Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Obudowa kompa

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    I co najwazniejsze temperatura moich dyskow sprawdzana w Crystal dysk info jest srednio o 5 stopni nizsza od dyskw @sokolnika zaduszonych w piwnicy.
    Niech to bedzie jakas rekomendacja.
    no tak

    Moje 2 HDD które robią za magazyny, tak się pocą w piwnicy Szczególnie że są praktycznie nie używane, bo rzadko do nich zaglądam ale wolę mieć je podpięte do HDD a jeszcze rzadziej pracują one na max swoich możliwości... są zapełnione w 80-90 % i tyle że się kręcą

    5 stopni różnicy

    SSD SATA mam z tyłu płyty głównej

    Moment sprawdzę temp. Komp włączony jakieś 3 h, leci muza z YT oraz ogólnie internet... Nic konkretnego

    Samsung 960 EVO nvme na system - są 2 wskazania temp - 43 oraz 63 także nie wiem, które w zasadzie to temp dysku...
    SSD Crucial MX500 sata - 44 stopnie
    HDD - 38 i 37 stopni
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    SSD SATA w obudowie własnej 2.5" są tak zrobione że odprowadzają ciepło przez spodnią część swojej obudowy dlatego albo instaluje się je na płasko na elementach obudowy i np w swojej obudowie od SPC mam trzy miejsca na tyle z dojściem po ściągnięciu tylnej ścianki albo przykręca się je jednym bokiem tak że wiatraki dmuchają na nie i wtedy mamy też miejsce na 4-6 zaleznie od obudowy.
    HDD jeśli jest sporadycznie używane dałbym na USB albo nawet wpiąć do routera i koniec zmartwienia, po co to ma być w budzie i robić jakieś wibracje i wkurzające cyk cyk itp ?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    (.....) po co to ma być w budzie i robić jakieś wibracje i wkurzające cyk cyk itp ?
    Ja kto po co? Bo to sa super nowoczesne odglosy super kosmicznego kompa z przyszlosci.
    O prosze, swietnie to widac na "Obcy: 8 pasazer Nostromo"



    Takie byly wyobrazenia o kompach przyszlosci w 1979r, jak krecili ten film.
    A tu SSD-ki, pamiec flash...i plaska ziemia zamiast kosmicznych podbojow.

    Od kiedy mi jeden HDD padl i zastapilem go SSD, to ten ostatni 10-letni prawie HDD Seagate Barracuda, czasami ma prawie takie same fazy jak na tym filmiku.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Ten cooler master który proponujesz ma niestety jedną wadę.
    Przy używaniu zatoki 2,5cala ograniczam długość karty graficznej. @0to super z trzema wentylami ma ok 32cm
    Na całkowite wywalenie HDD nie jestem gotowy ani finansowo ani psychicznie mam ze 4TB różnych plików.
    Upychanie SSD w zatoce 5,25 ? Ale tam nie będzie żadnego przepływu powietrza...
    A czy możesz zobaczyć czy tam nie ma otworów na montaż na płasko tych SSD ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W głowie mi się namieszało już wszystko
    https://www.silentiumpc.com/pl/product/signum-sg7v-tg/
    pomijając kwestię braku dolnego wiatraka to cała reszta chyba się zgadza...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    no nie ma zatoki 5,25
    ale może faktycznie wywalę na zewnątrz

  5. #15

    Domyślnie

    Ogoonie z gornym koszykiem w pozycji do SSD na GPU jest 312mm, bez koszyka 423mm.

    SSD moga byc w zatoce 5.25. Jest miejsce na 3 napedy. To jeden na samej gorze i mamy duza wneke w ktorej na plasko mozna SSD zamocowac.
    1xSSD pod panelem bocznym tam gdzie sa kable.
    I na dole obidowy nie jestem pewien czy sa 2 miejsca czy 1 na dysk lub wiatrak.
    Chyba 2.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Okulary do kompa
    By AlleG in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2020, 10:08
  2. Składanie kompa
    By sruba in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 22:23
  3. Głośniki do kompa
    By ALF in forum Komputery
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 01:43
  4. Modernizacja kompa
    By Slon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:48
  5. podłączenie D90 do kompa
    By scorses in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •