Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki, odpuszczam kenko i do zbieram do Nikona

  2. #12

    Domyślnie

    Tak jak piszesz - dołączanie TC do zoomów ze światłem f6.3 jest mało sensowne, jeśli zamierzasz robić coś więcej niż tylko zdjęcia testowe. Z TC 1.4 będziesz miał już f9, z TC 2.0 - już f13. W praktyce zostanie Ci tylko statyka.

    Za to stałki klasy 300/4 - z dobrym TC 1.4 powinny spisywać się naprawdę ok.

  3. #13

    Domyślnie

    Do 300/4 Nikkora AF-S chcę dokupić tc 1.4 bo słyszałem, że dobrze współpracują. O współpracy kenko z tym obiektywem też słyszałem sporo dobrych opinii ale po waszych opiniach będę celował w nikona .
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    Do 300/4 Nikkora AF-S chcę dokupić tc 1.4 bo słyszałem, że dobrze współpracują. O współpracy kenko z tym obiektywem też słyszałem sporo dobrych opinii ale po waszych opiniach będę celował w nikona .
    Z bardzo dużym zadowoleniem używałem TC 1.4 II z 300 F4 AF-S. Polecam, swój sprzedałem za 600 zł.

  5. #15

    Domyślnie

    madebyzosiek, a jak to jest z jakoscia/ostrością tego AF_S, bo jak zerknąłem na optyczne.pl to strach sie bać, chyba przestanę w ogóle patrzeć na te optyczne bo tam coraz gorzej...
    Mariusz Hajdarowicz

    F801s Nikor 24-50, S 70-300APO, 50 1.8, no i D70 KIT przybyła SB800

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hajdar Zobacz posta
    madebyzosiek, a jak to jest z jakoscia/ostrością tego AF_S, bo jak zerknąłem na optyczne.pl to strach sie bać, chyba przestanę w ogóle patrzeć na te optyczne bo tam coraz gorzej...
    Jeśli pytasz o Nikkora 300/4 AF-S to jest on ostry i przy swojej cenie to moim zdaniem bezkonkurencyjne szkło, test na optycznych tego obiektywu to chyba robili po kilku butelkach wódeczki...
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hajdar Zobacz posta
    madebyzosiek, a jak to jest z jakoscia/ostrością tego AF_S, bo jak zerknąłem na optyczne.pl to strach sie bać, chyba przestanę w ogóle patrzeć na te optyczne bo tam coraz gorzej...
    Mam wystawiony na giełdzie, jest tam kilka zdjęć, księżyc jest z TC 1.4, zobacz. Optycznie 300 F4 AF-S jest świetny, generalnie po zrobieniu nim kilkuset zdjęć nie mam mu niczego do zarzucenia Gdzieś kiedyś czytałem, że to jedno z bardziej niedocenionych szkieł i podpisuję się pod tym obiema rękami. Braki w ostrości widać dopiero na 45 MPX, ale spokojnie są akceptowalne. Na 24 lub mniej jest genialny.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 10-03-2020 o 16:49

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mam wystawiony na giełdzie, jest tam kilka zdjęć, księżyc jest z TC 1.4, zobacz. Optycznie 300 F4 AF-S jest świetny, generalnie po zrobieniu nim kilkuset zdjęć nie mam mu niczego do zarzucenia Gdzieś kiedyś czytałem, że to jedno z bardziej niedocenionych szkieł i podpisuję się pod tym obiema rękami. Braki w ostrości widać dopiero na 45 MPX, ale spokojnie są akceptowalne. Na 24 lub mniej jest genialny.
    Zgadzam się w 100% co do tego, że obiektyw jest niedoceniony. Miałem wcześniej sigme 300/2.8 HSM, którą kupił ode mnie kolega, wstawił ją w miejsce N 300/4 obecnie chce sprzedać sigmę i wrócić do tego Nikkora. Ja osobiście nie zauważyłem wad tego obiektywu, niektórzy piszą że ma zrąbane mocowanie statywowe ale jakoś nie mam z tym problemu albo zarzucają mu brak VR co jest dla mnie śmieszne to tak jakbym kupił samochód bez kół i zarzucał mu że auto fajne ale ma wadę bo nie ma kół .
    Ostatnio edytowane przez Tomaszek21 ; 11-03-2020 o 09:46
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  9. #19

    Domyślnie

    Ktoś wie, czy optycznie wersja AF-S różni się jakoś na plus od wersji bez silnika?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    ...niektórzy piszą że ma zrąbane mocowanie statywowe ale jakoś nie mam z tym problemu...
    To akurat prawda i wychodziło mi to jak robiłem zdjęcia księżyca. Żeby mieć nieporuszone zdjęcie musiałem oprócz statywu przykręconego do szkła, podeprzeć aparat monopodem, a między stopkę statywową, a tubus szkła wkładałem baterię EN-EL3e. Wtedy było stabilnie. Ale to jedyny przypadek, w którym mi to przeszkadzało. Brak stabilizacji mi nie przeszkadzał, innych "wad" nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Ktoś wie, czy optycznie wersja AF-S różni się jakoś na plus od wersji bez silnika?
    Kolega @Rossi_PL miał oba, to może coś opowie ze wspomnień.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kenko Teleplus PRO 300 DGX 1.4x
    By adrianek32 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 18:01
  2. Telekonwerter KENKO Teleplus PRO 300 DG x2
    By Remoolus in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •