Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 5/2020 - GŁOSOWANIE [ ODDAJ MAX 4 GŁOSY]

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - kipcior

    5 16,67%
  • 2 - Boston

    7 23,33%
  • 3 - Bartek-

    7 23,33%
  • 4 - fantazja

    3 10,00%
  • 5 - Nikodemo

    5 16,67%
  • 6 - opuncja

    5 16,67%
  • 7 - OjTam

    2 6,67%
  • 8 - And.N

    2 6,67%
  • 9 - tbogdanowicz

    4 13,33%
  • 10 - crusiek

    7 23,33%
  • 11 - Mr.Maya

    3 10,00%
  • 12 - iljuszyn

    4 13,33%
  • 13 - marcin255

    2 6,67%
  • 14 - paparapa

    6 20,00%
  • 15 - Lukaszd7k

    0 0%
  • 16 - krulewik

    10 33,33%
  • 17 - kelvar

    2 6,67%
  • 18 - horvik62

    4 13,33%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Myślę, że nikt się nie obraża, a wywołana dyskusja cieszy! ...
    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    @cusiek, taką mam nadzieję i chcę wierzyć, że się nie mylisz. ...
    Nie myli się... no może są jakieś wyjątki
    Zgadzam się z tym co napisał kol. paparapa. Zazwyczaj jest tak w głosowaniach, że prace bardziej podkolorowane i kontrastowe (niekoniecznie "poprawne") zyskują większe uznanie wśród głosujących. Ja poszedłem tu bardziej w pastele z małą saturacją koloru i oczywiście nie trafiłem w gusta głosujących

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    No to się pomądrzyłem i widzę, że uraziłem przynajmniej jedną osobę jak nie więcej.
    Nawet jedna osoba to zdecydowanie za dużo, bo nie było to moim celem.
    Pisałem do @cuśka, tłumacząc dlaczego wyróżniam tę prace a nie inną i ja widać się nie popisałem.
    Przykro mi że tak to wyszło, bo nie chciałem nikogo urazić.

    @cusiek ilu ludzi tyle pomysłów.
    Ja pisałem tylko o swoim podejściu do tematu. Twój pomysł jest równie uprawniony jak mój i każdy inny.
    To tylko moje spojrzenie, co starałem się podkreślać. Na pewno nie było moim celem głoszenie prawd objawionych i nie podważalnych.
    Pisałem o swoich nieudanych próbach, nie po to żeby podkreślić jak się znam na fotografii i jaki jestem sprawny w obróbce.
    Jakby nie było, zdjęcie ma ponad 2 lata i jak na razie nie poradziłem sobie z nim na tyle dobrze, aby je gdzieś opublikować.
    Dla mnie robienie zdjęć, (przeważnie ptaków), to tylko forma spędzania wolnego czasu.
    Jeżeli z tego co napisałem wynika coś innego, to znaczy, że nie umiem pisać.

    @paparapa, zbyt poważnie podszedłeś do mojej uwagi o kadrowaniu i pójściu na łatwiznę.
    Tam na końcu zdania jest tzw. "mordka". To nie zarzut, a żartobliwie uzasadnienie, dlaczego tych prac nie wyróżniłem choć wyglądają chyba najlepiej.
    Za to ja Twoje uwagi przyjmuję z pokorą. Niewątpliwie masz rację. W swojej kolnej próbie spróbuję je uwzględnić i być może tym razem, wszystko już będzie w porządku.
    Tak naprawdę to odpuściłem sobie już tę fotkę, a teraz widzę szansę, że może być dobrze.
    Jeżeli się uda i zdjęcie będzie nadawać się do pokazania, to zamieszczę je tutaj, bo będzie to też Wasza zasługa.

    Panowie bez urazy. Mam nadzieję, że przyjmiecie moje wyjaśnienia. To ma być zabawa i niech tak zostanie.


    Kolego @krulewik wcale mnie nie uraziłeś. Powiedzmy, że wykorzystałem trochę Twoją uwagę, aby napisać tych parę słów Tobie i tym co głosowali na Twoja pracę. Bo tak na prawdę. to oni są sprawcami tej całej sytuacji . Zresztą pogłębiającej się od dawna.
    Owszem popełniłeś to co napisałem i jeszcze parę innych drobiazgów, ale to nieuniknione. Ponoć się uczymy i bawimy zarazem. I wszyscy popełniamy jakieś "byki" . Masz do tego prawo. Ale nie jest dobrze, aby takie prace wygrywały naszą zabawę . Bez urazy proszę . Głosujący na Twoją pracę oddali Ci "niedźwiedzią" przysługę, i tyle.

    Rawki to powinien być ostatni bastion poprawności, ale fotograficznej a nie tej innej. Przydałoby się, aby tu wpadł z kurtuazyjna wizytą nasz drogi kolega 2pompony i sobie "poużywał" . Może byśmy otrzeźwieli
    Powoli tylnymi drzwiami wkrada się tu styl rodem z "innego " portalu, i robi się to nieznośne. Koledzy którzy poprawnie i dobrze obrabiają zdjęcia przeważnie okupują strefę "środka" ..... co kiepsko wróży temu miejscu.

    Jeśli wyciągniesz z tego wnioski to fajnie. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na jedno pytanie. Co jest Twoim celem, wygrywanie czy dobra obróbka. Bo z ty jest jak z kobietami. Kobiety z męskiego punktu widzenia są przeważnie piękne , albo mądre. Jedno i drugie w jednym "miejscu" występuje bardzo rzadko ....

    Tym optymistyczny akcentem zakończę mój przydługi wywód, i udaję się do Lightrooma.

    Ps.
    @crusiek, dyskutować się nikomu nie chce bo o czym? . Prawie wszyscy maja to bardzo bardzo głęboko w tyle. Na forum "Nikoniarze" mają w rozkładzie dnia tylko ca. 35 sekund. A w tym czasie trzeba zagłosować, popisać w wątkach sprzętowych, nie posiadając danego sprzętu i pojęcia na dany temat. A jeszcze trzeba poplotkować....
    A i zdjęcia.... jakie zdjęcia? a komu to potrzebne? .....
    No dobra są rawki .... preset i fota gotowa w 10 sekund .....
    Ufffff zmieściłem się w czasie.


    Ps. drogi @OjTam , bałwanka nic nie jest w stanie przebić. Zapewniam Cię. Myślę,że wszyscy pamiętają o nim doskonale, i zapamiętają Ci to

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ps. drogi @OjTam , bałwanka nic nie jest w stanie przebić. Zapewniam Cię. Myślę,że wszyscy pamiętają o nim doskonale, i zapamiętają Ci to
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Rawki to powinien być ostatni bastion poprawności, ale fotograficznej a nie tej innej. Przydałoby się, aby tu wpadł z kurtuazyjna wizytą nasz drogi kolega 2pompony i sobie "poużywał" . Może byśmy otrzeźwieli
    Powoli tylnymi drzwiami wkrada się tu styl rodem z "innego " portalu, i robi się to nieznośne. Koledzy którzy poprawnie i dobrze obrabiają zdjęcia przeważnie okupują strefę "środka" ..... co kiepsko wróży temu miejscu.

    Jeśli wyciągniesz z tego wnioski to fajnie. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na jedno pytanie. Co jest Twoim celem, wygrywanie czy dobra obróbka. Bo z ty jest jak z kobietami. Kobiety z męskiego punktu widzenia są przeważnie piękne , albo mądre. Jedno i drugie w jednym "miejscu" występuje bardzo rzadko ....

    Tym optymistyczny akcentem zakończę mój przydługi wywód, i udaję się do Lightrooma.

    Ps.
    @crusiek, dyskutować się nikomu nie chce bo o czym? . Prawie wszyscy maja to bardzo bardzo głęboko w tyle. Na forum "Nikoniarze" mają w rozkładzie dnia tylko ca. 35 sekund. A w tym czasie trzeba zagłosować, popisać w wątkach sprzętowych, nie posiadając danego sprzętu i pojęcia na dany temat. A jeszcze trzeba poplotkować....
    A i zdjęcia.... jakie zdjęcia? a komu to potrzebne? .....
    No dobra są rawki .... preset i fota gotowa w 10 sekund .....
    Ufffff zmieściłem się w czasie.
    Niestety zgadzam się z Tobą. Zwykle głosuję na zdjęcia pokazujące świat w sposób w miarę rzeczywisty, ale czasem dla żartów zagłosuję na wersje bardziej "odjechane". Chyba czas przestać tak żartować, zwłaszcza że potem zdarza się że taka wersja wygrała .

  5. #25

    Domyślnie

    Czołem. @krulewik, tak tylko nieśmiało się przypominam odnośnie RAWka
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #26

    Domyślnie

    Koloego @paparapa, chociaż może darujmy sobie tego kolegę. Mam na myśli i Ciebie i siebie. Wystarczy @krulewik. Mnie ten "kolega" kojarzy się raczej z "Kolego nie podskakuj!".
    Zatem @parapapa, jeżeli już mówimy jak powinno być, to według mnie forum nie służy do poużywania sobie na kimkolwiek, a raczej do życzliwej wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą.

    Ciekawi mnie jakiego monitora używasz i czy byś go polecił? Pytam bo na moim, Twoja praca wydaje mi się zbyt jasna. Domyślam się, że moja pewnie wygląda za to zbyt ciemno.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Owszem popełniłeś to co napisałem i jeszcze parę innych drobiazgów...
    Mógłbyś napisać, co to za drobiazgi?
    Obrobiłem to zdjęcie uwzględniając uwagi Twoje i pozostałych kolegów. Mógłbyś mu się przyjrzeć i powiedzieć czy coś jeszcze jest do poprawy?


    - - - - kolejny post - - - - - -

    @cusiek, rozumiem że ma to być zdjęcie, które nie będzie zbyt łatwe w obróbce.
    Czy może to być znany obiekt budowlany, sporo wody, jeszcze więcej nieba i ostre słońce?

  7. #27

    Domyślnie

    Ciężko ocenić, może to być każde zdjęcie, które chciałbyś aby zostało obrobione, czasami te z pozoru łatwe wcale takie nie są. Tak więc, Twoja decyzja
    Oczywiście w ramach rozsądku
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #28

    Domyślnie

    Rawka już mam, jutro, jakoś po 17:00 wieczór wystartujemy.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    Koloego @paparapa, chociaż może darujmy sobie tego kolegę. Mam na myśli i Ciebie i siebie. Wystarczy @krulewik. Mnie ten "kolega" kojarzy się raczej z "Kolego nie podskakuj!".
    Zatem @parapapa, jeżeli już mówimy jak powinno być, to według mnie forum nie służy do poużywania sobie na kimkolwiek, a raczej do życzliwej wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą.

    Ciekawi mnie jakiego monitora używasz i czy byś go polecił? Pytam bo na moim, Twoja praca wydaje mi się zbyt jasna. Domyślam się, że moja pewnie wygląda za to zbyt ciemno.



    Mógłbyś napisać, co to za drobiazgi?
    Obrobiłem to zdjęcie uwzględniając uwagi Twoje i pozostałych kolegów. Mógłbyś mu się przyjrzeć i powiedzieć czy coś jeszcze jest do poprawy?


    - - - - kolejny post - - - - - -

    @cusiek, rozumiem że ma to być zdjęcie, które nie będzie zbyt łatwe w obróbce.
    Czy może to być znany obiekt budowlany, sporo wody, jeszcze więcej nieba i ostre słońce?
    Dobrze @krulewik . Zacznę od tych drobiazgów.
    Moim zdaniem straciłeś panowanie nad kolorem. To się zdarza jak kogoś poniesie , ale na twojej pracy wylazły dziwne magentowe przebarwienia na listowiu drzew, a na trawie niewiele brakuje. Niebo przybrało dziwny świecący odcień. To co zrobiłeś wokół głowy ptaka też nie wygląda dobrze. Zgaduję zgaduję ... duży kontrast, i clarity ....
    I tam też są przebarwienia. A przejścia tonalne pomiędzy jasnym i ciemnym upierzeniem są raczej za ostre. Jak cięte skalpelem. Nie widziałem w upierzeniu ptaków czegoś takiego.

    To drugie zdjęcie jest lepsze ale...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (72).jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	222,3 KB
ID:	37103


    Kolejne zdjęcie mimo ogólnego stonowania jest wciąż bardzo mocno skontrastowane (suwaczkiem). Dawkujesz swoim obrazkom koszmarnie duży kontrast, który rozwala przejścia tonalne. Na listowiu drzew i na piórach ptaka widać to doskonale. Zrobiłeś to do tego stopnia, że wokół głowy ptaka wywołałeś mikro "przepały". Te czerwone punkty I znowu czerń absolutna rodem z czarnej dziury na skrzydłach. Na szczęście dużo mniej. Co Ci mogę doradzić. Więcej lekkości i pastelowości. Oducz się nadużywać kontrastu i clarity .

    Jeśli chodzi o jasność mojej pracy jest w zasadzie podobna do jasności pozostałych wyróżnionych prac. Luminancja różni się niewiele, ale walory chrominancji sprawiają wrażenie innych jasności.
    Na podstawie Twojego zdjęcia i typowanego przez Ciebie wyróżnienia, widzę że masz nieskalibrowany monitor z rozjechana gammą o zbyt dużej jasności.

    Wszystkie te uwagi oparte są na obrazie jaki ja widzę na moich monitorach. (Może to one są do bani i to ja się mylę).
    Mam dwa monitory nec. PA272 i PQ271 skalibrowane do targetu: D65, Gamma 2.2, 80 cd/m2.
    Są niezłe i mi wystarczają, choć ten drugi to jakiś nec-owy dziwoląg i bym na niego uważał.

    Jak widzisz obróbka zdjęć to nie taka prosta sprawa .
    Pozdrawiam

    Ps.
    Możesz podpytać jeszcze Bartka i And.N. Oni z tego co wiem też maja skalibrowane monitory i są dobrzy w te klocki.

  10. #30

    Domyślnie

    OK. Dzięki.
    Muszę zrobić też porządek z monitorem.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 4/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-02-2020, 18:46
  2. Zabawa w RAWki 3/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 14-02-2020, 21:08
  3. Zabawa w RAWki 2/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-02-2020, 20:25
  4. Zabawa w RAWki 1/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 25-01-2020, 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •