.4x
    By adrianek32 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 18:01
  2. Telekonwerter KENKO Teleplus PRO 300 DG x2
    By Remoolus in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •